تاثیرات شگفت انگیز چایی نبات


اگر شما برای خرید نبات مراجعه کنید به طور قطع با گزینه های بسیاری برای خرید خود همراه می شوید که شاید در نگاه اول شما برایتان مهم نباشد و با خودتون بگید فرقی نمی کند نبات، نباته!! اما سوال اینجاست پس اگر همه مدل ها یکسان می ...


اگر شما برای خرید نبات مراجعه کنید به طور قطع با گزینه های بسیاری برای خرید خود همراه می شوید که شاید در نگاه اول شما برایتان مهم نباشد و با خودتون بگید فرقی نمی کند نبات، نباته!!

اما سوال اینجاست پس اگر همه مدل ها یکسان می باشند پس چرا بعضی از نبات ها حتی تا دو برابر نسبت به مدل ها و انواع دیگر گران تر می باشند.

موارد بسیاری در مورد این موضوع تاثیر دارد، از میزان زعفران استفاده شده تا نوع فرآوری و آماده کردن، اما ما می خواهیم گزینه مناسب برای تهیه چای نبات را برای شما بیان کنیم.

از آنجایی که برای نوشیدن چای نبات شما وقت خیلی زیادی ندارید و نیاز دارید تا نوعی از نبات را انتخاب کنید که به سرعت در چای حل شود و از طرف دیگر دارای کیفیت مناسبی نیز باشد.

در بین انواع نبات (نبات شاخه ای، چوبی، دندانه، مخلوط، پرده نبات و پودر نبات) بهترین گزینه ها برای استفاده در چای نبات مدل های چوبی و پودری می باشد.

در نبات های چوبی همیشه به این موضوع دقت کنید که از نباتی استفاده کنید که جنس دسته آن از چوب باشد، زیرا مدلها پلاستیکی در مجاورت با چای داغ ممکن است عوارضی برای شما به همراه داشته باشد.

خرید پودر نبات نیز بخاطر قیمت بسیار مناسب و سرعت حل شدن بالا در چای شما می تواند گزینه مناسب دیگر برای شما باشد.

انواع مختلف نبات

شاخه نبات:

بلورهای نبات که به دور یک نخ تشکیل شده اند را شاخه نبات می گویند.

نبات چوبی:

بلورهای نبات به دور یک چوب تشکیل می شود. نبات چوبی نسبت به نبات های نی دار پلاستیکی بهداشتی تر است زیرا چوب سه مرتبه جوشانده می شود و کاملاً بهداشتی است اما نی های پلاستیکی غیر بهداشتی و سرطان زا هستند.

نبات دندانه:

این نوع نبات قابلیت شکنندگی بسیار بالا دارند و در چای راحت حل شده و برای مصارف خانگی آسان و مناسب می باشد. در هنگام مصرف این نوع نبات ، نیازی به شکستن آن، با شیء یا دست نیست و برای مصرف آماده می باشد.

نبات مخلوط:

این نوع نبات که در کف و جداره ی پاتیل ها به صورت تخته تشکیل می شود به دلیل شکل نامنظم آن بیشتر به صورت فله عرضه می گردد . غلظت خیلی زیاد شیره در کف پاتیل ها باعث تخته شدن این نبات می شود.

پرده نبات:

این نبات از نظر کیفیت با دیگر نبات های شاخه و چوبی هیچ تفاوتی ندارد و نباتی است که روی پاتیل ها تشکیل شده و تنها تفاوتش با نبات های دیگر ترد و نازک بودن آن می باشد.

پودر نبات:

این نوع نبات از شکر درشت تر بوده و همان خرده های نبات است که قابلیت حل شدن بالایی دارد.

موارد مصرف نبات:

از نبات برای تزیین سفره های عقد و هفت سین و برای شیرین کردن چای و نوشیدنی های گیاهی استفاده می شود.

از پرمصرف ترین نبات ها ، نبات چوبی و نبات شاخه هستند که انواع طعم دار آنها در بازار وجود دارد . نبات دارچینی، نعنایی، زعفرانی، زیره، لیمویی، آویشن و… از این محصولات هستند که مصرف آن با یک فنجان چای گرم بسیار دلپذیر است.

نبات طعم و مزه بهتری در مقایسه با قند و شکر دارد، بنابراین می توانید به جای مصرف قند و شکر همراه چای از شاخه نبات هایی که شکنندگی بالایی دارند و به راحتی خرد و آب می شوند ، استفاده کنید.

برای شیرین کردن شربت می توانید از پودر نبات استفاده نمایید.

خواص نوشیدن چای نبات

ما در ابتدای مقاله در مورد خواص و فواید نوشیدن چای نبات اشاره هایی کردیم، اما در ادامه سعی داریم به طور تخصصی در مورد روش تاثیر این نوشیدنی بر روی بیماری های مختلف صحبت کنید.

کمک به درمان سرفه

خیلی از افراد از ناحیه گلو با مشکلاتی رو به رو می شوند که آنها را اذیت می کند و گاهاً حتی در نفس کشیدن خود با درد و مشکلاتی همراه می شوند که در بیشتر موارد این موضوع همراه با سرفه نیز اتفاق می افتد.

تحقیقات نشان داده که مصرف چای نبات می تواند نقش موثری در میزان کاهش سرفه و برطرف شدن خشونت صوت و سینه و درد آن داشته باشد، البته شما می توانید برای رفع این مشکلات از مکیدن نبات نیز استفاده کنید.

درمان اسهال از خواص اصلی چای نبات

نبات استفاده شده در چای نبات از ساکارز تشکیل شده است و دارای خاصیت ضد نفخ و ملین کننده می باشد.

از زمان های بسیار قدیم همیشه چای نبات یک گزینه ثابت در موقع اتفاق افتادن این بیماری به حساب می آمده است. شما می توانید از نبات یک داروی مخصوص ضد اسهال نیز تهیه کنید.

در واقع اگر شما نبات را روی حرارت قرار دهید، تبدیل به ماده ای قهوه ای رنگ می شود که طعم بسیار تلخی دارد، این داروی طبیعی یا همان نبات سوخته ضد اسهال است.

رفع خستگی، خواب آلودگی و ایجاد نشاط

وقتی نام چای به خودی خود استفاده می شود اولین خاصیت و فایده ای که به طور ناخودآگاه به ذهن ما خطور می کند تاثیر ویژه این نوشیدنی بر روی رفع خستگی و خواب آلودگی می باشد.

جالب است بدانید که علاوه بر چای، نبات نیز تاثیرات مستقیمی بر رو افزایش انرژی بدن ما خواهد داشت و ترکیب این دو در چای نبات یک گزینه ایده آل برای رفع میزان خستگی جسمی و روحی می باشد.

نبات زعفرانی یکی از رایج ترین و با کیفیت ترین نوع نبات های موجود در بازار می باشد. ما قبلا در مورد خواص و فواید نوشیدن چای زعفران به طور کامل صحبت کرده ایم، وقتی شما از چای نبات زعفرانی استفاده می کنید در واقع 3 تیر با یک نشان زده اید و با نوشیدن آن از خواص و فواید چای، نبات و زعفران استفاده کرده اید.

آزمایشات نشان داده است که چای نبات زعفرانی جهت رفع خستگی های مفرط جسمی و فکری ناشی از کار و فعالیت جنسی زیاد بسیار موثر است و در واقع شما یک نوشیدنی کامل در اختیار خواهید داشت که برای ادامه فعالیت های روزانه شما، نشاط بسیار زیادی به همراه خواهد آورد.

چای نبات داروی دردهای داخلی

کمتر نوشیدنی را می توانید پیدا کنید که تاثیر مسقیمی بر روی کاهش دردهای داخلی داشته باشد. احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که در زمان دچار شدن به دل درد و مشکلات معده اولین گزینه ای که به فکر آن افتاده اید استفاده از چای نبات بوده است، اما سوال اینجاست که آیا واقعاً این نوشیدنی بر روی کاهش درد معده موثر است؟

استفاده از چای نبات نه تنها می تواند برای کاهش درد معده موثر باشد بلکه آزمایشات نشان داده این نوشیدنی می تواند نقش بسیار موثری برای کاهش انواع دردهای داخلی داشته باشد.

دل درد، کمر درد، معده درد، پا درد، درد دوران قاعدگی و… همه و همه جز گزینه هایی می باشد که نوشیدن چای نبات می تواند نقش بسیار موثری برای تسکین آنها ایفا کند.

راحت شدن از شر ترشحات دهان

یکی از رایج ترین مشکلاتی که افراد با آن رو به رو هستند اختلالات ترشحات دهان می باشد که در زمانهای مختلف اتفاق می افتد.

اگر شما هم جز افرادی می باشید که در زمان خواب با جاری شدن ترشحات دهان رو به رو هستید و یا اینکه وقتی چند ساعت غذا نمی خورید ترشحات بد مزه و بد بو از دهانتان خارج می شود.

توصیه ما برای رفع این مشکلات استفاده از چای نبات می باشد که تاثیر شگفت انگیزی برای حل این موضوع دارد، البته اگر نمی توانید به طور مدام به این نوشیدنی دسترسی داشته باشید می توانید از خود نبات به تنهایی نیز استفاده کنید.

چای نبات و کمک به دستگاه گوارش

برنامه غذایی نامناسب می تواند تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت زندگی انسان داشته باشد. وقتی شما یک غذای دیر هضم را استفاده می کنید احتمالاً کل روز خود را بخاطر درگیر شدن برای هضم این غذا از دست خواهید داد و کل فکر شما درگیر آن خواهد بود.

شما برای رفع ای مشکل می توانید با نوشیدن چای نبات از دیر هضم شدن غذا جلو گیری کنید و همچنین از شر ترش کردن و آروغ زدن نیز راحت شوید. علاوه بر این موارد استفاده از این نوشیدنی می تواند به راحتی کرمک انتهای روده بزرگ را درمان کند.

مشکل دیگری که ممکن است به خاطر برنامه غذایی نامناسب برای شما ایجاد شود ضعیف شدن مثانه شما می باشد که نتیجه آن تکرر ادرار می باشد، استفاده از نبات می تواند برای رفع این مشکل شما نیز بسیار موثر عمل کرده، البته دقت کنید که در این بیماری شما باید از نبات به تنهایی استفاده کنید نه به همراه چای.

نکات مهم هنگام انتخاب نبات

نبات چوب دار انتخاب کنید و هیچگاه نبات هایی با نی های پلاستیکی نخرید زیرا نی های پلاستیکی اغلب غیربهداشتی بوده و هنگام تماس با نوشیدنی های داغ سمومی از آن خارج می شود که می تواند برای سلامت مصرف کننده مضر است.

هنگام خرید نبات به بسته بندی های بهداشتی آن و به تاریخ تولید و مجوز بهداشت آن توجه کنید.

نبات های غیربهداشتی اغلب آلوده به گرد و غبار و فضولات حشرات موذی هستند و به مدت طولانی در انبار های غیربهداشتی نگهداری می شوند پس این نوع نبات ها را نخرید.

از مصرف نبات های زعفرانی فله ای که حاوی رنگ های شیمیایی و غیرمجازی هستند ، اجتناب کنید.

نبات هایی را بخرید که بلورهای آن شفافیت زیادی دارند و دارای نگین های درشت و شفاف و فاقد جوهر قند باشد و از نظر ضخامت دارای قطر کمی باشد.

تفاوت نبات با قند و شکر

ماده اولیه در شکر، قند و نبات یکسان است و همه از ساکارز تشکیل شده اند . اما نوع کریستال های نبات با قند و شکر متفاوت است و به همین علت نبات خاصیت متفاوتی از قند و شکر دارد.

نبات طبیعت گرم تری نسبت به قند و شکر دارد و برای درمان مناسب است اما متأسفانه تحقیقی صورت نگرفته است تا معلوم شود کریستال ها از نظر فارماکولوژیکی چه تأثیری بر بدن دارند.مثال تفاوت قند و شکر و نبات مانند مثال آب و بخار آب و یخ است که در همه آنها ماده تشکیل دهنده یکی است ولی آنها تفاوتهایی با هم دارند.

نبات سوخته چیست؟

اگر قند و شکر را بسوزانندکاراملیزه می شود و ماده ای قهوه ای رنگبه دست می آید که به آن کارامل گفته می شود که از نظر شیمیایی، ظاهر فیزیکی و حتی مزه با قند و شکر متفاوت است و در نوشابه ها به کار می رود.

اگر نبات را بسوزانیم ، کریستال های نبات می سوزند و یک جسم قهوه ای مایل به سیاه و با مزه ای بین تلخی و شیرینی تولید می شود که خاصیت قابض داشته و برای درمان اسهال فوق العاده است.

مضرات مصرف نبات:

مصرف قند، شکر و نبات هم به میزان زیاد مضر است و برای افرادی که مشکل افزایش قندخون دارند ، توصیه نمی شود. نبات به علت رطوبت بسیار اندک، بافت سخت تری از قند داشته و شیرین تر است بنابراین برای افراد چاق و دیابتی منع مصرف دارد.


نویسنده: شقایق کلهر
لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

هولدینگ بازرگانی بلوط