راهنمای خرید پرینتر + پرفروش ترین پرینترها


قبل از خرید چاپگر ، بهتر است نوع چاپ ، تعداد چاپ در روز یا ماه ، نحوه اتصال به چاپگر و کیفیت و سرعت چاپگر مورد نیاز را تعیین کنید تا راحت تر بتوانید نوع چاپ را برای خرید چاپگر تعیین کنید. در این قسمت از راهنمای خرید چاپگر ، س...


قبل از خرید چاپگر ، بهتر است نوع چاپ ، تعداد چاپ در روز یا ماه ، نحوه اتصال به چاپگر و کیفیت و سرعت چاپگر مورد نیاز را تعیین کنید تا راحت تر بتوانید نوع چاپ را برای خرید چاپگر تعیین کنید.

در این قسمت از راهنمای خرید چاپگر ، سعی می کنیم چاپگرها را با توجه به قابلیت های آنها به طور جداگانه بررسی کنیم ، بنابراین حتما به این قسمت توجه ویژه ای داشته باشید.

توجه به نوع پرینت

پرینت رنگی و یا سیاه و سفید یک موضوع بسیار مهم است که باید به آن توجه کرد. پرینترهای رنگی قیمت بالاتری نسبت به پرینترهای تک رنگ دارند.

پس اگر درصد بیشتر پرینت های شما بصورت سیاه و سفید است هزینه کردن برای پرینترهای رنگی توجیه اقتصادی ندارد. ولی اگر می خواهید که بصورت مداوم عکس و تصاویر رنگی چاپ کنید، بهتر است که پرینترهای رنگی را انتخاب کنید.

توجه به توان کاری

یکی از موضوعات مورد بحث توجه به توان کاری پرینتر است. توان کاری عبارت است از تعداد صفحاتی که پرینتر در هر ماه می تواند چاپ کند. به همین منظور چاپگرها در سه دسته خانگی، اداری سبک و اداری سنگین تولید می شوند.

پس قبل از خرید ظرفیت کاری خود را با پرینتر مشخص کنید و نسبت به ظرفیتی که نیاز دارید پرینتر انتخاب کنید. حجم سینی پرینتر نشانی از توان کاری آن است. به عنوان مثال توان کاری پرینتر با سینی ۱۰۰ برگ نسبت به پرینتری که ظرفیت آن ۲۰۰ یا ۱۰۰۰ برگ است بسیار کمتر است.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این موضوع بسیار کم اهمیت است و مقیاس درستی برای تعیین توان کاری پرینتر نیست چون می­توانیم به صورت پی در پی ظرفیت سینی را پر کنیم.

اما باید بگوییم که اگر پرینتر ظرفیت بیشتری برای چاپ داشته باشد حتماً سایز سینی آن بزرگتر گرفته می­شود. اگر می­خواهید که پرینتر تان عمر بیشتری داشته باشد باید کمتر از میزان توان کاری آن، پرینت کنید.

توجه به سرعت و رزولوشن

خوشبختانه ISO بر اساس یک سری پروتکل­ها و استانداردهایی، ادعاهای کمپانی هایی که در رابطه با سرعت و رزولوشن پرینتر خود دارند را اندازه گیری و رتبه بندی می­کند و کاربران راحتتر می توانند به اعداد درج شده بر روی دستگاه اطمینان کنند. در زمان خرید ممکن است که فروشنده  از کلماتی مانند PPMو DPI استفاده کند و شما متوجه منظور آن نشوید. در ادامه این دو کلمه بررسی می­شوند.

آشنایی با واژۀ PPM 

PPM تعداد چاپ صفحه در هر دقیقه است که مسلماً این تعداد برای چاپ سیاه و سفید متفاوت از چاپ رنگیست. مثلاً اگر PPM سیاه سفید یک دستگاه ۱۵ تا ۲۰ صفحه در دقیقه باشد این عدد برای چاپ رنگی بین ۱۰ تا ۱۵ صفحه است.

آشنایی با واژۀ DPI 

DPI رزولوشن و یا وضوح تصاویر را بیان می­کند. DPI یعنی تعداد نقاطی که در هر اینچ از کاغذ چاپ می­شود و هر چقدر این عدد بیشتر باشد کیفیت چاپ بالاتر خواهد بود.

توجه به هزینه های نگهداری

یکی از موضوعات مهمی که باید به آن بپردازیم هزینۀ نگهداری پرینتر است. قبل از انتخاب و خرید پرینتر توجه کنید که آیا کارتریج آن را می­توانید شارژ کنید یا حتماً باید عوضش کنید. اگر امکان شارژ آن هست چند وقت یکبار باید اینکار را انجام دهید و هزینۀ شارژ آن چقدر است. گاهی اوقات خرید کارتریج به اندازۀ خرید یک پرینتر نو برای شما هزینه به همراه دارد. به همین دلیل، لازم است که همان ابتدا پرینتری را بخرید که هزینۀ شارژ کارتریج آن به صرفه باشد.

توجه به قابلیت چاپ دورو

یکی از قابلیت های بسیار مهم چاپگرها، دورو بودن چاپ آنهاست. پرینترها در ابتدا فقط می توانستند بر روی یک طرف از کاغذ چاپ انجام دهند که این کار باعث مصرف زیاد کاغذ می­شد.

اگر کاربر با پرینتر­های یک رو بخواهد که هر دو طرف کاغذ را چاپ کند باید اینکار را به صورت دستی انجام دهد که علاوه بر سختی کار، درصد خطا در چاپ بیشتر می­شود.

قیمت پرینترهای دو رو بالاتر از پرینترهای یک رو می­باشد اما با توجه به اینکه کار را برای کاربر بسیار راحت می­کند این هزینه قابل توجیه می­باشد. به هر روی انتخاب با شماست و زیاد نمی­شود به این موضوع پرداخت ولی باید بگوییم که اگر بیشتر چاپ­های شما یک رو است می­توانید این هزینه را برای خرید پرینتر دورو نکنید.

توجه به قابلیت ­های اتصال

یکی از موضوعات بسیار مهم، نحوۀ اتصال به چاپگر است. امروزه برای اتصال به هر دستگاه پرینتری گزینه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته می­شود.

اتصال از طریق USB:

USB سالهاست که به عنوان یک رابط کاربری استاندارد شناخته می­شود و از آنجایی که این رابط کاربری یک اتصال کوتاه و مستقیم می­باشد پرینتر باید در نزدیکی کامپیوتر و یا لپ تاپ قرار بگیرد.

اتصال به شبکه: 

امروزه شرکت­ها نیاز دارند که پرینتر را به شبکۀ کامپیوتری خود متصل کنند تا دستگاه های مختلفی به آن متصل شود. بنابراین درگاهی برای پرینترهای مدرن طراحی شد تا به راحتی به شبکۀ اترنت متصل شود و کار را برای سازمان­ها و شرکت­ها آسانتر ­نماید.

اتصالات بی سیم: 

همانطور که می ­دانید اتصالات بی سیم کار را برای انسان­ها بسیار راحت کرده است، به حدی که این موضوع برای طراحی و تولید پرینترهای مدرن هم در نظر گرفته شده است. پرینترها می توانند به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم (تحت شبکه) بصورت بی­سیم به تلفن های همراه متصل شوند.

برای آنکه بتوان موبایل را بصورت غیرمستقیم به پرینتر متصل کرد باید یک شبکه بی­سیم با استفاده از مودم و یا روتر راه ­اندازی کرد و سپس چاپگر و موبایل را به شبکه متصل کرد.

پشتیبانی از کارت حافظه: 

برخی از پرینترها از کارت حافظه پشتیبانی می ­کنند و این موضوع برای عکاسانی که دوست دارند بدون واسطه عکس­های خود را چاپ کنند بسیار مفید و کاربردیست.

اتصال ابری: 

برخی از پرینترها را می ­توانید به صفحات وب وصل کنید و عکس ­های موجود در آنها را چاپ نمایید و حتی از این طریق می­ توانید به هر کسی که می­ خواهید اجازه چاپ دهید تا با هر دستگاهی که به وب متصل می شود کار چاپ خود را انجام دهد.

راهنمای خرید پرینتر به تفکیک کاربران

برای اینکه راهنمای خرید پرینتر بصورت کامل و جامع بیان شود ابتدا کاربران پرینتر را به سه دستۀ مهم تقسیم می­کنیم و به نسبت کاربردی که دارند پرینتر مناسب را پیشنهاد می ­دهیم.

 • راهنمای خرید پرینتر برای کاربران خانگی: کاربران خانگی ممکن است که میزان چاپ آنها کم باشد اما تقاضاهای متفاوتی از دستگاه دارند. به عبارت دیگر کاربر می­خواهد که دستگاه، پرینت­های رنگی و غیر رنگی از متون و تصاویر، اسکن و کپی را انجام دهد. بنابراین بهتر است که از یک چاپگر چند کاره جوهر افشان استفاده کنند. البته بیشتر کارهای امروزه به صورت دیجیتال انجام می­شود و نیاز به چاپ و یا اسکن روز به روز کاهش می ­یابد بنابراین شاید خرید یک چاپگر بزرگ، توجیه اقتصادی نداشته باشد و بدتر از آن به فضای زیادی برای نگهداری از پرینتر نیاز باشد. به همین دلیل نسل جدید پرینترهای قابل حمل و کم حجم طراحی و تولید شد که به تلفن همراه و کامپیوتر متصل می شوند و به راحتی می ­توانید با خود به هر مکانی حمل کنید.
 • راهنمای خرید پرینتر برای مشاغل کوچک: اگر تقاضاهای متفاوتی از دستگاه چاپگر دارید می ­توانید از دستگاه چند منظوره لیزری و یا جوهر افشان استفاده کنید ولی اگر دستگاه ­های فکس و اسکن و کپی را از قبل خریداری کرده اید، چاپگر لیزری گزینۀ بسیار مناسبی برای شماست.
 • راهنمای خرید پرینتر برای مشاغل بزرگ: معمولاً سازمان­های بزرگ برای انجام کارهای متنوع به گروه ­های کوچک تقسیم می­شوند و نیاز به پرینترهای مستحکم و پرسرعتی دارند تا حجم بالای چاپ خود را در حداقل زمان انجام دهند. بنابراین چاپگرهای لیزری با توان بالا انتخاب بسیار خوبی برای آنهاست.

راهنمای خرید پرینتر سه بعدی

اکنون که راجع به راهنمای خرید چاپگر بطور مفصل توضیح دادیم بهتر است که برای علاقه ­مندان تکنولوژی در مورد انتخاب و خرید پرینترهای سه بعدی هم مختصراً توضیحی بیان کنیم. پرینتر سه بعدی در ابتدا برای مصارف صنایع تولید شد، اما امروزه شاهد نمونه هایی از آن هستیم که برای استفاده در منزل تولید می­شود. اگر قصد دارید که پرینتر سه بعدی بخرید حتماً به سه موضوع مهم یعنی قیمت، مواد مصرفی و کیفیت آن توجه خاص داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در ادامه هر یک از آنها به اختصار توضیح داده می­شود.

 • قیمت: پرینترهای سه بعدی بسته به کیفیت خروجی آنها قیمت های متفاوتی دارند. اگر تازه کار هستید و می خواهید با نحوه کار پرینترهای سه بعدی آشنا شوید، بهتر است که هزینۀ زیادی خرج نکنید.
 • مواد مصرفی: ابتدا باید مشخص کنید که می ­خواهید از پرینترهای سه بعدی برای تولید چه وسایلی استفاده کنید و سپس پرینتری را انتخاب کنید که نیاز شما را برطرف کند. مثلاً اگر می خواهید که از پرینتر سه بعدی در صنایع غذایی استفاده کنید باید پرینتری را انتخاب کنید که امکان پرینت بر روی ABS وPLA را داشته باشد. در راهنمای خرید پرینتر حتماً به شما توصیه می شود که به تنوع، دسترسی و قیمت مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی توجه کنید.
 • کیفیت: پرینترهای باکیفیت از سرعت مناسب و رزولوشن بالایی برخوردارند. رزولوشن بالا یعنی جزئیات طرح به خوبی ترسیم ­شوند. مسلماً هر چقدر سرعت بالاتر باشد رزولوشن کمتر خواهد بود.

انواع پرینتر خانگی از نظر رنگ

پرینتر تک رنگ (سیاه و سفید)

این نوع چاپگرها فقط دارای رنگ مشکی بوده و برای چاپ عکس مناسب نیستند. معمولا از پرینترهای تک رنگ برای چاپ اسناد و مدارک، مقاله و نمودار استفاده می‌شود.

پرینتر رنگی

این نوع از پرینترها دارای رنگ‌های بیشتری نسبت به پرینترهای سیاه و سفید می‌باشند و همچنین برای چاپ عکس در هراندازه‌ای مناسب هستند. پرینترهای رنگی کارایی پرینترهای تک رنگ را نیز دارند.

پرینتر تصعید رنگ

درصورتی‌که به عکاسی علاقه دارید و می‌خواهید یک پرینتر برای چاپ تصاویر خود داشته باشید بهترین گزینه پرینتر خانگی که می‌تونید تهیه کنید پرینتر تصعید رنگ خواهد بود. در این پرینترها از کاست‌های جوهر و کاغذهای مخصوص استفاده می‌شود.

این نوع از پرینترها برای چاپ تصاویر بسیار مناسب هستند و شما را از مراجعه به آتلیه‌ها بی‌نیاز می‌کنند. درواقع شما با استفاده از این پرینترها به‌سادگی می‌توانید عکس‌های دوربین دیجیتال خود را در خانه چاپ کنید.

انواع پرینتر خانگی از نظر تکنولوژی چاپ

پرینتر لیزری

پرینتر لیزری نوع متداولی از چاپگرها است که با سرعت و کیفیت بالا، متن و گرافیک را بر روی کاغذ چاپ می‌کند. چاپگرهای لیزری مانند دستگاه فتوکپی دیجیتال و پرینترهای چند منظوره از سیستم زیروگرافی استفاده می‌کنند.

پرینتر جوهر افشان

رایج‌ترین نوع پرینتر برای مصارف خانگی پرینترهای جوهر افشان می‌باشند. چاپگرهای جوهر افشان با پاشیدن قطرات بسیار ریز جوهر بر روی کاغذ، نقش ایجاد کرده و به مخزن جوهر آن نیز کارتریج می‌گویند.

اگر پرینتر را برای مصارف خانگی می‌خواهید و قصد ندارید به طور مداوم از آن استفاده کنید، پرینترهای لیزری می‌توانند برایتان مناسب باشند. اما اگر گرافیست و عکاس هستید و همچنین به دنبال بهترین پرینتر خانگی برای چاپ عکس می‌گردید، بهتر است از پرینترهای جوهرافشان استفاده کنید.

پرینتر همه‌کاره (All In One)

اگر علاوه بر چاپ کردن به قابلیت‌های بیشتری نیاز دارید می‌توانید سراغ پرینترهای همه‌کاره یا دستگاه‌های All In One بروید. این نوع پرینترها قابلیت‌های دیگری نظیر ارسال و دریافت فکس، اسکن و کپی کردن اسناد و تصاویر را دارند. بنابراین اگر به دستگاه‌های دیگری نظیر چاپ، فکس یا کپی نیاز دارید، می‌توانید یک پرینتر همه‌کاره را انتخاب کنید. پرینتر خانگی همه‌کاره علاوه بر اینکه فضای کمتری را اشغال می‌کند از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه است.

تفاوت پرینترهای جوهرافشان و لیزری

اگر قصد دارید یک پرینتر خانگی بخرید احتمالاً بر سر دوراهی پرینتر لیزری و جوهرافشان قرار خواهید گرفت. همچنین بهتر است با این نکات آشنا باشید تا بتوانید چاپگر مورد نیازتان را انتخاب و خریداری نمایید. از تفاوت پرینترهای جوهرافشان و لیزری می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

پرینترهای جوهرافشان برای چاپ عکس‌های براق و نمودارهای رنگی بسیار مناسب هستند. این نوع پرینترها در چاپ اسناد متنی ضعیف‌تر از نوع لیزری هستند.

پرینترهای لیزری نوشته‌ها را با سرعت بیشتری چاپ می‌کنند. درصورتی‌که می‌خواهید از پرینتر برای چاپ اسناد متنی استفاده کنید پرینترهای لیزری تک‌رنگ را انتخاب کنید. این پرینترها با کیفیت بالایی نوشته‌ها را چاپ می‌کنند.

پرینترهای لیزری رنگی، گزینه مناسبی جهت چاپ تصاویر و اسناد رنگی هستند. البته هزینه این پرینترها بسیار بالا بوده و معمولاً در خانه مورداستفاده قرار نمی‌گیرند.

دوام پرینتر

پرینترهای خانگی را با صرف هزینه کمتری نسبت به پرینترهای اداری می‌توان تهیه کرد. ارزان بودن پرینترهای خانگی نسبت به پرینترهای اداری بی‌علت نیست. پرینترهای خانگی دوام کمتری دارند و نمی‌توانند فشار بالا تحمل کنند. درواقع چرخه کار پرینترهای خانگی حدود ۷۵۰ برگ است که با عمر مفید پرینترهای اداری اختلاف فاحشی دارد. بنابراین باید به‌طور مناسب از پرینتر خود استفاده کنید. بهترین پرینتر خانگی پرینتری است که دارای دوام طولانی باشد و نیازی به تعویض و تعمیر زودهنگام آن نداشته باشید.

هزینه مواد مصرفی

هزینه مواد مصرفی از دیگر مواردی است که هنگام خرید یک پرینتر خانگی باید به آن توجه داشت. شما ممکن است یک پرینتر جوهرافشان با قیمت مناسب تهیه کنید که هزینه تعویض کارتریج آن دست‌کمی از خرید پرینتر جدید نداشته باشد. ازاین‌رو بهتر است پیش از انتخاب یک پرینتر از میزان هزینه‌های جانبی آن مطلع شوید.

قابلیت اتصال به شبکه

درصورتی‌که قصد اشتراک‌گذاری پرینتر میان چند کامپیوتر را دارید، باید به قابلیت اتصال به شبکه پرینتر خانگی توجه داشته باشید. بسیاری از پرینترها دارای پورت Ethernet یا مجهز به Wi-Fi هستند. این پرینترها به‌راحتی بین چند کامپیوتر مورداستفاده قرار می‌گیرند.

اسلات حافظه، بلوتوث و PictBridge

اگر از پرینتر برای چاپ تصاویر استفاده می‌کنید، بهتر است به سراغ پرینتری با اسلات حافظه، بلوتوث یا «PictBridge» بروید. درواقع بسیار مهم است که پرینتر موردنظر بتواند عکس را مستقیماً از طریق دوربین چاپ کند. شما با استفاده از این سه قابلیت، جهت چاپ تصاویر نیازی به انتقال آن‌ها از دوربین به کامپیوتر ندارید.

اگر پرینتر شما دارای اسلات حافظه باشد، می‌توانید با قرار دادن حافظه دوربین در آن تصاویر را چاپ کنید. همچنین در صورت مجهز بودن پرینتر و دوربین شما به بلوتوث به‌سادگی می‌توانید از عکس‌ها پرینت بگیرید. با استفاده از قابلیت PictBridge نیز می‌توان دوربین را از طریق پورت USB به پرینتر متصل کرد.

کیفیت پرینتر خانگی

پیش از تهیه یک پرینتر، باید به سرعت چاپ، کیفیت رنگ و وضوح چاپ توجه کنید. علاوه بر این، توانایی چاپ بر روی کاغذ A3 برای یک پرینتر خانگی چندان ضروری به نظر نمی‌رسد.

سخن پایانی پیش از خرید پرینتر

در این مقاله به اختصار همه مواردی که لازم است پیش از خرید پرینتر به آن توجه کنید را بیان کردیم، امروزه در بازار شاهد پرینترهای متنوعی با قابلیت‌های مختلف هستیم. برای انتخاب بهترین پرینتر خانگی ابتدا باید هدف خود از خرید پرینتر را مشخص کنیم. سپس با توجه به نیاز خود پرینتر مناسبی را تهیه کنیم که قابلیت‌های لازم را داشته باشد. کیفیت چاپ، هزینه مواد مصرفی پرینتر و دوام و نوع پرینتر مهم‌ترین مواردی است که در هنگام خرید بهتر است به آن توجه شود.

بهترین پرینترهای خانگی ۲۰۲۰

1. پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M130nw

 • پرفروش‌ترین پرینتر چندکاره لیزری اچ پی

این محصول توسط برند قدرتمند اچ پی (HP) با مدل «M130nw» تولید و به بازار عرضه گردیده است. دستگاهی چندکاره که علاوه بر عملیات پرینت، امکان گرفتن اسکن و کپی را هم در اختیار شما قرار می‌دهد. صفحه نمایش این پرینتر چندکاره لیزری ۲ خطی است؛ که کار کردن با آن را آسان‌تر می‌کند.

همچنین از پردازنده ۶۰۰ مگاهرتزی و حافظه ۲۵۶ مگابایتی بهره می‌برد. البته قابلیت چاپ دو رو در این مدل تعبیه نگردیده است که ضعف این دستگاه محسوب می‌گردد. به‌طور کلی این مدل از اچ پی را می‌توان در گروه بهترین پرینتر خانگی بازار به شمار آورد.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
اسکنر و کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: لیزری
نوع کاربری: ۳ کاره (پرینت، اسکن، کپی)
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
شبکه بی سیم WiFi: دارد
سرعت چاپ سیاه و سفید: حداکثر ۲۲ برگ در دقیقه
توان کار ماهانه: ۱۰.۰۰۰ برگ - توصیه شده ۱۵۰ تا ۱۵۰۰ برگ
ظرفیت سینی کاغذ: ۱۵۰ برگ

2. پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-SENSYS MF3010

 • پرفروش‌ترین پرینتر چندکاره لیزری کانن

پرینتر چندکاره سیاه و سفید کانن مدل «i-SENSYS MF3010»، یکی از محصولات حرفه‌ای و خوش ساخت این شرکت قدیمی و محبوب می‌باشد. شما می‌توانید این پرینتر را برای خانه و یا مصارف خانگی انتخاب کرده و به راحتی عملیات پرینت، چاپ و اسکن خود را با بهترین کیفیت انجام دهید. البته MF3010 برای محیط‌های اداری نیز گزینه خوبی است.

سرعت چاپ بهترین پرینتر خانگی کانن، برابر با 18 برگ در دقیقه است و در نتیجه، وقت زیادی را از شما نمی‌گیرد. البته به لطف تکنولوژی Quick First-Print که در این دستگاه تعبیه شده، اولین برگه شما پس از 8 ثانیه چاپ شده و از دستگاه خارج می‌گردد. همچنین، عملیات کپی اولین برگه، در کمتر از 12 ثانیه انجام می‌گردد. بسیاری از افراد این مدل از «Canon» را بهترین پرینتر برای مصارف خانگی می‌دانند.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
اسکنر و کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: لیزری
نوع کاربری: ۳ کاره (پرینت، اسکن، کپی)
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
سرعت چاپ سیاه و سفید: تا ۱۸ صفحه در دقیقه
توان کار ماهانه: ۸۰۰۰ برگ
ظرفیت سینی کاغذ: ۱۵۰ برگ

3. پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M12a

 • پرفروش‌ترین پرینتر خانگی بازار

پرینتر اچ پی مدل LaserJet Pro M12a در دسته‌ی پرینترهای لیزری و سیاه و سفید قرار گرفته و می‌توان آن را جایگزینی برای مدل‌های P1109w یا P1102W دانست. پرینترهای لیزری برای چاپ متن به کار می‌روند و سرعت و کیفیت خوبی را ارائه می‌دهند.

این پرینتر ظرفیتی برابر با ۱۵۰ برگ در سینی ورودی خود دارد و همچنین برای استفاده‌های خانگی بسیار مناسب است. با توجه به نوع کاربری این مدل، می‌توانید آن را در محیط‌های اداری کوچک نیز استفاده کنید.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, A5, A6, B5, Postcards
سرعت چاپ سیاه و سفید: ۱۸ برگ در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600x600 dpi
توان کار ماهانه: حداکثر ۵۰۰۰ صفحه
ظرفیت سینی کاغذ: ۱۵۰ برگ

4. پرینتر چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA MG2540s (با قابلیت چاپ عکس)

 • بهترین پرینتر خانگی ارزان

پرینتر جوهر افشان شرکت کانن (Canon) چندکاره بوده و نسبت به قابلیت‌های متنوع خود، قیمت بسیار مناسبی دارد. این پرینتر علاوه بر پرینت، قابلیت‌های اسکن و کپی را نیز ارائه می‌کند. چاپگر مدل PIXMA بسیار اقتصادی بوده و برای کاربرانی که نمی‌خواهند برای خرید پرینتر هزینه‌ی زیادی بپردازند، بسیار مناسب است.

اگرچه این پرینتر قادر به چاپ متن می‌باشد، اما بهتر است برای چاپ متن از آن استفاده نکنید؛ زیرا پرینترهای جوهرافشان برای چاپ عکس و اشکال گرافیکی طراحی و ساخته شده‌اند. اگر قصد چاپ متن، اسناد و مدارک را دارید به سراغ پرینترهای لیزری که سرعت بسیار بیشتری را در چاپ متن ارائه می‌دهند، بروید.

اسکنر این محصول از نوع تخت (Flat) بوده و قادر است کاغذهایی را در اندازه‌ی A4 اسکن کند و همان‌ها را نیز چاپ کند؛ به عبارتی آن‌ها را کپی می‌کند. با توجه به رنگی بودن سیستم چاپ، سرعت زیادی ندارد. این پرینتر را می‌توان در دسته‌ی بهترین پرینترهای خانگی قرار داد.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: رنگی
اسکنر: دارد
کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: جوهر افشان
سایز چاپ: کاغذ معمولی، A4 ،A5 ،B5 ،Letter ،Legal
سرعت چاپ رنگی: ۴ صفحه در دقیقه
سرعت چاپ سیاه و سفید: ۸ صفحه در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: ۳ کاره (پرینت، اسکن، کپی)
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×4800 dpi
ظرفیت سینی کاغذ: کاغذ معمولی ۶۰ برگ
سایر ویژگی‌ها: دارای قابلیت روشن شدن خودکار، Smart Web Printing

5. پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M26nw

 • بهترین پرینتر خانگی چندکاره لیزری

این پرینتر چندکاره‌ی اچ پی با تکنولوژی چاپ لیزری و تک‌رنگ، برای مصارف اداری و خانگی تولید شده است. همچنین این دستگاه قابلیت پرینت، اسکن و کپی را دارد. سینی کاغذ این پرینتر تا ۱۵۰ برگ ظرفیت داشته و می‌تواند تا ۱۸ برگ در دقیقه را پرینت بگیرد.

پرینتر چندکاره HP دارای تکنولوژی خاموشی خودکار جهت صرفه‌جویی در انرژی است؛ یعنی هنگامی که شما در حال کار کردن با دستگاه نیستید، این پرینتر به‌طور خودکار خاموش و هنگام پرینت گرفتن یا ارسال فایلی از تلفن هوشمند، به‌طور خودکار روشن شده و شروع به‌کار می‌کند.

شما می‌توانید با اتصال به شبکه بی‌سیم (WIFI) و بدون اتصال به پرینتر، به‌طور مستقیم از تلفن هوشمند خود هر فایلی را که می‌خواهید پرینت بگیرید. در سمت راست این دستگاه یک صفحه‌نمایش LCD برای کنترل بهتر دستگاه و اطلاع از وضعیت دستگاه تعبیه شده است. درمجموع این دستگاه یکی از بهترین پرینترهای خانگی و اداری به‌حساب آمده و برای مصارف مختلف می‌توان به آن اعتماد کرد.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
اسکنر: دارد
کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: لیزری
شبکه بی سیم WiFi: دارد
نوع کاغذ قابل استفاده: A4, A5, PostCards, Lables
 
سرعت چاپ سیاه و سفید: حداکثر ۱۸ برگ در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: ۳ کاره (پرینت، اسکن، کپی)
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت Ethernet و پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×600 dpi
توان کار ماهانه: حداکثر ۵۰۰۰ برگ (توصیه شده ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ برگ)
سایر ویژگی‌ها: Wireless Direct Printing، پشتیبانی از HP ePrint, Google Cloud Print, Mopria-certified

6. پرینتر لیزری چندکاره برادر مدل MFC-L2700DW

 • پرفروش‌ترین پرینتر برادر

پرینتر چندکاره برادر (Brother) مدل «MFC-L2700DW»، از قابلیت‌هایی مانند پرینت لیزری سیاه و سفید به صورت دورو و اتوماتیک، اسکن رنگی، کپی، فکس و ارتباط Wi-Fi بهره می‌برد. همچنین، صفحه نمایشی که برای این دستگاه تعبیه شده است، از نوع 2 خطی و با ظرفیت نمایش 16 کاراکتر می‌باشد.

از ویژگی‌های بهترین چاپگر خانگی و اداری برادر می‌توان، به سرعت پرینت تا 27 برگ در دقیقه، حافظه 32 مگابایتی، وضوح یا رزولوشن 600 × 600 dpi و قابل ارتقا تا 2400 × 600، قابلیت کپی 99 برگ در دقیقه، توانایی دریافت و ارسال فکس از طریق کامپیوتر، ظرفیت نگهداری 250 برگ، استفاده از 2 نوع کارتریج و قابلیت ADF اشاره نمود.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
اسکنر و کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: لیزری
نوع کاربری: ۴ کاره (پرینت، اسکن، کپی، فکس)
قابلیت چاپ دو رو: دارد
شبکه بی سیم WiFi: دارد
سرعت چاپ سیاه و سفید: تا ۲۷ صفحه در دقیقه
توان کار ماهانه: ۲۵۰ تا ۲۰۰۰ برگ
ظرفیت سینی کاغذ: ۲۵۰ برگ

7. پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet P1102

 • محبوب‌ترین پرینتر خانگی سیاه و سفید

پرینتر P1102 شرکت HP، یکی از بهترین پرینترهای خانگی و اداری برای چاپ اسناد سیاه و سفید می‌باشد. این چاپگر بسیار کم‌حجم بوده و شرکت اچ پی، این چاپگر را بسیار اقتصادی و سریع معرفی کرده است.

این چاپگر را می‌توانید در گوشه‌ای از میز کار خود قرار دهید بدون اینکه حجم زیادی از فضای کاری شما اشغال شود. همچنین محفظه‌ی کاغذ و تونر این چاپگر از قسمت جلو قابل دسترس بوده که کار با این دستگاه را بسیار آسان کرده است. این پرینتر قادر است تا ۱۸ صفحه در دقیقه را به‌صورت سیاه و سفید چاپ کند.

سینی جلویی کاغذ آن نیز تا حداکثر ۱۵۰ برگه و سینی خروجی می‌تواند تا ۱۲۵ صفحه را پس از چاپ در خود نگاه دارد. میزان مصرف استاندارد این چاپگر برابر با ۵۰۰۰ صفحه در ماه می‌باشد که در مقایسه با پرینترهای دیگر تعداد مناسبی می‌باشد. این پرینتر قابلیت چاپ دورو را ندارد، اما می‌توانید به‌صورت دستی صفحات دورو را با آن چاپ کنید.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, A5, A6, C5, DL, B5, B5, کارت پستال و پاکت نامه
سرعت چاپ سیاه و سفید: تا ۱۸ صفحه در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600x600 dpi
توان کار ماهانه: حداکثر ۵۰۰۰ صفحه
ظرفیت سینی کاغذ: ۱۵۰ برگ

8. پرینتر چندکاره جوهرافشان اپسون مدل L3060

 • بهترین پرینتر خانگی جوهر افشان

این محصول که مشاهده می‌کنید، توسط برند اپسون (Epson) با مدل «L3060» ساخته شده است. پرینتری جوهرافشان که قابلیت‌های دیگری نظیر اسکن و کپی را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. یکی از مزایای پرینتر جوهر افشان اپسون L3060، استفاده از تانکر یا همان سیستم مخزن جوهر می‌باشد.

مخزن جوهر به شما در مدیریت هزینه‌ها کمک فراوانی می‌کند و دیگر نیازی به خرید و یا شارژ کارتریج ندارید. کافی است جوهر مورد نیازتان را خریداری کرده و در مخزن مناسب خود بریزید. اتصال وای فای و یا وای فای دایرکت، اپلیکیشن اختصاصی iPrint اپسون، رزولوشن چاپ 1440 × 5760 dpi و قابلیت چاپ بدون حاشیه از ویژگی‌های این دستگاه می‌باشد. اگر به دنبال بهترین پرینتر جوهر افشان برای منزل خود هستید، این مدل را مد نظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: رنگی
اسکنر و کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: جوهرافشان
نوع کاربری: ۳ کاره (پرینت، اسکن، کپی)
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
شبکه بی سیم WiFi: دارد
سرعت چاپ سیاه و سفید: ۳۳ برگ در دقیقه
ظرفیت سینی کاغذ: ۱۰۰ برگ

9. پرینتر لیزری کانن مدل i-Sensys LBP6030B

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, B5, A5, LGL, LTR, EXE, 16K, Custom size
 
سرعت چاپ سیاه و سفید: ۱۸ برگ در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×600 dpi
توان کار ماهانه: ۵۰۰۰ برگ

10. پرینتر لیزری برادر مدل HL-L2365DW

این پرینتر ساخت برند قدرتمند (brother) بوده و جهت پرینت لیزری سیاه و سفید طراحی شده است. این چاپگر تک‌رنگ قادر است تا حداکثر ۳۰ صفحه را در دقیقه به چاپ برساند که تعداد قابل قبولی است. یکی از مزایای این پرینتر قابلیت چاپ دوروی اتوماتیک است.

قابلیت پرینت دوروی اتوماتیک در مدیریت زمان و همچنین کاهش هزینه‌های کاغذ، نقش بسیار مهمی دارد.

برای اتصال این چاپگر به رایانه می‌توانید از درگاه Ethernet و USB استفاده نمایید؛ و همچنین اتصال بی‌سیم در این مدل تعبیه شده که قابلیتی بی‌نظیر به‌حساب می‌آید. ویژگی مثبت دیگر این دستگاه صفحه‌نمایش آن بوده که موجب افزایش کارایی این پرینتر می‌شود.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
شبکه بی سیم WiFi: دارد
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, Letter, A5, A5(Long Edge), A6, Executive, Legal, Folio
سرعت چاپ سیاه و سفید: حداکثر ۳۰ برگ در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: دارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت Ethernet و پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×600 dpi
توان کار ماهانه: ۱۰۰۰۰ برگ
ظرفیت سینی کاغذ: ۲۵۱ برگ

11. پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: چاپ لیزری
نوع کاربری: تک کاره
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
ظرفیت سینی کاغذ: ۱۵۰ برگ
سرعت چاپ سیاه و سفید: ۱۹ برگ در دقیقه
توان کار ماهانه: ۸۰۰۰ برگ

12. پرینتر جوهرافشان اپسون مدل L310

 • بهترین پرینتر خانگی برای چاپ عکس

پرینتر اپسون L310 پرینتری جوهرافشان بوده که دارای مخزن جوهر است. این پرینتر جوهرافشان برای چاپ اشکال گرافیکی و عکس‌های رنگی بسیار مناسب است؛ اما چاپ بدون حاشیه در آن تعبیه نشده است.

سیستم مخزن جوهر یا همان تانکر در مدیریت هزینه‌های جوهر تأثیر بسزایی داشته و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. علاوه بر راحتی پر کردن جوهر در مخزن، جوهر؛ ظرفیت چاپ بسیار بالایی داشته و برای کاربرانی مناسب است که حجم چاپ بالایی دارند.

شما می‌توانید از پرینتر EPSON در منزل یا محیط‌های اداری استفاده کنید. این محصول با استفاده از هدهای چاپ Micro Piezo سرعتی برابر با 9.2 صفحه در دقیقه برای چاپ سیاه و سفید ارائه می‌دهد. اگر قصد دارید برای چاپ متن پرینتر خریداری کنید بهتر است پرینترهای لیزری را بررسی و خریداری کنید.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: رنگی
تکنولوژی چاپ: جوهر افشان
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, B5, A5, Letter, C6
 
سرعت چاپ سیاه و سفید: ۹.۲ صفحه در دقیقه
سرعت چاپ رنگی: ۴.۵ صفحه در دقیقه | ۷۰ ثانیه برای عکس ۱۵×۱۰
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 1440×5760 dpi
سایر ویژگی‌ها: دارای 180 نازل مشکی و 59 نازل برای هر رنگ، جوهر Dye

13. پرینتر لیزری سامسونگ مدل Xpress M2020

پرینتر سامسونگ Xpress M2020، پرینتری لیزری و با قابلیت چاپ سیاه‌ و سفید تولید شده است. سرعت پرینت این دستگاه برابر با 20 صفحه در دقیقه است که برای این رده از پرینتر،‌ تعداد مناسبی می‌باشد. قابلیت چاپ دوبلکس اتوماتیک در این پرینتر خانگی وجود نداشته و برای چاپ ۲ رو باید به‌صورت دستی اقدام کنید.

کارتریج این دستگاه قادر به چاپ ۵۰۰ صفحه بوده و بسته به نوع محتوای چاپی و وضوح چاپ، این تعداد قابل تغییر است. دقت داشته باشید که کارتریج‌هایی که در این مدل قرار داده‌ می‌شوند به‌صورت Starter هستند. یعنی کارتریجی که به هنگام خرید در بسته محصول موجود است، میزان کمتری را نسبت به میزان اعلام‌شده چاپ می‌کند.

ویژگی‌ها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
سایز کاغذ قابل استفاده: A4 ،A5 ،A6 ،B5 ،postcards ،envelopes ،C5 ,DL ,B5
 
سرعت چاپ سیاه و سفید: ۲۰ صفحه در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
توان کار ماهانه: ۱۰۰۰۰ صفحه
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 1200x1200 dpi

سوالات متداول جهت خرید پرینتر (Printer)

چگونه بهترین پرینتر خانگی انتخاب کنیم؟

در هنگام خرید دستگاه پرینتر، کافی است به نکاتی نظیر برند سازنده، نوع چاپ، تکنولوژی چاپ، کاربری دستگاه (تک کاره یا چندکاره)، سایز چاپ، نوع پورت ارتباط به کامپیوتر، قابلیت چاپ دو رو، شبکه بی سیم Wi-Fi، وزن و ابعاد، ظرفیت سینی کاغذ، سرعت چاپ، رزولوشن چاپ، حافظه پرینتر، توان کار ماهانه، قیمت و سایر ویژگی‌های آن دقت نمایید.

چند نوع چاپگر یا پرینتر وجود دارد؟

چاپگرها در دو نوع لیزری و جوهر افشان تولید و به بازار عرضه می‌شوند. گفتنی است چاپگرهای لیزری قیمت بالاتری نسبت به نوع جوهر افشان دارند.

بهترین مارک پرینتر کدام است؟

در میان برندهای متنوعی که در بازار ایران وجود دارند؛ برندهای اچ پی (HP)، کانن (Canon)، اپسون (Epson) و برادر (Brother) بهترین پرینتر خانگی را تولید و روانه بازار می‌کنند.

قیمت بهترین پرینتر خانگی چقدر است؟

بازه قیمت چاپگرهای خانگی در بازار فعلی ایران حدودا ۳ الی ۱۷ میلیون تومان است. اما می‌توان با بودجه بین ۳ الی ۶ میلیون تومان، یک پرینتر خوب و با دوام خریداری نمود.

 


نویسنده: شقایق کلهر
لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

هولدینگ بازرگانی بلوط