6 راه برای حذف اطلاعات خود از سطح اینترنت


بسته به اینکه چه زمانی به دنیا آمده اید، این احتمال وجود دارد که چندین دهه را آنلاین گذرانده باشید یا هرگز دنیای آفلاینی را نشناخته باشید. در هر صورت، اینترنت و غول های تبلیغاتی آن اطلاعات زیادی در مورد زندگی شما دارند. آم...


بسته به اینکه چه زمانی به دنیا آمده اید، این احتمال وجود دارد که چندین دهه را آنلاین گذرانده باشید یا هرگز دنیای آفلاینی را نشناخته باشید. در هر صورت، اینترنت و غول های تبلیغاتی آن اطلاعات زیادی در مورد زندگی شما دارند.

آمازون، فیس‌بوک و گوگل همگی مجموعه‌ای از داده‌ها در مورد شما دارند - از جمله دوست‌داشتن و دوست نداشتن شما، اطلاعات سلامتی و ارتباطات اجتماعی - اما آنها تنها نیستند. تعداد بی‌شماری کارگزاران مبهم داده‌ای که تا به حال نام آنها را نشنیده‌اید، مقادیر زیادی اطلاعات درباره شما جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به فروش می‌رسانند. این داده‌ها سپس توسط شرکت‌های دیگری که احتمالاً هرگز در مورد آنها نشنیده‌اید استفاده می‌شود تا شما را به خرید کالاهای بیشتر تشویق کنند. علاوه بر این، تمام نظرات تالار گفتگوی وب قدیمی شما و پست‌های نادرست رسانه‌های اجتماعی هنوز وجود دارند و منتظرند تا شما را به یک اردک میلک شیک تبدیل کنند.

در این مرحله، حذف کامل خود از اینترنت بسیار دشوار خواهد بود، اما برخی از مراحل وجود دارد که می‌توانید برای حذف بسیاری از آن‌ها انجام دهید. حذف اطلاعات شخصی و حذف اکانت ها فرآیندی دشوار است، بنابراین بهتر است آن را به چند مرحله کوچکتر تقسیم کنید و به مرور زمان با آنها مقابله کنید.

انصراف از کارگزاران داده

 
جمع آوری و فروش داده های شما یک تجارت بزرگ است. در سال 2019، ایالت ورمونت ایالات متحده قانونی را تصویب کرد که به موجب آن همه شرکت‌هایی که اطلاعات شخصی شخص ثالث را خرید و فروش می‌کنند باید ثبت نام کنند: در پاسخ، بیش از 120 شرکت اطلاعات خود را ثبت کردند. آنها شامل شرکت‌هایی بودند که ابزارهای جستجو برای جستجوی افراد، شرکت‌هایی که داده‌های موقعیت مکانی را مدیریت می‌کنند، و کسانی که در داده‌های سلامتی شما متخصص هستند، می‌سازند. این شرکت ها همه چیز را از نام، آدرس و تاریخ تولد گرفته تا شماره تامین اجتماعی، عادات خرید، محل تحصیل و مدت زمان تحصیل شما جمع آوری می کنند.

در میان بزرگترین کارگزاران داده می توان به Acxiom، Equifax (بله، آن یکی)، Experian، Oracle و Epsilon اشاره کرد. برخی، اما نه همه، کارگزاران داده به افراد اجازه می‌دهند از پردازش اطلاعات شخصی خود انصراف دهند - این به جایی که شما در جهان هستید نیز بستگی دارد - اما این فرآیند ساده نیست. اغلب باید از طریق ایمیل با آنها تماس بگیرید، فرم های آنلاین را پر کنید و اطلاعات شناسایی اضافی را ارائه دهید.

موسسه غیرانتفاعی Privacy Rights Clearinghouse مستقر در ایالات متحده پایگاه داده ای از کارگزاران داده ایجاد کرده است که شامل آدرس ایمیل آنها، پیوندهایی به خط مشی های حفظ حریم خصوصی آنها و اطلاعاتی درباره اینکه آیا آنها به شما اجازه انصراف داده اند یا خیر. 231 شرکت آمریکایی در این لیست وجود دارد که به شما می‌گوید صنعت کارگزاری داده چقدر بزرگ است.

اگر تحت پوشش GDPR اروپا یا قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کننده کالیفرنیا هستید، می توانید درخواست هایی برای حذف داده های خود ارسال کنید. گروه متمرکز بر حریم خصوصی YourDigitalRights فرم های انصراف را برای 10 تا از بزرگترین کارگزاران داده ایجاد کرده است تا روند حذف اطلاعات شما را سرعت بخشد. احتمالاً بهتر است ابتدا از شرکت های بزرگ خارج شوید.

نتایج جستجوی Google را به روز کنید


شما نمی‌توانید نحوه نمایش نتایج جستجوی خود توسط Google را تغییر دهید، اما مراحل محدودی وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از به‌روز بودن چیزی که نمایش داده می‌شود و حذف جزئیات مضر مانند تلاش‌های Doxing انجام دهید. اگر یک صفحه وب توسط مالک آن به روز شده است اما در نتایج جستجوی Google منعکس نمی شود، می توانید از ابزار آن برای حذف محتوای قدیمی استفاده کنید. گوگل نتایج جستجوی خود را برای صفحاتی که دیگر وجود ندارند یا تفاوت قابل توجهی با نسخه هایی که قبلا فهرست کرده است به روز می کند.

گوگل همچنین درخواست هایی برای حذف محتوای مضر را بررسی خواهد کرد. اگر تصاویر صریح غیر توافقی وجود داشته باشد. پورنوگرافی جعلی؛ داده های مالی، پزشکی یا شناسه ملی؛ داکسینگ یا تصاویر کودکان در وب‌سایت‌ها، سپس می‌توانید درخواست کنید که آنها حذف شوند. برای انجام این کار، باید یک فرم ارسال کنید و مدرکی از محتوا ارائه دهید.

همچنین حق فراموش شدن وجود دارد، اصلی که در دادگاه های اروپایی در سال 2014 ایجاد شد و در سال 2018 در GDPR گنجانده شد. این اجازه می دهد تا اطلاعات خاص خاصی از نتایج جستجو، از جمله Google، در صورت رعایت معیارهای مربوطه حذف شوند. به طور کلی، اگر اطلاعات مربوط به شما به نفع عموم باشد، حذف آن از نتایج جستجو بسیار دشوار خواهد بود.

حساب های آنلاین قدیمی را حذف کنید


هیچ میانبری واقعی برای یافتن و حذف حساب هایی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید وجود ندارد. اما اگر واقعاً می‌خواهید حضور آنلاین خود را به حداقل برسانید، باید آن حساب‌های قدیمی Myspace و Tumblr را ردیابی کنید و همه آثار آنها را حذف کنید. برای این کار به یک مرورگر وب - ترجیحاً روی لپ‌تاپ یا دسکتاپ - و زمان زیادی نیاز دارید.

با تهیه فهرستی از تمام حساب‌های قدیمی که به خاطر می‌آورید شروع کنید - آدرس‌های ایمیل و نام‌های کاربری که استفاده کرده‌اید می‌توانند مفید باشند - و سپس آنها را یکی یکی بررسی کنید. برای هر کدام باید وارد شوید یا حساب را بازیابی کنید و در فرآیند حذف پیمایش کنید. به عنوان یک نقطه شروع مفید، Justdelete.me فهرستی از پیوندهایی دارد که به صفحات حذف همه چیز از Gumtree تا Vimeo اشاره می کند.

اگر فهرست حساب‌های شما برای حذف کوتاه است، پس ارزش آن را دارد که لاگین‌های ذخیره‌شده را در مدیریت رمز عبور یا مرورگر خود بررسی کنید تا حافظه خود را تازه کنید. از طرف دیگر، می‌توانید صندوق ورودی خود را برای اشتراک‌های قدیمی و حساب‌های آنلاین جستجو کنید. ایمیل یا شماره تلفن خود را در سرویس اعلان نقض اطلاعات Have I Been Pwned وارد کنید؟ بیش از 500 سواحل داده را برای جزئیات شما جستجو می کند و همچنین احتمالاً حساب های قدیمی مبهمی را که فراموش کرده اید به شما یادآوری می کند. با این حال، همچنان باید کار سخت بستن حساب‌ها را انجام دهید.

همچنین باید نام خود را به صورت آنلاین جستجو کنید و آن را با برخی دیگر از داده های شخصی (مثلا آدرس ایمیل یا محل زندگی خود) ترکیب کنید تا ببینید چه چیزی به دست می آید. اگر عمیقاً در تاریخچه آنلاین خود غوطه ور هستید و سعی می کنید پست های قدیمی را در انجمن ها یا خدمات مشابه حذف کنید، ممکن است مجبور شوید به مدیران وب ایمیل بزنید. اگر جزئیات تماس واضح نیست، همانطور که ممکن است در مورد صفحات واقعا قدیمی باشد، یک نقطه شروع این است که جزئیات ثبت وب را از طریق جستجوی WHOIS بررسی کنید. از طرف دیگر، اگر Wayback Machine صفحه مورد نظر شما را بایگانی کرده باشد، ممکن است اطلاعات تماس قدیمی را حفظ کرده باشد.

برخی از خدمات اختصاصی وجود دارند که سعی می کنند با اسکن ایمیل های شما، حساب های قدیمی شما را جستجو کرده و حذف کنند. اما اغلب مشخص نیست که آنها چگونه از داده‌های شما استفاده می‌کنند - شرکت مادر سرویس لغو اشتراک ایمیل Unroll.Me در سال 2017 در حال فروش داده‌های کاربر بود - بنابراین اگر می‌توانید از آنها اجتناب کنید.

تاریخچه دیجیتال خود را پاک کنید


حتی اگر حساب‌های آنلاین خود را حذف نمی‌کنید، همچنان می‌توانید داده‌هایی را که به صورت آنلاین ذخیره می‌کنید پاک کنید. به احتمال زیاد حساب ایمیل شما حاوی هزاران پیام قدیمی (و پیوست) است که قدمت آنها به سال‌ها قبل می‌رسد. حساب‌های فیس‌بوک و توییتر شما ممکن است همچنان پست‌هایی روی آن‌ها داشته باشند که ترجیح می‌دهید دوباره به صورت عمومی منتشر نکنید.

ما برخی از بهترین راه‌ها را برای پاکسازی سلامت دیجیتال شما در اینجا آورده‌ایم. اما اگر از Gmail استفاده می‌کنید، می‌توانید پیام‌های قدیمی را با استفاده از فرمان جستجوی «older_than:» و اضافه کردن یک بازه زمانی (مثلاً 1 سال یا 6 دقیقه)، و سپس انتخاب همه پیام‌ها و حذف آنها به صورت انبوه حذف کنید.

بدیهی است که داده های پست شده عمومی - اعم از عکس یا متن - به احتمال زیاد توسط دیگران پیدا می شود. اگر قصد دارید نمایه‌های فعلی یا پست‌های فعلی خود را حذف کنید، ابتدا از پست‌های خود دانلود و پشتیبان بگیرید. تقریباً تمام پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی دارای گزینه‌های پشتیبان در تنظیمات خود هستند.

توییتر هیچ ابزاری برای حذف آسان تمام توییت های قدیمی شما به صورت انبوه ندارد، اما سرویس های شخص ثالث این کار را انجام می دهند. هم Tweet Deleter و هم TweetDelete از شر توییت های قدیمی شما خلاص می شوند. اگر به صورت انبوه حذف می‌کنید، هر دو سرویس ممکن است هنگام مدیریت سال‌ها داده کمی مشکل داشته باشند. حذف هزینه ماهانه 5.99 دلاری TweetDeleter - می‌توانید بعد از یک ماه آن را لغو کنید - ممکن است ارزش آن را داشته باشد که تعداد نامحدودی از توییت‌ها را همزمان حذف کنید. به خاطر داشته باشید که با اجازه دادن به سرویس های شخص ثالث به حساب های آنلاین شما، آنها ممکن است بتوانند به اطلاعات ذخیره شده در آنها مانند پیام های مستقیم شما دسترسی داشته باشند. خط مشی های حریم خصوصی هر دو شرکت به جزئیات کارهایی که آنها با داده های شما انجام می دهند، می پردازد. از طرف دیگر، اگر می خواهید حساب توییتر خود را به طور کامل حذف کنید، باید این مراحل را دنبال کنید.

Google پست‌های فیسبوک شما را فهرست نمی‌کند، بنابراین در نتایج جستجوی آن نشان داده نمی‌شوند. اما اگر می‌خواهید تا حد امکان تاریخچه خود را از اینترنت حذف کنید، باید پست‌های قدیمی خود را نیز حذف کنید یا حداقل از دیدن آنها جلوگیری کنید. در فیس بوک به تنظیمات و حریم خصوصی، گزارش فعالیت بروید و نوع فعالیتی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید - از پست ها گرفته تا عکس هایی که در آنها برچسب گذاری شده اید. اگر می خواهید سال ها استفاده از فیس بوک را حذف کنید، این ابزار ساده ترین نیست. ، اما مانند تمام تلاش هایی که برای پاک کردن خود از اینترنت انجام می شود، اگر زمان بیشتری را صرف انجام آن کنید، نتایج بهتری خواهید گرفت. از طرف دیگر، می توانید حساب فیس بوک خود را به طور کامل حذف کنید.


بسیاری از راه‌های حذف خود از وب زمان‌بر هستند و شامل کارهای کاغذی زیادی می‌شوند. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که ممکن است بخواهید کمی سرعت کارها را افزایش دهید یا از عضلات قانونی استفاده کنید. اگر حاوی اظهارات توهین‌آمیز، عکس‌های صریح و سایر محتوای مضر باشد، ممکن است به دنبال مشاوره حقوقی و کمک به حذف داده‌های خود از وب باشید.

در حالی که باید با احتیاط با هر سرویس حذف داده شخص ثالث رفتار کنید - مطمئن شوید که قبل از استفاده از آنها خط مشی های حفظ حریم خصوصی آنها را مطالعه کرده اید - برخی از گزینه های پولی برای کمک به حذف خود از وب وجود دارد. به عنوان مثال، DeleteMe سعی می کند داده های شما را از کارگزاران داده که اطلاعات شما را می فروشند حذف کند. و Jumbo می تواند به شما در مورد نقض اطلاعات هشدار دهد و پست های جدید رسانه های اجتماعی را پس از چند روز به طور خودکار حذف کند.

حفاظت های آینده


تقریباً غیرممکن است که داده های خود را به طور کامل از اینترنت خارج کنید، اما برخی از مراحل وجود دارد که می توانید در آینده انجام دهید. ابتدا، میزان اطلاعاتی را که می خواهید فعالانه آنلاین قرار دهید را در نظر بگیرید. هنگامی که برای حساب‌های آنلاین جدید ثبت‌نام می‌کنید، در نظر بگیرید که آیا باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید یا اینکه بهتر است از یک حساب رایتر برای پنهان کردن هویت خود استفاده کنید.

در صورت امکان از Big Tech برای تمام فعالیت های آنلاین خود استفاده نکنید. مرورگر وب و موتور جستجویی را انتخاب کنید که داده های شما را جمع آوری نمی کند. از برنامه های رمزگذاری شده سرتاسر و پیام های ناپدید شده در صورت لزوم استفاده کنید. و درک کنید که واتساپ، اینستاگرام، گوگل، آمازون، اسپاتیفای و دیگران چه داده هایی را درباره شما جمع آوری می کنند.

در نهایت، این فقط به شما مربوط نیست. اگر می‌خواهید آنلاین نامرئی باشید، باید در مورد موقعیت خود با دوستان و خانواده صحبت کنید. اکثر مردم به احتمال زیاد به درخواست هایی مبنی بر عدم ارسال عکس یا موقعیت مکانی شما در رسانه های اجتماعی توجه می کنند. از این گذشته، رئیس بلندگوهای هوشمند گوگل گفته است که مردم باید هنگام بازدید مهمانان از خانه‌هایشان، افشا کنند که آیا این دستگاه‌ها را دارند یا خیر.


لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

معرفی انواع یخچال و فریزر آزمایشگاهی، یخچال و فریزر آزمایشگاهی چیست؟

معرفی انواع یخچال و فریزر آزمایشگاهی، یخچال و فریزر آزمایشگاهی چیست؟

ویژگی های یک یخچال آزمایشگاهی چیست؟ ویژگی های مهم یخچال و فریزر های آزمایشگاهی چیست؟

ویژگی های یک یخچال آزمایشگاهی چیست؟ ویژگی های مهم یخچال و فریزر های آزمایشگاهی چیست؟

تفاوت بین واکر و گیت ترینر چیست؟

تفاوت بین واکر و گیت ترینر چیست؟

کاشت و برداشت لوبیا سبز + خواص آن

کاشت و برداشت لوبیا سبز + خواص آن

معرفی و راهنمای خرید تجهیزات توانبخشی

معرفی و راهنمای خرید تجهیزات توانبخشی

کاشت و پرورش خیار + خواص دارویی خیار

کاشت و پرورش خیار + خواص دارویی خیار

کاشت و پرورش گوجه فرنگی+خواص گوجه فرنگی

کاشت و پرورش گوجه فرنگی+خواص گوجه فرنگی

انواع گاوآهن و کاربردهای آنها

انواع گاوآهن و کاربردهای آنها

راهنمای بیماران برای عوارض جراحی ستون فقرات

راهنمای بیماران برای عوارض جراحی ستون فقرات

صندلی انتقال چیست؟ راهنمای صندلی انتقال بیمار

صندلی انتقال چیست؟ راهنمای صندلی انتقال بیمار

چرا بعد از غذا خوردن احساس خستگی می کنم؟ (و نحوه اجتناب از آن)

چرا بعد از غذا خوردن احساس خستگی می کنم؟ (و نحوه اجتناب از آن)

5 راه برای محدود کردن استرس ناشی از دور کاری،فریلنسری یا کار در خانه

5 راه برای محدود کردن استرس ناشی از دور کاری،فریلنسری یا کار در خانه

چرا شارژ کردن گوشی در طول شب مضر است؟

چرا شارژ کردن گوشی در طول شب مضر است؟

نحوه ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل در ویندوز 11

نحوه ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل در ویندوز 11

5 حقیقت جذاب در مورد سوسک کرگدن

5 حقیقت جذاب در مورد سوسک کرگدن

6 دلیل برای تغییر از گوگل کروم به موزیلا فایرفاکس

6 دلیل برای تغییر از گوگل کروم به موزیلا فایرفاکس

گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: بهترین مرورگر ویندوز 11 کدام است؟

گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: بهترین مرورگر ویندوز 11 کدام است؟

انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای اتاق خواب + رنگ شناسی اتاق خواب

انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای اتاق خواب + رنگ شناسی اتاق خواب

نکات مهم و حیاتی برای کمپ کردن در بیابان

نکات مهم و حیاتی برای کمپ کردن در بیابان

10 واقعیت غیرمعمول درباره مرد آهنی iron man

10 واقعیت غیرمعمول درباره مرد آهنی iron man

20 مورد از بهترین بازی های کمپینگ برای کودکان و بزرگسالان

20 مورد از بهترین بازی های کمپینگ برای کودکان و بزرگسالان

74 مورد از بهترین نکات کمپینگ برای یک سفر کمپینگ بدون نگرانی

74 مورد از بهترین نکات کمپینگ برای یک سفر کمپینگ بدون نگرانی

ماساژ اصطکاکی چیست؟

ماساژ اصطکاکی چیست؟

آیا فیزیوتراپی و توانبخشی یکی هستند؟

آیا فیزیوتراپی و توانبخشی یکی هستند؟

انواع تجهیزات فیزیوتراپی و کاربردهای آن

انواع تجهیزات فیزیوتراپی و کاربردهای آن

مطالب مرتبط

پیشنهاد ویژه بلوط