عوارض و خطرات رابطه جنسی بیش از حد؟ آیا زیاده‌روی در "آمیزش جنسی" خطرناک است؟


میل جنسی زیاد مردان و کلیشه‌های زیادی که  وجود دارد آنها را به شکل ربات‌های مشغول به سکس نشان می‌دهد. در کتاب‌ها، تلویزیون و داستان‌ها نشان داده می‌شود که مردان دیوانه رابطه جنسی هستند و زنان بیشتر به رابطه عاشقانه تو...


میل جنسی زیاد مردان و کلیشه‌های زیادی که  وجود دارد آنها را به شکل ربات‌های مشغول به سکس نشان می‌دهد. در کتاب‌ها، تلویزیون و داستان‌ها نشان داده می‌شود که مردان دیوانه رابطه جنسی هستند و زنان بیشتر به رابطه عاشقانه توجه دارند. در ادامه همه‌چیز را در مورد میل جنسی زیاد مردان بررسی می‌کنیم و به تفاوت میل جنسی در زنان و مردان اشاره می‌کنیم.

 

کلیشه‌هایی در مورد میل جنسی زیاد مردان

کدام کلیشه در مورد مردان درست است؟ میل جنسی در مردان چه تفاوتی با زنان دارد؟ بیایید نگاهی به برخی از رایج‌ترین این کلیشه‌ها داشته باشیم.

مردان تمام روز به رابطه جنسی فکر می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهند بسیاری از مردم واقعاً به این کلیشه باور دارند که مردان هر هفت ثانیه به رابطه جنسی فکر می‌کنند. این به معنی هشت هزار مرتبه فکر کردن به رابطه جنسی در ۱۶ ساعت بیداری است. این در حالی است که مردانی که مورد تحقیق قرار گرفته‌اند به‌طور میانگین گزارش کرده‌اند که ۱۹ بار در روز به رابطه جنسی فکر می‌کنند. زنان حدود ۱۰ مرتبه به آن فکر می‌کنند.

پس مردان بیشتر از زنان به رابطه جنسی فکر می‌کنند؟ همین تحقیقات ثابت می‌کنند که مردان در مورد خواب و غذا نیز بیشتر از زنان فکر می‌کنند.

مردان بیشتر از زنان خود ارضایی می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهند حدود ۴۸ درصد از زنان و ۶۸ درصد از مردان خود ارضایی می‌کنند. همچنین، این تحقیق نشان می‌دهد بسیاری از بزرگ‌سالان، به‌ویژه زنان، حس منفی نسبت به این کار دارند.

مردان طی دو تا هفت دقیقه به انزال می‌رسند

مسترز و جانسون، دو تن از محققان مهم رابطه جنسی، ۴ فاز را در رابطه جنسی ذکر کرده‌اند:

 • میل جنسی
 • برانگیختگی
 • ارگاسم
 • فرونشینی

تحقیقات این دو تن نشان می‌دهد که مردان و زنان هر دو این فازها را تجربه می‌کنند. اما طول هر فاز در هر یک از آنان متفاوت است. تعیین طول مدت آن در مردان و زنان و به‌ویژه در شرایط میل جنسی زیاد مردان دشوار خواهد بود. در برخی از افراد ورود به فاز میل جنسی تنها چند دقیقه و برای برخی دیگر چند ساعت طول می‌کشد.

رابطه عاطفی برای مردان اهمیت چندانی ندارد

بر اساس مدل فوق، میل جنسی برای هر کس متفاوت است. منبع آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. تابوهای جنسی و ارزش‌ها موجب تغییر عامل تحریک در مردان و زنان می‌شود. بنابراین، نمی‌توان به‌طور دقیق گفت که برای مردان عشق اهمیتی ندارد.

میل جنسی زیاد مردان و مغز

هیچ‌گونه روش اندازه‌گیری عددی برای میل جنسی وجود ندارد و برای تعیین آن تنها از صفت بالا و پایین استفاده می‌شود.

 میل جنسی در مردان در دو ناحیه از مغز وجود دارد: قشر خاکستری مغز و سیستم لیمبیک. این بخش‌های مغز برای میل و عملکرد جنسی در مردان بسیار مهم است. آنها در واقع چنان مهم هستند که یک مرد می‌تواند به‌سادگی با فکر کردن یا خواب دیدن تجربه جنسی به ارگاسم برسد.

قشر مغز ماده‌ای خاکستری است که لایه بیرونی مغز را تشکیل می‌دهد. این بخشی از مغز شما است که وظیفه عملکردهای بالاتر مانند برنامه‌ریزی و تفکر را بر عهده دارد که شامل فکر کردن در مورد رابطه جنسی نیز می‌شود. هنگامی که شما برانگیخته می‌شوید، سیگنال‌هایی سرچشمه گرفته از قشر مغز می‌توانند با سایر قسمت‌های مغز و اعصاب ارتباط برقرار کنند. برخی از این اعصاب ضربان قلب و جریان خون به دستگاه تناسلی شما را تسریع می‌کند. همچنین فرایند نعوظ را ایجاد می‌کنند.

سیستم لیمبیک شامل بخش‌های مختلفی از مغز است: هیپوکامپ، هیپوتالاموس و آمیگدال و غیره. این قسمت‌ها درگیر احساسات ، انگیزه و میل جنسی هستند. محققان دریافتند که مشاهده تصاویر جنسی باعث افزایش فعالیت در آمیگدالای مردان نسبت به زنان می‌شود. با این حال ، بسیاری از قسمت‌های مغز درگیر پاسخ جنسی هستند، بنابراین این یافته لزوماً به معنای این نیست که مردان نسبت به زنان راحت‌تر برانگیخته می‌شوند. تستوسترون عامل دیگری است که باعث میل جنسی زیاد مردان می‌شود. سطح آن در صبح‌ها بیشتر از شب‌هاست و در طول عمر مرد نیز تغییر می‌کند. به صورتی که سطح آن در اواخر نوجوانی به بالاترین حد خود می‌رسد و پس‌ازآن به‌تدریج کاهش می‌یابد.

روش‌های کاهش میل جنسی زیاد مردان

گاهی میل جنسی فرد به‌قدری زیاد است که خود او را نیز اذیت می‌کند چرا که فرد برای ارضای نیاز خود مجبور به خود ارضایی یا برقراری روابط جنسی متعدد می‌شود. مشکل زمانی جدی‌تر می‌شود که تفاوت میل جنسی فرد با همسرش زیاد باشد و این موجب بروز مشکل در زندگی شود.

در زندگی مشترک بیش‌فعالی جنسی و سردمزاجی، هر دو به یک اندازه ممکن است موجب فروپاشی زندگی یا خیانت شوند. بنابراین زوج باید تلاش کنند میل جنسی خود را به یکدیگر نزدیک کنند، بدین معنی که فرد سردمزاج به افزایش میل جنسی خود اقدام کند و فرد گرم‌مزاج برای کاهش میل جنسی‌اش تلاش کند.

روش‌های زیر می‌توانند برای کاهش بیش‌فعالی جنسی در مردان مؤثر باشند:

 • مشورت با پزشک و مصرف داروی کاهش میل جنسی در صورت نیاز
 • روان‌درمانی برای تغییر سبک زندگی و هدایت درست تفکر
 • دوری از محرک‌های جنسی مانند فیلم‌های پورن
 • پرهیز از پوشیدن لباس‌های تنگ
 • دوری از معاشرت با افرادی که باعث تحریک فرد می‌شوند
 • رو آوردن به فعالیت‌های سرگرم‌کننده
 • منحرف کردن ذهن
 • مسافرت، گردش، تفریح
 • افزایش فعالیت بدنی، ورزش و کوه‌نوردی
 • تغییر رژیم غذایی و پرهیز از مصرف مواد غذایی محرک هورمون‌های جنسی و افزایش میل جنسی
 • مصرف مواد غذایی مؤثر در کاهش میل جنسی
 • دریافت مشاوره جنسی و سکس‌تراپی در صورت دخیل بودن مسائلی مانند اعتیاد جنسی و بیش‌فعالی جنسی

با تفاوت در میل جنسی مرد و زن چه بکنیم؟

معمولاً مردان بیشتر شروع‌کننده رابطه جنسی هستند و کمتر به آن نه می‌گویند. زنان کمتر شروع‌کننده رابطه جنسی هستند و بیشتر به آن نه می‌گویند.

 این تفاوت در میل جنسی معمولاً طبیعی است و زوج می‌توانند آن را مدیریت کنند. مشکل از جایی آغاز می‌شود که میل جنسی یک نفر بسیار بالا و دیگر میل جنسی بسیار پایینی دارد. در واقع، سرد بودن یکی از زوجین، از دلایل رایج مراجعه به مشاوره زوج‌درمانی یا سکس‌تراپی است. همچنین، با عبور از مراحل مختلف زندگی مشترک، تفاوت در میل جنسی زوج ممکن است بیشتر شود. به نظر می‌رسد که تمام زوجین در مراحل مختلف زندگی خود دچار چالش‌هایی در مورد توافق بر سر تعداد و فواصل رابطه جنسی می‌شوند. برای مثال، زنان در دوره نامزدی، عقد، بارداری، پس از زایمان، دوره‌های ماهانه و برخی مشکلات عاطفی و روحی ممکن است میل جنسی پایینی داشته باشند. این در حالی است که در این دوره‌ها میل جنسی مرد به شکل قبل باقی می‌ماند.

خوشبختانه بسیاری از موارد تفاوت در میل جنسی مردان و زنان را می‌توان حل کرد. از گام‌های زیر برای حل مشکل میل جنسی زیاد مردان و بی‌میلی زنان استفاده کنید. تمامی این گام‌ها توصیه‌شده توسط سکس‌تراپ هستند، اما محدود به این نیست:

بررسی میل جنسی خود و علت کم یا زیاد بودن آن

اولین راه برای حل مشکل تفاوت در میل جنسی آن است که مشخص شود آیا مشکل سردمزاجی بیش‌ازحد زن است یا گرم‌مزاجی بیش‌ازحد مرد. چیزی تحت عنوان تعداد نرمال رابطه جنسی وجود ندارد، اما به‌طورکلی باید مشخص شود کدام‌یک از شما باید تغییری در میل جنسی خود به وجود آورد.

به‌عنوان یک زن چرا میل جنسی پایینی دارید؟

 • آیا به دلیل عدم رضایت از کیفیت رابطه جنسی است؟
 • آیا به دلیل خستگی میل جنسی پایین دارید؟
 • نسبت به خودتان حس خوبی ندارد؟ خودتان را جذاب نمی‌بینید؟
 • ارضا نمی‌شوید و این باعث سردمزاجی شما شده است؟
 • احساس خشم نسبت به همسرتان دارید؟
 • در دوره خاصی از تغییرات هورمونی قرار دارید؟

به‌عنوان یک مرد، دلیل میل جنسی بالای شما چیست؟

 • از رابطه جنسی به‌عنوان راهی برای تخلیه تنش خود استفاده می‌کنید؟
 • رابطه جنسی را تنها روش نزدیکی و صمیمیت با همسرتان می‌دانید؟
 • غذا و مواد محرک جنسی مصرف می‌کنید؟
 • فیلم‌های پورن تماشا می‌کنید؟
 • دچار اعتیاد جنسی هستید؟

مشخص دلیل این تفاوت می‌تواند تا حدی زیادی به یافتن راهکار کمک کند. کاهش میل جنسی به دلیل مشکلات و اختلافات زناشویی مستلزم حل آنها به‌وسیله زوج‌درمانی و مشاوره است. برای درمان سردمزاجی ناشی از تغییرات هورمونی در بدن زنان به مراجعه پزشکی یا صبوری برای گذشت این دوره (مانند دوره بارداری) چاره‌ساز است. میل جنسی زیاد مردان که ناشی از مصرف مواد غذایی محرک است را می‌توان با تغییر در سبک زندگی به میل جنسی زن نزدیک‌تر کرد.

در مورد دفعات رابطه جنسی حرف بزنید

اگر یک نفر دو بار در هفته رابطه جنسی بخواهد و دیگری تنها با یک‌بار راضی باشد، فاصله بین آنها زیاد است. میانگین آنها می‌شود چیزی در حدود چهار باید در ماه. اما میانگین اهمیتی ندارد. مهم عددی است که هر دو از آن راضی باشند و بتوانند با آن کنار بیایند.

در این شرایط لازم است زوج با یکدیگر در مورد فواصل رابطه جنسی حرف بزنند. هر یک باید بدانند که رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی مشترک آنان است و رضایت دیگری در تداوم موفقیت‌آمیز زندگی اهمیت دارد. بنابراین، باید هر یک تلاش کنند به توافقی برسند که برای هر دو خوب باشد. به دور از قضاوت، سرزنش و انتقاد با همسرتان در این مورد صحبت کنید.

اگر عاملی مانند بیماری‌های جسمی، تغییرات هورمونی، اختلاف شدید بین زوج، اختلالات جنسی (مانند واژینیسم)، خیانت، فاصله عاطفی و بی‌اعتمادی در میان نباشد، به‌راحتی می‌توانید با همسرتان در این مورد حرف بزنید و احتمالاً به توافقی در مورد فواصل مناسب برای رابطه جنسی برسید.

روز خاصی را مشخص کنید

برنامه‌ریزی برای رابطه جنسی چندان هیجان‌انگیز نیست. اما زمانی که مشکل میل جنسی زیاد مردان و ناتوانی زنان در پاسخگویی وجود دارد، می‌تواند راهگشا باشد. تعیین یک فاصله زمانی مشخص به مردی که میل جنسی زیادی دارد این نوید را می‌دهد که بدون مشکل و نه شنیدن این رابطه انجام می‌شود و زن نیز فرصت آن را دارد که خود را برای آن آماده کند. به‌علاوه، هر یک فرصت و شرایط کافی دارند که دیگری را به سطح مناسب از تحریک برسانند.

انجام کارهایی مانند عشق‌بازی، بوسیدن، و دیگر رفتارهای جنسی باعث شعله‌ور شدن میل جنسی می‌شود.

روز قرار جنسی سررسیده است و من حوصله ندارم

معمولاً زنانی که همسری با میل جنسی زیاد دارند دچار این مشکل می‌شوند. به‌طورکلی، تعیین روزهای خاص باید مشکل تفاوت در میل جنسی زوج را حل کند. تعیین این روز باعث می‌شود که زنی که میل جنسی پایین‌تری دارد به لحاظ روانی آماده رابطه جنسی شود. اما اگر با گذشت زمان، باز هم مشکل شما حل نشد، شاید باید دوباره در مورد فواصل رابطه جنسی توافق کنید.

چه زمانی میل و انرژی بیشتری دارید؟

وقتی خسته و بی‌حوصله باشید، رابطه جنسی آخرین چیزی است که می‌خواهید. برای ایجاد توازن بین میل جنسی زیاد مردان و بی‌میلی زنان باید زمان خوب را پیدا کرد. آیا صبح‌ها انرژی بیشتری دارید؟ وقتی بچه‌ها مدرسه هستند، برای شما زمان بهتری است؟ روزهای تعطیل بیشتر حوصله دارید؟ وقتی در امور خانه و کار بیرون از خانه به شما کمک می‌شود، بیشتر توان جنسی دارید؟ این مسئله باید مشخص شود و بر اساس آن زمان برقراری رابطه تعیین شود. این باعث می‌شود که مرد به نیازش پاسخ داده شود و زن نیز میل جنسی بیشتری را تجربه کند.

شروع رابطه جنسی را تغییر دهید

سردمزاجی زن می‌تواند به دلیل عملکرد نامناسب مرد باشد. اگر این‌طور است این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید. شما باید نیازهای خود را با همسرتان در میان بگذارید، درست همان‌طور که او از شما طلب می‌کند. چطور تحریک می‌شود؟ دوست دارید رابطه جنسی چطور شروع شود؟ در چه پوزیشنی تحریک می‌شوید؟ در چه پوزیشنی ارضا می‌شوید؟ آیا نیاز به معاشقه بیشتری دارید؟

شما باید بیشتر در مورد نیازهایتان با همسرتان حرف بزنید. او نمی‌تواند حدس بزند. حرف زدن و تبادل‌نظر بهترین راه برای رسیدن به توافق جنسی است. لمس کردن نقش مهمی در شروع رابطه جنسی دارد و ارتباط و صمیمیتی را که زن و مرد به آن نیاز دارند، ایجاد می‌کند. بوسه، نگاه کردن به چشم‌ها، پیش نوازی یا حتی ارسال پیام‌های جنسی ساعت‌ها قبل از شروع رابطه جنسی می‌تواند میل جنسی زن را افزایش دهد.

خرید یک لباس‌خواب زیبا، دراز کشیدن کنار یکدیگر و تماشای یک فیلم عاشقانه، و استفاده از عطر و رعایت بهداشت می‌تواند میل جنسی را در شما افزایش دهد.

برنامه را به هم نزنید

هر دوی شما باید به برنامه توافق شده متعهد باشید. میل جنسی زیاد مردان نباید باعث شود که آنان بیش از آنچه با همسر توافق کرده‌اند، او را وادار به رابطه جنسی کنند و زنان نیز نباید بدون علت مشخص این روز را کنسل کنند.

با یک سکس‌تراپ حرف بزنید

سکس‌تراپی به افراد و زوجین کمک می‌کند که عوامل مؤثر در رضایت جنسی و رابطه خود را کشف کنند و بر چالش‌های جسمی و عاطفی ناشی از مشکلات و اختلالات جنسی فائق آیند. از این رو، این روش درمانی می‌تواند بسیاری از مشکلات زناشویی و مسائل مربوط به رابطه جنسی (میل بالا یا پایین) را برطرف کند و حتی از رسیدن ازدواج به مرحله طلاق جلوگیری کند

معمولاً زوج به دلیل خشم، ناامیدی، آسیب، اتهام زنی، اجتناب و دعواهای مداوم نمی‌توانند بر سر موضوع مهمی مانند رابطه جنسی حرف بزنند و درهای توافق را می‌بندد. یک مشاور جنسی نه تنها به شما در یافتن راهکارهای حل مشکلات جنسی کمک می‌کند، بلکه مهارت‌هایی را به شما می‌آموزد که با کمک آنها می‌تواند بر چالش‌های زندگی مشترک نیز غلبه کنید.

سخنی از سیمیاروم

در این مطلب به بررسی میل جنسی زیاد مردان پرداختیم. میل جنسی زیاد به شرایط گفته می‌شود که خواسته‌ها و امیال جنسی دارای تأثیر منفی زیاد بر روی زندگی فرد بوده و زندگی شخصی او و افراد در اطراف او را تحت تأثیر قرار دهد، به‌نحوی‌که تفاوت در میل جنسی زوج باعث اختلاف آنان شود.

تشخیص میل جنسی بالا در مردان چندان ساده نیست چرا که میل جنسی نرمال بیشتر مردان، بسیار قوی است. اما اگر فردی به شکل قابل‌توجهی احساس پریشانی می‌کند، خودش احساس می‌کند زمان زیادی از روز را به امور جنسی اشتغال دارد، همسرش از فواصل رابطه جنسی راضی نیست و این امر موجب اختلال در زندگی شخصی و عاطفی وی شده است، می‌توان از آن به میل جنسی زیاد و بیش‌فعال یاد کرد.

میل جنسی زیاد می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، از جمله وجود یک فاکتور فیزیکی مانند عدم تعادل هورمونی یا آنومالی‌هایی در مغز تا وجود اختلالات وسواسی، اختلال خلقی، مصرف برخی داروها، الکل و برخی از مواد مخدر و علل دیگر.

اگر میل جنسی فرد به حدی باشد که باعث اختلال در زندگی فردی، عاطفی و اجتماعی وی شده باشد، باید تحت درمان قرار گیرد. درمان می‌تواند به صورت درمان‌های خانگی، تکنیک‌های زوجی، روان‌درمانی، سکس‌تراپی یا دارودرمانی باشد.

عواقب و آثار رابطه جنسی زیاد (کثرت جماع)


از نظر اسلام، دفعات همبستری با همسر، محدودیتی ندارد و تعداد دفعات نزدیکی به میزان میل جنسی و رضایت طرفین رابطه بر می گردد. اما بصورت معمولی به تعداد کمتر از 2 بار در ماه سردی جنسی و به میزان بیشتر از 10 بار در ماه حرارت جنسی گفته می شود. یک یا دوبار در هفته میزان متعادل رابطه جنسی است . البته این میزان زمانی مطرح است که مدت زمان قابل توجهی از شروع زندگی مشترک گذشته است و زوجین به یک شناخت از میزان تمایل، نیاز و توانایی خود در مسائل جنسی رسیده و با تفاهم به یک ثبات رفتار جنسی دست یافته اند، چرا که معمولا زوجین در ابتدای زندگی مشترک بیش از زمانهای دیگر با مساله جنسی درگیر بوده و چه بسا تا هفته ای چندین بار نیز رابطه داشته باشند و این طبیعی است.
از لحاظ علمی یک رابطه جنسی معمولی، معادل یک ساعت پیاده روی با سرعت متوسط و یک رابطه جنسی پرحرارت، معادل 15 دقیقه دویدن بروی دستگاه ترد میل(دو ثابت) می باشد، یعنی تقریبا 200 کالری انرژی می سوزاند . رابطه جنسی یک فعالیت بدنی-روانی است که تقریبا تمام اعضای بدن انسان را درگیر می کند و به همین دلیل است که انجام مکرر و با فاصله کم آن، که مانع استراحت و جبران انرژی می باشد، برای بدن انسان مضر می‌باشد. امام صادق علیه السلام در این باره می فرمایند: حلالی لذت بخش تر از همبستر شدن با همسر نیست، ولی زیاده روی در این امر نارواست، میانه روی در آمیزش سلامت آدمی را می افزاید و عمر را زیاد می کند (1). همچنین آن حضرت می فرمایند: من اراد البقاء و ... فلیقل غشیان النساء، کسی که عمر بیشتری می خواهد، باید با همسرش کمتر آمیزش کند (2).
زیاده روی در انجام مقاربت می تواند آسیب ها و آثار بدی برای فرد و همچنین خانواده داشته باشد، که در ادامه به برخی از این آسیب ها از نگاه برخی صاحب نظران پزشکی قدیم و جدید می پردازیم:
بوعلی سینا می گوید : منی، مایه حیات و قوت جان شماست. پس در جماع رعایت حد اعتدال باید کرد .
کثرت جماع باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود . افراط در جماع در هر حال مضرترین چیز هاست، خصوصا هنگامی که پی در پی باشد چرا که باعث ضعف مغز، قلب، کبد، قوا، اعصاب، بینایی، معده، کلیه، مثانه و تپش قلب و درد کمر و باسن، سیاتیک، نقرس و امثال این ها می گردد . همچنین سبب کاهش توان و ضعف اعصاب و حدوث امراضی مانند ام اس، فلج، رعشه، لقوه، تشنّج، ضعف قوة هاضمه و ضعف سایر قوا می شود. علت این امر، آن است که بدن برای تولید منی مراحل زیادی طی کرده و قوای زیادی صرف کرده است . همچنین کثرت جماع به چشم آسیب می‌رساند .
پژوهش ها نشان می دهد افزایش فعالیت‌های جنسی برای قلب مردان مضر است .
اگر تعداد دفعات رابطه جنسی افزایش یابد میزان اسپرم در هر بار انزال کاهش می یابد و اگر این میزان که بطور معمول بین 40 تا 60 میلیون اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی است، به کمتر از بیست میلیون اسپرم برسد می تواند در زمینه باروری ایجاد مشکل کند و در صورتی میزان اسپرم طبیعی می شود و فرد قدرت باروری به دست می آورد که چند روز رابطه جنسی انجام نشود ؛ در حقیقت وجود چند روز استراحت در بین رابطه های جنسی موجب جبران انرژی از دست رفته و بازسازی بدن می گردد.

آیا از عوارض رابطه جنسی زیاد چیزی می دانید؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالتان را دریافت کنید. یک زندگی جنسی سالم و خوب از دید افراد مختلف چه مرد و چه زن دارای تعاریف مختلفی می باشد. به عبارتی دیگر برخی از افراد در زندگی شان روابط جنسی کمی دارند و هر دو نیز از این مورد راضی هستند. در حالی که عده ای از افراد خواهان چندین دفعه رابطه جنسی در طول روز هستند. حتما شما هم ضرب المثل نه به این شوری و نه به اون شیرینی را شنیده اید.

در حقیقت رابطه جنسی نباید بیش از حد یا کمتر از حد در زندگی زوجین باشد. حتی اگر شما در دورانی مانند تعطیلات، ماه عسل و … هستید و می ‌خواهید رابطه جنسی زیادی را تجربه کنید و نگران عواقب و عوارض آن هستید ما در این مقاله به طور کلی به توضیحاتی در مورد عوارض رابطه جنسی زیاد پرداخته ‌ایم. کافیست در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شوید که رابطه جنسی زیاد چه بلایی از نظر روحی و جسمی بر سر شما و شریک زندگی تان می آورد.

سردی و گرمی جنسی

آیا می دانید سردی و گرمی جنسی چیست؟ اگر یک زوج به صورت عادی کمتر از ۲ بار در ماه رابطه جنسی داشته باشند به آن سردی جنسی و اگر بیشتر از ۱۰ بار داشته باشند به آن گرمی یا حرارت جنسی می گویند. در حقیقت یک الی دو بار رابطه جنسی در طول هفته عادی می باشد و زوجین با عوارض رابطه جنسی زیاد رو به رو نمی شوند. البته این میزان زمانی مطرح است که مدت زمان قابل توجهی از شروع زندگی مشترک گذشته است.لذرز

زوجین در این زمان به یک شناخت از میزان تمایل، نیاز و توانایی خود در مسائل جنسی رسیده و با تفاهم به یک ثبات رفتار جنسی دست یافته اند. زیرا تمامی زوج های جوان در ابتدای زندگی مشترک بیش تر از زمان های دیگر با مساله جنسی درگیر می شوند و حتی در یک هفته چندین بار رابطه جنسی با یکدیگر برقرار می کنند که این امر در ابتدای زندگی طبیعی است.

آیا رابطه جنسی زیاد عوارض دارد؟

خیلی از زوج های جوان و حتی زوج هایی که چندین سال از ازدواج آن ها گذشته است و یک رابطه گرم دارند نگرانی هایی از بابت عوارض رابطه جنسی زیاد دارند. در پاسخ به سوال این گونه زوج ها باید گفت که تعداد رابطه جنسی طبیعی قانون ثابتی ندارد. در اصل عوارض رابطه جنسی زیاد به شرایط جسمی و روحی شما بستگی دارد. به عبارتی صریح تر که اگر شما و شریکتان هر دو از نظر روحی و جسمی در شرایط خلقی مناسبی باشید داشتن رابطه جنسی زیاد عوارض چندانی برای شما ندارد.

از این موارد که بگذریم متخصصین زیادی گفته اند که هیچ محدودیتی برای اینکه زوجین چه تعداد رابطه جنسی در یک هفته یا یک ماه داشته باشند وجود ندارد. اما بوده اند زوج هایی که پس از رابطه جنسی خود با مشکلات جسمانی و حتی روحی زیادی مواجه شده اند. اینکه رابطه جنسی هر کس باید چقدر باشد امری فردی است و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می ‌باشد. هرکسی باید بر اساس توانایی ‌ها و علائم بدنی خود سطح رابطه جنسی بهینه را برای زندگی اش تعیین کند تا به مشکلات جسمانی دچار نشود.

مشکلات رابطه جنسی زیاد

مشکلات رابطه جنسی زیاد

خشکی واژن از عوارض رابطه جنسی زیاد

یکی از عوارض رابطه جنسی زیاد در خانم ها خشکی واژن می باشد. خشکی واژن در خانم ها اولین عوارض از رابطه جنسی زیاد می باشد که بلافاصله نمایان می شود. در اصل اگر یک خانم احساس خشکی زیادی در ناحیه واژن خود دارد به دلیل آن است که مدت زیادی تماس و دخول را تجربه کرده است.

در حقیقت دخول و تماس طولانی مدت علاوه بر خشک شده واژن می تواند منجر به خراش ها و پارگی های کوچکی در سطح واژن شود که برای خانم بسیار دردناک است. برای دچار نشدن به عوارض رابطه جنسی زیاد مانند خشکی واژن بهتر است قبل از رابطه جنسی خود قرص‌ هایی مانند قرص ‌های ضد بارداری مصرف کنید.

عفونت واژن و مجاری ادراری

یکی دیگر از عوارض رابطه جنسی زیاد عفونت واژن و مجاری ادراری در خانم ها می باشد. در اصل هر چقدر که زمان رابطه جنسی در زوجین بیشتر و طولانی تر شود بدنتشان رطوبت کمتری خواهد داشت. در نتیجه رباطه جنسی در این زمان باعث اصطحکاک و درد می شود. درد ناشی از رابطه جنسی در این زمان به شما هشدار می دهد که رابطه جنسی را متوقف کنید.

در حقیقت از عوارض رابطه جنسی زیاد این است که سطح طبیعی PH واژن کاهش پیدا می‌ کند این مسئله حساسیت شما را برای دچار شدن به انواع عفونت ‌ها بیشتر می ‌کند. برای اینکه از این مشکلات در امان بمانید بهتر است که قبل و بعد از رابطه جنسی حتما استحمام کنید تا از عوارض رابطه جنسی زیاد در امان بمانید.

علائم رایج عفونت

اکنون سوالی در ذهن بسیاری از خانم ها شکل می گیرد که آیا من دچار عفونت واژن شده ام؟ اگر می خواهید بدانید به عوارض رابطه جنسی زیاد یا همان عفونت دچار شده اید یا خیر کافیست علائم رایج عفونت را بدانید. به همین علت در ادامه به بررسی علائم رایج عفونت خانم ها پرداخته ایم.

 • احساس اضطرار برای دفع ادرار حتی زمانی که ادرار کمی دارید یا اصلا نیازی به دستشویی رفتن ندارید
 • احساس سوزش هنگام دفع ادرار
 • تیره شدن، صورتی شدن یا وجود خون در ادرار
 • درد در ناحیه مجاری ادراری

 


لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

هولدینگ بازرگانی بلوط