انعکاس خالص تصویر با برند کانن شرکت پیشتاز الکترونیک و اپتیک + نکات جذاب Canon


در سال ۱۹۹۳، یک پزشک متخصص زنان به نام "تاکشتی میتارای" به همراه یکی از دوستان خود تصمیم گرفت دوربینی به منظور افزایش سهولت در انجام برخی کارهای پزشکی تولید کند. این دو همکار شرکت Precision Optical را در توکیو بنیانگذاری کردند. او...


در سال ۱۹۹۳، یک پزشک متخصص زنان به نام "تاکشتی میتارای" به همراه یکی از دوستان خود تصمیم گرفت دوربینی به منظور افزایش سهولت در انجام برخی کارهای پزشکی تولید کند. این دو همکار شرکت Precision Optical را در توکیو بنیانگذاری کردند. اولین دستاوردهای آن‌ها کاربردهایی فراتر از حوزه پزشکی داشت.

برند کانن در زمینه دوربین عکاسی در جهان حرف اول را می زند و توانسته سهم بازار را در دست داشته باشد.رمز موفقیت این برند موفق و مشهور را بررسی می کنیم. کیفیت محصول، قیمت‌گذاری و توزیع مناسب، در کنار توسعه روند بازاریابی را می‌توان از عوامل اصلی پیشرفت برند کانن در راستای فعالیت‌های تبلیغاتی به‌شمار آورد.

 

شرکت کانن به‌خوبی این نکته را دریافته است که در دنیای امروز، دیگر کمتر فردی است که با داشتن گوشی هوشمند خود، برای ثبت لحظات زندگی به سوی دوربین‌های پیشرفته عکاسی برود؛ اما با این حال این دوربین‌ها در عکاسی حرفه‌ای برای رسانه‌های تصویری کماکان قابل استفاده بوده و بسیاری از افرادی که به عکاسی علاقه‌مند هستند

 

نیز به این دوربین‌ها گرایش نشان می‌دهند. در همین راستا کانن، با وجود انواع گوشی‌های هوشمند پیشرفته، کماکان جایگاه خود را در بازار دوربین حفظ کرده است.

داستان موفقیت شرکت کانن چه بود؟

 

اولین محصول کانن چه بود؟

در سال ۱۹۳۴، اولین محصول این شرکت یعنی دوربین ۳۵ میلی‌متری معرفی شد. میتارای و همکارانش برای دوربین خود نام Kwanon را انتخاب کردند. Kwanon در زبان بودایی به معنای تشکر است. این دوربین فروش فوق العاده‌ای داشت به طوری که بنیانگذاران شرکت را متعجب کرد. از آنجایی که این دوربین مهمترین محصول شرکت بود و موفقیت‌های زیادی به همراه داشت، نام شرکت به Canon تغییر کرد. شرکت Canon در سال ۱۹۴۰، اولین دستگاه عکسبرداری اشعه ایکس را که نقش مهمی در پیشگیری از همه گیر شدن بیماری سل در ژاپن داشت معرفی کرد.

تاثیر جنگ جهانی دوم بر فعالیت شرکت کانن

اقتصاد ژاپن با شروع جنگ جهانی دوم وارد بحران‌های جدی شد. شرکت کانن نیز همانند بسیاری از شرکت‌های مطرح دیگر تلاش کرد که در شرایط جنگی دوام بیاورد. این شرکت پس از پایان جنگ و تسلیم شدن ژاپن با کمبود منابع مالی و مواد اولیه مواجه بود بنابراین بنیانگذاران این شرکت تلاش کردند تا خط تولید را حفظ کنند و تولید محصولات با کیفیت دیگر را در این دوره زمانی شروع کرد.

تولید تجهیزات اداری

شرکت کانن در سال ۱۹۵۹ اولین دوربین فیلم‌برداری ۸ میلی‌متری خود را وارد بازار کرد. در آن دوره زمانی کانن به عنوان اولین شرکت تولید کننده دوربین ۸ میلی‌متری با زوم داخلی شناخته شد. سپس روند پیشرفت این شرکت ادامه پیدا کرد و وارد عرصه تولید لوازم و تجهیزات اداری شد. اولین وسیله اداری شرکت کانن در سال ۱۹۶۴ با نام Canola ۱۳۰ معرفی شد. این دستگاه یک ماشین حساب دارای ۱۰ دکمه بود. در سال ۱۹۶۵ نیز دستگاه فتوکپی Canofax1000 به بازار عرضه شد. تلاش شرکت کانن تا سال‌های بعد نیز ادامه پیدا کرد به طوری که این شرکت در سال ۱۹۷۰ اولین ماشین حساب دستی کاملاً الکترونیک خود را به نام Texas Instruments وارد بازار کرد.

داستان موفقیت شرکت کانن چه بود؟

موفقیت‌های شرکت کانن

مدیر عامل جدید شرکت کانن، سونجی یوشیدا، در سال ۲۰۰۶ یک موسسه بین المللی برای آموزش مدیریت و رهبری، تحت نام کانن ثبت کرد. تلاش‌ها برای جهانی‌تر کردن برند کانن با شروع دهه ۲۰۱۰ افزایش پیدا کرد. یکی از اقدامات در این زمینه برگزاری نمایشگاه Canon EXPO در نیویورک، پاریس و توکیو بود که هدف آن معرفی محصولات و فناوری‌های جدید شرکت بود از جمله محصولات موفق آن دوره حسگر CMOS و موفقیت بعدی کانن رونمایی از سیستم بینایی ماشینی بود که با تمرکز بر سیستم‌های تشخیص سه بعدی دقیق تولید شد.

 

وضعیت کنونی کانن

در حال حاضر تجهیزات اداری با آمار ۴۵.۷ درصد، بیشترین فروش محصولات برند کانن را به خود اختصاص داده است. پس از آن دوربین، تجهیزات صنعتی و تجهیزات تشخیصی پزشکی به ترتیب با آمار ۲۷.۸، ۱۷.۹ و ۱۰.۷ درصد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. بخش زیادی از درآمد این شرکت ژاپنی از فروش بین‌المللی به دست می‌آید، علاوه بر این همکاری با شرکت‌های بزرگ و معروفی مانند توشیبا و HP برای تولید محصولات، تاثیر زیادی در پیشرفت شرکت کانن داشت. این شرکت در حال حاضر در جایگاه سوم لیست برترین ثبت کنندگان پتنت در آمریکا قرار دارد.

 

تمرکز روی محصول

محصول به‌عنوان اصلی‌ترین جزء یک فرآیند تبلیغاتی به‌شمار می‌رود؛ هرچه کیفیت، خلاقیت و کاربردی بودن یک محصول از درجه بالایی برخوردار باشد، تأثیرگذاری بیشتری روی مخاطب خواهد داشت و در نهایت آنچه مصرف‌کنندگان را دوباره به‌سوی یک برند بازمی‌گرداند،

 

کیفیت محصولی است که ارائه داده است. یکی از نقاط قوت برند کانن در استراتژی‌هایی که به‌کار می‌برد، نوآوری و خلاقیت در ارائه محصولات است.

 

کیفیت عالی در کنار قیمت مناسب

کانن معتقد است که مسیر موفقیت از جاده کیفیت می‌گذرد؛ به این معنا که آنچه در نهایت موفقیت یک شرکت تولیدی را تضمین می‌کند، درجه کیفیت محصولات آن است و همان‌گونه که پیشتر نیز ذکر شد، گروه تولیدی کانن تمرکز ویژه‌ای روی مسئله دارد.

 

اما از دیگر مواردی که باعث جذب بیشتر مصرف‌کنندگان می‌شود، نحوه قیمت‌گذاری محصولات است؛ شرکت کانن که در یک فضای رقابتی شدید با دیگر تولیدکنندگان بزرگ جهانی قرار گرفته است نیز به اهمیت نحوه قمیت‌گذاری پی برده و تلاش می‌کند با ارائه محصولاتی با قیمت‌های معقول، طیف بیشتری از مشتریان را برای خود داشته باشد.

 

سیاست کلی کانن برای قیمت‌گذاری محصولاتش به شیوه‌ای است که حداکثر مردم قادر به خرید محصولات این برند باشند. سعی در ارائه قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه باعث شده است که گروه مصرف‌کنندگان این برند، تعداد قابل‌توجهی را تشکیل دهند و همین نکته نیز باعث موفقیت برند کانن در قیمت‌گذاری شده است.

 

کیفیت عالی در کنار قیمت‌گذاری مقرون‌به‌صرفه، جایگاه معتبری را در بین دیگر رقبا برای کانن به وجود آورده است و داشتن مشتریان بیشتر نیز پیامد همین سیاست است.

 

توزیع سریع و خدمات مناسب

از آنجایی که رضایتمندی مشتری از مهم‌ترین عوامل در گسترش بازار و فروش بیشتر است، هر برندی باید برای جلب بیشتر رضایت مشتریان خود تلاش کند. در این میان رسیدن آسان و کم‌هزینه محصول به دست مشتریان، می‌تواند یکی از راهکارهای مهم جلب رضایت مصرف‌کنندگان باشد.

 

توزیع مناسب یکی دیگر از راهکارهای برند کانن است که به‌طور مستقیم در راستای اهداف بازاریابی آن پیش می‌رود. همکاری مناسب با سیستم حمل‌ونقل باعث شده است که محصولات کانن به راحتی، با حداقل هزینه و بدون هیچ مشکلی به دست مصرف‌کنندگان برسد.

 

همچنین داشتن نمایندگی‌های مجاز در بسیاری از مناطق جهان نیز باعث ارائه خدمات پس از فروش مناسبی برای این برند شده و رضایت مشتریان را برای این گروه تولیدی به ارمغان آورده است. تقریبا تمام محصولات این گروه تولیدی به تعداد زیادی از نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های جهان ارسال شده و مصرف‌کنندگان این برند برای یافتن قطعات محصولات آن دچار مشکل نخواهند شد؛

 

بنابراین می‌توان گفت دستیابی آسان و سریع به محصولات این برند و دریافت خدمات پس از فروش مناسب، از دیگر استراتژی‌های بازاریابی کانن است که مشتریان جهانی را برای این برند حفظ کرده است.

 

فروش اینترنتی آسان

از آنجایی که در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم، خرید و فروش اینترنتی در میان مردم جهان امری شناخته‌شده است و بنابراین طبیعی است که برندهای معتبری مانند کانن از اهمیت چنین فضایی غافل نباشند. بر همین اساس یکی دیگر از خدمات برند کانن به مشتریان، راه‌اندازی یک وب‌سایت کامل و مناسب است

 

که کاربران اینترنتی به‌راحتی می‌توانند از نوع محصولات، کیفیت، خصوصیات، قیمت آن‌ها و دیگر موارد لازم باخبر شوند و در نهایت یک خرید راحت و مناسب اینترنتی داشته باشند.

 

حضور برند کانن در صفحات مجازی خرده‌فروشی‌های بزرگ مانند آمازون، ای‌بی و… نیز از دیگر استراتژی‌های بازاریابی آنلاین این شرکت به‌شمار می‌رود که باعث افزایش گردش مالی این شرکت و در نهایت سودآوری بیشتر آن شده است.

 

بسیاری از کاربران اینترنتی می‌توانند با حضور در وب‌سایت اصلی این شرکت یا وب‌سایت‌های خرده‌فروشی اینترنتی، از نحوه قیمت‌ها و تخفیف‌های ارائه‌شده از سوی شرکت نیز باخبر شوند و بدون رفتن به فروشگاه‌های مخصوص این برند، در پشت سیستم‌های خود بنشینند

 

و از تخفیف‌های درنظرگرفته‌شده استفاده و خریدی آسان و بدون زحمت را تجربه کنند؛ ضمن اینکه توزیع مناسب این شرکت نیز باعث می‌شود، محصول خریداری‌شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن به‌دست آن‌ها برسد.

 

توسعه بازاریابی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هر شیوه تبلیغاتی باید به آن پایبند بود، توسعه دادن و ارتقا بخشیدن به روند بازاریابی است؛ به این معنا که یک برند نباید تنها به شیوه‌هایی که در پیش گرفته و موفقیت‌هایی که برایش به ارمغان آمده است، اکتفا کند؛ بلکه باید به دنبال توسعه روش‌های تبلیغاتی و ترویج متفاوتی از محصولات خود باشد.

 

فرآیند توسعه بازاریابی به‌خوبی توسط برند کانن دنبال می‌شود و این گروه تولیدی به صورت گسترده‌ای به دنبال ارتقا بخشیدن به روش‌های بازاریابی خود است. در همین راستا استفاده از شیوه‌های مختلف بازاریابی را در دستور کار خود قرار داده است؛ به این معنا که حضور در صفحات اجتماعی مجازی و طراحی وب‌سایت،

 

این گروه تولیدی را نسبت به شیوه‌های قدیمی‌تر بازاریابی مانند تلفن همراه و مجلات و تلویزیون غافل نکرده و در این حوزه‌ها نیز حضوری فعال را رقم زده است. به‌روز بودن و آگاهی از شیوه‌های تبلیغاتی مدرن و علمی نیز از دیگر رویکردهایی است که برند کانن برای ارتقا و توسعه فرآیند بازاریابی خود دنبال می‌کند.

 

تاریخچه

شرکت کانن که در سال ۱۹۳۷ در ژاپن تأسیس شده، امروزه یکی از نام‌های آشنا در دنیای تصویربرداری به‌شمار می‌رود که در کنار رقبای مشهوری مانند سامسونگ، سونی، کاسیو و… به رشد خود ادامه داده است. تولید دوربین‌های مختلف و تجهیزات جانبی مربوط به عکاسی و تصویربردای، از محصولات عمده و شناخته‌شده

 

این برند به‌شمار می‌رود؛ ضمن اینکه انواع دستگاه‌های کامپیوتری مانند پرینتر، دستگاه‌های فتوکپی و… نیز از دیگر محصولات این برند معتبر است. این شرکت که تولید خود را با دوربین‌هایی با لنزهای ساده‌تر در دهه ۴۰ میلادی آغاز کرده بود، کم‌کم همگام با پیشرفت فناوری، به توسعه تکنولوژی محصولات خود پرداخته و استفاده از نور خورشید و لنزهای پیشرفته‌تر با قابلیت بزرگنمایی را در دستور کار خود قرار داد.

 

ماشین‌حساب‌های خورشیدی نیز از دیگر تولیدات نوآورانه این برند در سال‌های آغازین فعالیت آن بوده و در حال حاضر نیز این شرکت معتبر، با ارائه محصولاتی که خلاقیت و نوآوری در آن‌ها حرف اول را می‌زند، خاص بودن محصولات خود را در بین مصرف‌کنندگان به اثبات رسانده است.

 

در حال حاضر تجهیزات اداری که این برند تولید می‌کند، سازگار با محیط زیست بوده و قابلیت بازیافت دارد؛ همچنین دوربین‌های دیجیتال این گروه تولیدی نیز با داشتن حسگرهای متعدد، صفحه نمایش ال‌سی‌دی و… نشان‌دهنده پیشرفت‌های نوین و قابل توجه محصولات این برند است.


لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

هولدینگ بازرگانی بلوط