معرفی بهترین انواع رفلکتور (راهنمای خرید بهترین رفلکتور )


رفلکتور در عکاسی صفحه منعکس کننده نور می باشد که معمولا آن را در طرف سایه سوژه قرار می دهند تا از طریق بازتاب نور در بخش سایه، آنجا روشن شود. در ادامه این مطلب با انواع و نحوه استفاده از این ابزار در عکاسی آشنا می شوید. رفلک...


رفلکتور در عکاسی صفحه منعکس کننده نور می باشد که معمولا آن را در طرف سایه سوژه قرار می دهند تا از طریق بازتاب نور در بخش سایه، آنجا روشن شود. در ادامه این مطلب با انواع و نحوه استفاده از این ابزار در عکاسی آشنا می شوید.

در عکاسی، هیچ‌چیزی مهم‌تر از نور نیست. تمام پارامترهای عکاسی به نوعی به نور مرتبط می‌شوند؛ بنابراین تقریباً می‌توان گفت که اگر درک و کنترل مناسبی بر نور محیط داشته باشیم، می‌توانیم به نتیجه‌ای مطلوب و خیره‌کننده دست یابیم. یکی از ابزار‌هایی که برای کنترل و بهبود نتیجه نورپردازی به آن نیاز داریم، رفلکتور است. رفلکتور‌ها هم در داخل و هم در خارج استودیو، برای نورپردازی ابزاری کاملاً مناسب و در عمده موارد به نوعی ضروری خواهند بود. رفلکتور‌ها می‌توانند به‌عنوان بازتاب‌دهنده و پخش‌کننده نور و یا دیفیوزر به کار گرفته شوند. در ادامه با بیانی ساده به انواع مختلف رفلکتورها و کاربرد‌های آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

رفلکتور عکاسی چیست؟ رفلکتور عکاسی یک سطح بازتاب دهنده ی نور خاص است که برای تغییر مسیر نور و تاباندن آن به سوژه کاربرد دارد. مهم ترین خصوصیات رفلکتور عبارتند از رنگ، ابعاد و قابل حمل بودن.

برای مثال هرچقدر رفلکتور کوچک تر باشد نوری که تولید می کند هم سخت تر است. این نوع نور سایه های واضح تری و کنتراست پائین تری به شما می دهد که اغلب برای عکاسی از اشیاء بی جان مناسب است. علاوه بر این، رفلکتورهای کوچک تر بازتاب های کوچکی روی سطوح براق ایجاد می کنند.

یک رفلکتور بزرگ معمولا نور نرمی دارد و تبدیل بین قسمت های تیره و روشن به شکل نرم تری اتفاق می افتد که باعث می شود سایه ها برجستگی کمتری داشته باشند. علاوه بر این رفلکتورهای بزرگ پوست صورت را به شکل زیباتری نشان می دهند. این موضوع را در زمان عکاسی پرتره به یاد داشته باشید.
 

5 مدل اصلی رفلکتور

به صورت کلی 5 نوع رفلکتور در بازار موجود است. سه نوع سفید، نقره ای و طلائی که به عنوان مدل های اصلی شناخته می شوند و مدل های شفاف و سیاه که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و یک ابزار ثانویه شناخته می شود. تمامی رفلکتور های عکاسی مقداری از شدت نور را جذب می کنند اما هرکدام از آن ها مشخصات خاص خودشان را هم دارند. برای مثال برخی از رفلکتورها برای نرم کردن پوست صورت و برخی دیگر برای تقویت سایه ها کاربرد دارند. علاوه بر این در ساخت رفلکتورها از پارچه های مختلفی استفاده می شود که باعث افزایش کارایی آن ها خواهد شد.

1- رفلکتور عکاسی سفید: برای نورپردازی مصنوعی بدون فلاش

 

رفلکتور مناسب عکاسی پرتره

رفلکتور سفید یک انتخاب کلاسیک و عمومی برای عکاسی بدون استفاده از فلاش است. این رفلکتور یک نور خنثی نرم و واضح ایجاد می کند و می توانید از آن در استودیو و محیط های باز استفاده کنید.

شما با استفاده از یک رفلکتور سفید می توانید درصد کنتراست بین نورهای اصلی (Key Light) و پرکننده (Fill Light) را کاهش دهید تا قادر باشید نور تابیده شده روی سوژه را بدون تغییر رنگ و خنثی نگه داشتن آن، نرم کنید. به همین دلیل رفلکتور سفید از محبوبیت بسیار زیادی در بین عکاس های عروسی برخوردار است. همچنین این رفلکتور عکاسی برای پرتره نیز مناسب است و باعث نرم شدن پوست می شود.

به یاد داشته باشید که رفلکتور سفید عملکرد خیلی ضعیفی در بازتاب دادن نور دارد و به همین خاطر باید آن را تا جای ممکن نزدیک به سوژه نگه دارید.

2- رفلکتور نقره ای: بهترین انتخاب برای مبتدی ها

 

خرید رفلکتور

از آنجایی که رفلکتور نقره ای از بین تمام رفلکتورهای موجود در این مقاله نور بیشتری را بازتاب می دهد، برای عکاسی از صحنه های کم نوری که به نور بیشتر و با کنتراست تر نیاز دارند مناسب است. همچنین رفلکتور عکاسی نقره ای در صورتی که در فضاهای باز مورد استفاده قرار بگیرد می تواند نور را سردتر کند.

به یاد داشته باشید که رفلکتور نقره در دو نوع مات و براق عرضه می شود. با اینکه نوع مات برای عکاسی پرتره مناسب‎ تر است، نوع براق آن بهترین عملکرد را در زمان عکاسی از ورزشکارها و بدنسازها دارد. با استفاده از این نوع رفلکتور می توانید به سادگی عضلات سوژه را برجسته کنید و باعث درخشش هرگونه قطره ی عرق (مصنوعی یا طبیعی) شوید.

برخلاف رفلکتور سفید، نباید رفلکتور نقره ای را نزدیک به سوژه قرار دهید وگرنه باعث (Overexpose) پر نور شدن عکس خواهد شد و کیفیت عکس شما کاهش خواهد یافت.

3- رفلکتور طلائی: برای شاداب کردن تنالیته پوست

 

راهنمای خرید رفلکتور

یک رفلکتور طلائی دمای رنگ را کاهش می دهد و تون گرم را به نور موجود اضافه می کند. این نوع رفلکتور بیشترین کاربرد را برای شاداب کردن تون های پوست و هایلایت کردن چشم های سوژه در زمان غروب آفتاب دارد.

 

یک رفلکتور طلائی در زمان عکاسی در ساحل و در زمان ساعت طلائی در حالی که خورشید پشت سر سوژه قرار دارد کمک زیادی به شما می کند و باعث افزوده شدن تون طلائی به بدن سوژه خواهد شد. در صورتی که نیاز دارید قبل از غروب آفتاب و نزدیک به ظهر عکاسی کنید، از رفلکتورهای سفید و نقره ای استفاده کنید تا بتوانید کنتراست بالای نور را متعادل کنید.
 

به یاد داشته باشید در صورتی که خیلی محتاط نباشید این رفلکتور می تواند رنگ پوست را خیلی زردتر از چیزی که هست نشان بدهد. به همین خاطر توصیه می شود برای عکاسی داخل استودیو و یا با استفاده از فلاش از رفلکتورهای طلائی استفاده نکنید. این نوع رفلکتور علاوه بر اینکه رنگ نور را تغییر می دهد بلکه باعث ایجاد تون های رنگ نابرابر خواهد شد.


 

4- رفلکتور مشکی: یک ابزار کامل برای عکاسی استودیویی

 

رفلکتور چیست

در صورتی که فقط داخل استودیو عکاسی می کنید، رفلکتور مشکی یکی از ضروری ترین ابزارهایی است که باید داشته باشید. این رفلکتور نور را تقریبا به صورت کامل جذب می کند و سایه هایی یکدست و عمیق به سوژه ی شما می دهد. مهم ترین خصوصیت این رفلکتور این است که دمای رنگ را تغییر نمی دهد.

شما می توانید در زمان عکاسی از اشیاء حساس به بازتاب (مثل جواهرات) و یا در زمان عکاسی از سوژه های نیمه بازتابی مثل دیوارهای سفید از از این رفلکتور عکاسی استفاده کنید. همچنین این نوع رفلکتور بیشترین کاربرد را در زمان عکاسی پرتره استودیویی دارد.
 

برای مثال در صورتی که می خواهید یک عکس پرتره را خیلی دراماتیک تر کنید و کنتراست آن را افزایش دهید اما نورهای محیطی بازتاب داده شده توسط اشیاء اطراف این امکان را به شما نمی دهند، می توانید از این نوع رفلکتور استفاده کنید.

5- رفلکتور شفاف: برای روزهای آفتابی

 

رفلکتور عکاسی

این نوع رفلکتور عکاسی بیشتر با اسم دیفیوزر شناخته می شود. این وسیله دو کاربرد دارد: 1- بازتاب دادن بخشی از نور 2- پخش کردن نوری که از آن عبور می کند. به بیانی دیگر، از رفلکتور عکاسی شفاف بیشتر برای کاهش شدت نور استفاده می شود.

برای مثال تصور کنید که قصد دارید در طول روز و در حالی که آسمان صاف است به عکاسی بپردازید. از آنجایی که تنها منبع نور موجود یک نقطه ی کوچک به اسم خورشید است، قسمت های روشن پوست سوژه خیلی روشن خواهند بود و قسمت های موجود در سایه نیز به شدت کم نور و تاریک خواهند بود.

اما در صورتی که یک رفلکتور شفاف بالای سر سوژه قرار دهید، می توانید جریان نور را کاهش دهید و از رفلکتور نیز به عنوان یک سافت باکس بزرگ استفاده کنید.

قبل از اینکه از رفلکتور استفاده کنید سوژه فقط توسط یک منبع نور کوچک نورپردازی می شد اما اکنون اشعه های خورشید از تمام سطح رفلکتور به سوژه می تابد. به این طریق شما به عنوان عکاس، یک نور خیلی نرم در اختیار خواهید داشت.

چه زمانی باید از رفلکتور عکاسی استفاده کنیم؟

شما می توانید با استفاده از رفلکتور کیفیت نورپردازی سوژه را بهبود ببخشید و یا کنتراست و تون های صورت را با استفاده از آن متعادل کنید.

مانند تمامی منابع نور، رفلکتور هم هرچقدر بزرگ تر باشد نوری که بازتاب می دهد نرم تر است. در صورتی که به یک نور نرم کننده و نرم نیاز دارید، بهتر است از رفلکتورهای سفید و نقره ای استفاده کنید و آن ها را تا جای ممکن نزدیک به سوژه نگه دارید.

در صورتی که منبع نور خیلی قوی نیست و از رنگی به جز نقره ای استفاده می کنید، رفلکتور را در فاصله دورتری نسبت به سوژه قرار دهید تا نور آن بیشتر از منبع نور شما نباشد و بیشتر نقش یک نور پرکننده را داشته باشد.

در صورتی که از رفلکتورهای نقره ای و یا طلائی زیر نور خورشید استفاده می کنید به مدل خودتان هشدار دهید که به صورت مستقیم به آن نگاه نکند زیرا ممکن است نور شدید بازتاب داده شده از سطح رفلکتور چشم های او را اذیت کند. اتفاقی که به هیچ عنوان دوست ندارید رخ دهد.

تشخیص اینکه در زمان استفاده از رفلکتور نقره ای و یا طلائی نور قرار است به چه نقطه ای بتابد کار سختی نیست. اما با رفلکتورهای سفید این کار خیلی سخت تر خواهد بود. بهتر است رفلکتور سفید را تا در اطراف سوژه بچرخانید و تاثیر آن را مشاهده کنید. این تاثیرات ممکن است خیلی کم باشند اما کمک می کنند متوجه شوید بهترین روش برای نگه داشتن رفلکتور به چه صورت است.

 

رفلکتور عکاسی

در نهایت باید مطمئن شوید که نور اصلی به صورت کامل به رفلکتور می‎ رسد و خود سوژه مانع این موضوع نمی شود. در اکثر مواقع یک شاخه ی درخت و یا خود سوژه باعث می شوند روی رفلکتور عکاسی شما سایه بیافتد و کیفیت کلی نور را تحت تاثیر قرار دهند.

نکته: خودتان را به زوایای عمودی محدود نکنید. برای عکاسی پرتره می توانید رفلکتور را روی زمین و جلوی سوژه قرار دهید تا از ظهور سایه زیر چشمان او جلوگیری کنید.

تخته فوم یا رفلکتور؟

برای پاسخ به این سوال ما از تجربیات شخصی و نظر چندین عکاس دیگر استفاده کرده ایم. از آنجایی که تخته فوم و رفلکتور هر دو معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند، آن ها را از چندین منظر مختلف مقایسه کرده ایم تا شما راحت تر بتوانید بسته به نیازهای خودتان یک محصول مناسب انتخاب کنید.

سازگاری: منظور از سازگاری انواع عکس هایی است که می توانید با یک رفلکتور یا تخته فوم بگیرید. از لحاظ سازگاری بهترین گزینه رفلکتور است. دلیل آن نیز ساده است. اکثر رفلکتورها در پک های 5 تایی تاشو به بازار عرضه می شوند و به همین خاطر با خرید یک ست می توانید هر نوع عکسی از پرتره ی دراماتیک گرفته تا عکس های مدلینگ را بگیرید. در مقابل تخته فوم را هم می توانید رنگ کنید اما این کار زمان زیادی از شما می گیرد.

قابل حمل بودن و کاربردهای احتمالی: انتخاب یک گزینه ی خاص در این بخش مقداری سخت است زیرا می توانید از یک تخته فومی در هر زمانی از روز و تحت هر شرایط آب و هوایی استفاده کنید اما حمل و نقل رفلکتور تاشو خیلی آسان تر است.

اما تخته فوم برخلاف رفلکتور به آسانی توسط باد جابجا نمی شود و استفاده از آن در فضاهای باز ساده تر است و شما می توانید آن را به سادگی به هر سطحی که مایل باشید، حتی سقف نیز متصل کنید.

رفلکتورهای تاشو از لحاظ قابل حمل بودن طرفداران بیشتری دارند. استفاده از این وسیله راحت تر است و پس از استفاده می توانید به سادگی آن را تا کنید و داخل کیف خودتان قرار دهید. همچنین برخلاف تخته فوم که معمولا پس از یک بار استفاده دیگر کاربرد ندارد، می توانید از رفلکتور چندین و چند بار استفاده کنید.
 

انتخاب‌ بهترین و مناسب‌ترین رفلکتور

رفلکتورها در انواع، رنگ و ابعاد مختلف تحت برندهای متفاوت به بازار عرضه می‌شوند. انتخاب بهترین و کارآمدترین گزینه، موضوعی است که هنگام انتخاب رفلکتور باید به آن توجه زیادی داشت.

سایز رفلکتور:

اگر می‌خواهید عکاسی را از سبک پرتره شروع کنید و یا دنبال رفلکتوری پرتابل و قابل‌حمل هستید، رفلکتور‌های کوچک انتخاب‌ بسیار مناسبی به نظر می‌رسند. باید به این نکته توجه داشت که هر چه ابعاد رفلکتور یا دیفیوزر بزرگ‌تر شود، نور تابیده شده بر روی سوژه نرم‌تر شده و شاهد سایه‌های محوتری خواهیم بود. کارآمدترین سایز رفلکتور که هم پاسخگوی نیازهای آتلیه‌ای باشد و هم برای عکاسی در محیط‌های خارجی به کار آید، حدود ۴۰ اینچ یا ۱ متر است؛ چرا که معمولاً قابلیت جمع شدن دارند و حمل و نقل آن‌ها نیز آسان است.

رنگ رفلکتور:

نقره‌ای: رنگ نقره‌ای رفلکتور نواحی روشن یا به اصطلاح های‌لایت‌ها را تقویت می‌کند و کنتراست تصویر را افزایش می‌دهد. رفلکتورهای نقره‌ای برای نورپردازی‌های ویديویی و عکاسی سیاه‌و‌سفید، بسیار مناسب هستند.

طلایی: رفلکتور‌های طلایی یک نور پر‌کننده گرم طلایی به تصویر می‌بخشند و استفاده از آن‌ها در عکاسی پرتره، به خصوص در استودیو یا زیر نور غروب، می‌تواند نتیجه بسیار خیره‌کننده‌ای را به همراه داشته باشد.

سفید: رفلکتور‌های سفید تأثیری در حرارت رنگ نور نمی‌گذارند و رنگ‌ها بدون تغییر به ثبت می‌رسند. به همین دلیل در عکاسی صنعتی که ثبت دقیق جزيیات سوژه امری بسیار مهم است، استفاده از رفلکتور‌های سفیدرنگ می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

مشکی: از رنگ مشکی رفلکتور به عنوان پرچم یا فلگ استفاده می‌شود. رنگ مشکی بیشترین جذب نور را دارد، به همین دلیل اگر می خواهیم از تاباندن نور به قسمتی از سوژه جلوگیری شود، می‌توانیم از سطح مشکی رفلکتور استفاده کرده و آن را بین منبع نور و سوژه قرار دهیم.

نیمه شفاف: اکثر رفلکتور‌ها، با جدا کردن لایه خارجی‌شان، تبدیل به دیفیوزر می‌شوند. دیفیوزر‌ها معمولاً سفید و نیمه شفاف هستند و بین منبع نور و سوژه قرار می‌گیرند و با پخش کردن نور، باعث نرم‌تر شدن سایه و کاهش کنتراست می‌شوند.

Backlight یا نور پشت:

بک لایت به خصوص هنگام استفاده از نور‌های طبیعی، زیبایی بسیار دراماتیک و جذابی را به سوژه می‌بخشد. استفاده از بک لایت، یک حاشیه نازکی از نور یا همان ریم‌لایت کناره‌های سوژه را روشن می‌کند. برای خلق تصویری با ریم‌لایت، باید سوژه را پشت به منبع نور که همان خورشید است قرار داد به گونه‌ای که نور خورشید از پشت به آن بتابد و رفلکتور را در مقابل سوژه و با زاویه‌ای که بازتاب نور خورشید مستقیماً به آن بتابد، قرار دهیم. در این صورت تمام قسمت‌های سوژه به طور کامل روشن می‌شود و اگر به دنبال سایه‌هایی محو، در قسمت‌هایی از سوژه هستیم می‌توان رفلکتور را کمی به کناره برد.

روشن کردن سایه‌های بسیار تیره:

در بعضی از مواقع به دلیل وجود اشیای تیره در صحنه و با به علت شرایط نور‌پردازی، قسمت‌هایی از سوژه به شدت تیره می‌شوند و اگر از آن‌‌ها عکسی‌ بگیریم، خیلی جذاب به نظر نخواهند رسید. برای حل این مشکل می‌توان رفلکتور را مستقیماً مقابل سایه قرار داد و تا حدی آن را روشن نمود.

قرار دادن رفلکتور، در حالت‌های مختلف نتیجه‌های متفاوتی را می‌تواند در پی داشته باشد و باید با قرار دادن آن‌ها در موقعیت‌های مختلف به صورت تجربی به نورپردازی دلخواه خود رسید. قواعد و فرمول‌های بسیاری به عنوان راهنمای استفاده از رفلکتور‌ها تا به حال نوشته شده ولی واقعیت این است که باید خود فرد دست‌به‌کار شود و با امتحان کردن حالات ممکن به نتیجه‌ای ایده‌ال و سبک شخصی خود برسد.

رفلکتورReflector 80 cm 5 Layer ام دی ان-MDN ضمانت سلامت کالا 80 سانتی‌متر تجهیزات جانبی نور و آتلیه S&S 5in1 120cm Reflector ضمانت سلامت کالا اس اند اس – S&S 120 سانتی‌متر Godox AD-S6 Portable Umbrella-type Reflector ضمانت سلامت کالا گودکس – Godox ROUNDED Reflector 120x90cm ضمانت سلامت کا...

 

رفلکتور 5 کاره گودکس مدل GO120 سایز 80x120 سانتی متر
 

 • مشخصات لایه‌ها _ شامل: دیفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی، مشکی


 

رفلکتور 5 لایه MDN Reflector 80 cm 

 • دارای لایه های مختلف جهت کنترل کامل نور
 • لایه های سفید، مشکی، طلایی، نقره ای و دیفیوزر
 • قطر 80 سانتیمتر
 • حمل و نقل آسان


 

Reflector 80 cm 5 Layer

ام دی ان-MDN

ضمانت سلامت کالا

80 سانتی‌متر

تجهیزات جانبی نور و آتلیه

اطلاعات بیشترنام محصولReflector 80 cm 5 Layer شرکت سازندهام دی ان-MDN گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا اندازه رفلکتور80 سانتی‌متر نوع کالاتجهیزات جانبی نور و آتلیه
نام محصولReflector 80 cm 5 Layer
شرکت سازندهام دی ان-MDN
گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا
اندازه رفلکتور80 سانتی‌متر
نوع کالاتجهیزات جانبی نور و آتلیه


 

رفلکتور 5 کاره ی گودوکس سایز 60 سانتی متر
 

 • ویژگی ها شامل: دفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی، مشکی
 • سایز:60سانتی متر


 

رفلکتور 5 کاره پروفشنال کد 110 سایز 110x110 سانتی متر
 

 • مشخصات لایه‌ها دفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی، مشکی


 

رفلکتور 5 لایه اس اند اس S&S 5in1 120cm Reflector 

 • مناسب برای عکاسی در استودیو یا فضای باز
 • رفلکتور ۵ لایه
 • دارای قطر 120 سانتیمتر


 

S&S 5in1 120cm Reflector

ضمانت سلامت کالا

اس اند اس – S&S

120 سانتی‌متر

اطلاعات بیشترنام محصولS&S 5in1 120cm Reflector گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا شرکت سازندهاس اند اس – S&S اندازه رفلکتور120 سانتی‌متر
نام محصولS&S 5in1 120cm Reflector
گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا
شرکت سازندهاس اند اس – S&S
اندازه رفلکتور120 سانتی‌متر


 

رفلکتور Godox AD-S6 Portable Umbrella-type Reflector 

 • مناسب برای گودکس WITSTRO flash AD180 / AD360
 • برای نورپردازی در عکاسی پرتره


 

Godox AD-S6 Portable Umbrella-type Reflector

ضمانت سلامت کالا

گودکس – Godox

اطلاعات بیشترنام محصولGodox AD-S6 Portable Umbrella-type Reflector گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا شرکت سازندهگودکس – Godox
نام محصولGodox AD-S6 Portable Umbrella-type Reflector
گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا
شرکت سازندهگودکس – Godox


 

رفلکتور تلفیقی 5 لایه MDN Reflector 120x90cm 

 • مناسب برای عکاسی در استودیو یا فضای باز
 • رفلکتور ۵ لایه
 • ابعاد 120 در 90 سانتیمتر


 

ROUNDED Reflector 120x90cm

ضمانت سلامت کالا

ام دی ان-MDN

90×120 سانتی‌متر

اطلاعات بیشترنام محصولROUNDED Reflector 120x90cm گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا شرکت سازندهام دی ان-MDN اندازه رفلکتور90×120 سانتی‌متر
نام محصولROUNDED Reflector 120x90cm
گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا
شرکت سازندهام دی ان-MDN
اندازه رفلکتور90×120 سانتی‌متر


 

رفلکتور 5 کاره اس اند اس مدل S80 سایز 80×80 سانتی متر
 

 • مشخصات لایه‌ها دارای 5 لایه


 

رفلکتور 5 کاره وست کات سایز 80 سانتی متر
 

 • ویژگی ها شامل: دفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی، مشکی
 • سایز:80سانتی متر


 

رفلکتور 5 کاره ی گودوکس سایز 80 سانتی متر
 

 • ویژگی ها شامل: دفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی، مشکی
 • سایز: 80×120 سانتی متر


 

رفلکتور 5 کاره مدل We80 سایز 80×80 سانتی متر
 

 • ویژگی ها رفلکتور تلفیقی
 • شامل: دفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی-نقره ای، مشکی
 • سایز:80 سانتی متر
 • نقره ای = جهت افزایش کنتراست و لایت کردن نور تصویر
 • سفید = افزایش های لایت و طبیعی تر شدن تصویر
 • طلایی – نقره ای = تلفیقی از عملکرد دو پنل طلایی و نقر ه ای
 • دیفیوزر = پخش کردن نور مانند یک سافت‌باکس برای کمترشدن سایه ها


 

رفلکتور نايس فتو NiceFoto Reflector 80cm 5 Layer 

 • مناسب برای عکاسی در استودیو یا فضای باز
 • رفلکتور ۵ لایه
 • دارای قطر 80 سانتیمتر


 

NiceFoto Reflector 80cm 5 Layer

ضمانت سلامت کالا

نایس فوتو – NiceFoto

80 سانتی‌متر

تجهیزات جانبی نور و آتلیه

اطلاعات بیشترنام محصولNiceFoto Reflector 80cm 5 Layer گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا شرکت سازندهنایس فوتو – NiceFoto اندازه رفلکتور80 سانتی‌متر نوع کالاتجهیزات جانبی نور و آتلیه
نام محصولNiceFoto Reflector 80cm 5 Layer
گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا
شرکت سازندهنایس فوتو – NiceFoto
اندازه رفلکتور80 سانتی‌متر
نوع کالاتجهیزات جانبی نور و آتلیه


 

رفلکتور نايس فتو NiceFoto Reflector 60cm 5 Layer 

 • مناسب برای عکاسی در استودیو یا فضای باز
 • رفلکتور ۵ لایه
 • دارای قطر 60 سانتیمتر


 

NiceFoto Reflector 60cm 5 Layer

ضمانت سلامت کالا

نایس فوتو – NiceFoto

60سانتی‌متر

اطلاعات بیشترنام محصولNiceFoto Reflector 60cm 5 Layer گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا شرکت سازندهنایس فوتو – NiceFoto اندازه رفلکتور60سانتی‌متر
نام محصولNiceFoto Reflector 60cm 5 Layer
گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا
شرکت سازندهنایس فوتو – NiceFoto
اندازه رفلکتور60سانتی‌متر


 

رفلکتور 5 کاره گودکس مدل O80 سایز 80×80 سانتی متر
 

 • مشخصات لایه‌ها شامل: دفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی، مشکی


 

رفلکتور Godox Reflector 80x120 cm 5 in 1 

 • مناسب برای عکاسی در استودیو یا فضای باز
 • رفلکتور ۵ لایه
 • دارای قطر 80 در 120 سانتیمتر


 

Godox Reflector 80×120 cm 5 in 1

ضمانت سلامت کالا

گودکس – Godox

مشکی

80×120 سامتی‌متر

اطلاعات بیشترنام محصولGodox Reflector 80×120 cm 5 in 1 گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا شرکت سازندهگودکس – Godox رنگمشکی اندازه رفلکتور80×120 سامتی‌متر
نام محصولGodox Reflector 80×120 cm 5 in 1
گارانتی برحسب انتخابضمانت سلامت کالا
شرکت سازندهگودکس – Godox
رنگمشکی
اندازه رفلکتور80×120 سامتی‌متر

لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

توسعه یافته توسط بلوط