راهنمای سئو در سال 2021: 10 مورد از بهترین روش هایی که باید دنبال کنید


چشم انداز سئو نسبت به چندین سال پیش بسیار متفاوت به نظر می رسد. همیشه نگه داشتن آن آسان نیست - یا بدانید که کدام روندها ارزش وقت گذاشتن را دارند. برای کمک به شما در پیمایش سئو در سال 2021، ما بهترین روش‌هایی را گردآوری کرده‌ا...


چشم انداز سئو نسبت به چندین سال پیش بسیار متفاوت به نظر می رسد. همیشه نگه داشتن آن آسان نیست - یا بدانید که کدام روندها ارزش وقت گذاشتن را دارند. برای کمک به شما در پیمایش سئو در سال 2021، ما بهترین روش‌هایی را گردآوری کرده‌ایم که بر اساس اینکه سئو در حال حاضر کجاست و به کجا می‌رود، بهترین نتایج را به شما می‌دهد.

10 بهترین روش سئو برای سال 2021
 

1. درباره SERP ها و قطعه های برجسته بیاموزید


احتمالاً قرار نیست گوگل را در بازی خودش شکست دهید، اما می توانید با گوگل کار کنید. برای قرار گرفتن در بالای نتایج جستجو برای یک کلمه کلیدی، باید:

برای تبلیغات جستجوی گوگل پرداخت کنید
محتوایی بنویسید که برای داشتن ویژگی SERP به اندازه کافی خوب باشد
ویژگی‌های SERP عبارتند از: قطعه‌های ویژه، نتایج خرید، بسته‌های تصویری و سایر نتایج نه فقط یک پیوند آبی که در جستجوها پیدا می‌کنید.

در اینجا یک قطعه ویژه به نظر می رسد:

featured

و در اینجا یک بسته محلی وجود دارد:

Screenshot 2019-12-13 at 14.40.27

برای شروع بهینه‌سازی برای ویژگی‌های SERP، بررسی کنید که کدام یک را قبلاً دارید. یکی از ابزارهای مفید سئو برای انجام این کار، Ahrefs است که با قیمت بالاتری عرضه می شود، اما یک آزمایش 7 روزه را با قیمت 7 دلار برای کاربران جدید ارائه می دهد. این به شما زمان کافی می دهد تا سایت خود را اضافه کنید و سئوی خود را بررسی کنید.

اگر از Ahrefs استفاده می کنید، به Site Explorer > Organic Keywords بروید و ببینید آیا نمادهایی در سمت چپ ستون URL وجود دارد یا خیر.

Screenshot 2019-12-09 at 11.20.17

این‌ها نشان می‌دهند که صفحه شما دارای ویژگی SERP در جستجوها است که می‌خواهید رتبه‌بندی خود را حفظ کنید. در اینجا انواع مختلفی از ویژگی SERP وجود دارد که ممکن است مشاهده کنید:

Screenshot 89

در مرحله بعد، این در مورد کسب ویژگی های بیشتر SERP است. به ویژگی های SERP که در حال حاضر دارید نگاه کنید و در مورد چگونگی به دست آوردن آنها فکر کنید. آیا محتوای طولانی تر را امتحان کردید؟ آیا محتوای همیشه سبز بود که به صورت ارگانیک از آن بک لینک کسب کرده اید؟ آیا برای دستیابی به SERP های بصری، تصاویر یا ویدیوهای بیشتری را بیش از حد معمول به صفحه اضافه کرده اید؟

برای بهترین شیوه های سئو بیشتر، در اینجا چند راه دیگر برای به دست آوردن ویژگی های SERP مانند قطعه های ویژه برای وب سایت شما وجود دارد.

 

2. استراتژی SEO خود را برای جستجوهای بدون کلیک تنظیم کنید


یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که برای سئو در سال 2021 و بعد از آن ایجاد می‌کند، جستجوهای با کلیک صفر است - این زمانی است که برای یافتن پاسخ جستجوی خود مجبور نیستید روی پیوند کلیک کنید، زیرا پاسخ قبلاً در SERPS نمایش داده شده است. بر اساس داده های SparkToro، 50.3 درصد از جستجوهای گوگل در ژوئن 2019 صفر کلیک دریافت کردند.

Screenshot 2019-12-13 at 14.42.12

 

ویژگی‌های SERP به جستجوهای بدون کلیک کمک می‌کنند، اما به Google Answers نیز مربوط می‌شود، روشی که موتور جستجو برای پاسخ به سؤالات رایجی مانند المپیک بعدی کجا برگزار می‌شود؟ مستقیماً در جستجو

به عنوان یک بازاریاب هوشمند در سال 2021، وظیفه شما این است که بهترین شیوه ها را دنبال کنید:

راه هایی را برای به دست آوردن ارزش از جستجوهای بدون کلیک پیدا کنید، مانند بهینه سازی ویژگی های SERP که آگاهی و یادآوری نام تجاری را افزایش می دهد.
بر روی کلمات کلیدی با فرصت نرخ کلیک (CTR) بالاتر تمرکز کنید
 

3. از فلسفه سئوی 60 درصد محتوای جدید، 40 درصد محتوای قدیمی پیروی کنید


سئو فقط تولید محتوای جدید نیست. با بهینه سازی و به روز رسانی محتوای موجود خود، می توانید نتایج SEO خود را بسیار سریعتر چند برابر کنید.

یک مثال عالی از این، HubSpot است، که پس از اینکه متوجه شد 92٪ از سرنخ های ماهانه وبلاگ آنها از پست های "قدیمی" آمده است، بهینه سازی تاریخی را دو برابر کرد. پس از بهینه سازی و انتشار مجدد محتوای ارزشمند، تعداد بازدیدهای ماهانه جستجوی ارگانیک به این پست ها را به طور متوسط ​​106٪ افزایش دادند.

search-views-before-after-post-updates

 

هنگامی که محتوای خود را بهینه می کنید، سعی کنید بهترین روش ها را دنبال کنید:

محتوا را مرتبط تر و همیشه سبز کنید، مانند به روز رسانی آمار
پیوندهای داخلی بیشتری را به صفحات دیگر در وب سایت خود اضافه کنید - این یک روش آزمایش شده و آزمایش شده برای کمک به بهبود عملکرد شما در جستجوها است.
برای کلمات کلیدی با ارزشی که در حال حاضر در صفحه دوم گوگل رتبه بندی می شوند، بهینه سازی کنید

4. آنچه که نتایج سئوی شما را عقب نگه می دارد را برطرف کنید


آیا احساس می کنید مهم نیست که چه تعداد پست وبلاگ منتشر می کنید و کلمات کلیدی را برای آنها بهینه می کنید، سئوی شما نتایجی را که انتظار داشتید دریافت نمی کند؟ اگر در رتبه بندی بالا نمی روید - یا حتی صفحات خود را توسط گوگل ایندکس نمی کنید - وقت آن است که وب سایت خود را بررسی کنید و به آنچه در پشت صحنه می گذرد نگاه کنید.

برای عملکرد فنی سایت و مسائل سئو غیر معمول نیست که یک وب سایت را عقب نگه دارد. برای انجام ممیزی فنی سریع سئو، ابزار سئو مانند SEMRush یا Ahrefs را آزمایش کنید تا به دنبال آن بگردید:

404 صفحه شکسته
تگ ها و محتوای HTML تکراری
تغییر مسیر زنجیره ها
صفحات آهسته
تغییر مسیرهای شکسته

quick-seo-audit-32

چک لیستی از وظایف فنی SEO خود را صادر کنید تا بتوانید حتی در صورت لغو اشتراک خود در ابزار، به آن دسترسی داشته باشید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند نتایج سئوی شما را عقب نگه دارد، اعتبار دامنه است. این تا حد زیادی توسط کیفیت و کمیت بک لینک هایی که به دامنه شما اشاره می کنند تعیین می شود. برای افزایش اعتبار دامنه خود، به کار بر روی دستیابی به بک لینک های طبیعی با کیفیت برای صفحات خود ادامه دهید - به زودی به آن خواهیم پرداخت.

 

5. قبل از شروع نوشتن درباره رقابت خود تحقیق کنید


هنگامی که موضوع یک پست وبلاگ را می دانید، بررسی کنید چه کسی قبلاً برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی می کند. وارد هد خواننده هدف خود شوید، آنچه را که آنها برای رسیدن به این موضوع جستجو می کنند تایپ کنید و به نتایج برتر نگاه کنید.

اگر از Ahrefs استفاده می کنید، URL نتایج برتر را در Site Explorer قرار دهید و روی Organic Keywords کلیک کنید تا ببینید کدام کلمات کلیدی برای این صفحات کار می کنند. سپس می توانید این کلمات کلیدی را در پست خود هدف قرار دهید.

 

6. محتوای بهتری نسبت به رقبا ایجاد کنید


برای رسیدن به صدر جستجوها، باید محتوای بهتری نسبت به دیگران ارائه دهید. این تا حدی نتیجه اقتدار دامنه شما است، اما داشتن محتوای با ارزش و با کیفیت بالا باید اولویت اصلی شما باشد.

در سال 2021، تضمین کنید که محتوای شما مرتبط‌ترین، کاربردی‌ترین و بالاترین کیفیتی است که می‌تواند داشته باشد، بدون توجه به قالب - متن، ویدیو، تصاویر، صدا یا موارد دیگر.

Google به طور خاص به دنبال تخصص، اقتدار و اعتماد (E-A-T) است، چیزی که سال هاست در دستورالعمل های کیفیت جستجوی خود تکرار می کند:

searchqualityevaluatorguidelines pdf

ممکن است تعجب کنید که محتوای شما در سال 2021 چقدر باید باشد. محتوای طولانی هنوز هم بهترین عملکرد را دارد. با این حال، بسیار خاص موردی است. برای مثال، بعید است که یک رستوران محلی از پست های وبلاگ 2000 کلمه ای بهره مند شود. سئوی محلی هوشمندانه باید اولویت بسیار بیشتری داشته باشد.

 

7. بک لینک ها را به طور طبیعی جذب کنید


بک لینک ها همه چیز نیستند، اما به شما کمک می کنند سریعتر رتبه بندی کنید. هر چه لینک های با کیفیت به سایت شما بیشتر باشد، اعتبار دامنه شما بالاتر است. همانطور که گوگل به اشتراک گذاشته است: "به منظور ارزیابی قابلیت اعتماد و اعتبار در مورد موضوع خود، ما به دنبال سایت هایی می گردیم که به نظر می رسد بسیاری از کاربران برای جستجوهای مشابه ارزش قائل هستند. اگر سایر وب‌سایت‌های برجسته در مورد موضوع به صفحه پیوند دهند، این نشانه خوبی است که اطلاعات با کیفیت بالا هستند.» این اساساً به این معنی است که اگر بسیاری از سایت‌های قابل اعتماد به اطلاعات صفحه شما اعتماد کنند، احتمالاً صفحه شما نیز قابل اعتماد است.

در اینجا برخی از بهترین استراتژی ها برای افزایش بک لینک در سال 2021 آورده شده است:

در مورد فرصت های وبلاگ نویسی مهمان با وب سایت های مرتبط و معتبر تماس بگیرید
از شرکت هایی که با آنها روابط فعلی دارید پیوند دریافت کنید
با شبکه‌سازی با وبلاگ‌نویسان، ارائه خدمات عالی و قابل مشاهده کردن کسب‌وکارتان با سئوی محلی، در فهرست‌های مرتبط با «بهترین» برای صنعت و مکان خود قرار بگیرید.
با تکنیک "آسمان خراش" محتوا ایجاد کنید: ابتدا محتوای رقابتی مرتبط با تعداد زیادی بک لینک را پیدا کنید. چیزی حتی بهتر ایجاد کنید. و از کسانی که به محتوای رقیب لینک می دهند بخواهید در عوض به قطعه شما لینک دهند
محتوای مرتبط، ارزشمند و قابل اشتراک گذاری را منتشر کنید که دیگران بدون درخواست شما به آن لینک دهند
با وب‌سایت‌هایی تماس بگیرید که نام‌های نامرتبط از کسب و کار شما دارند
 

8. بررسی کنید که صفحات شما در چندین دستگاه چگونه به نظر می رسند


سطح بهینه سازی وب سایت شما برای موبایل رتبه بندی شما را تعیین می کند. اگر محتوای شما در موبایل عالی به نظر نمی رسد، یک قدم به جلو و دو قدم به عقب بر می دارید.

برای پیش نمایش ظاهر وب سایت خود در اندازه های مختلف صفحه، از mobiReady برای بررسی سریع وب سایت خود در دستگاه های محبوب استفاده کنید.

به عنوان بهترین روش سئو، مطمئن شوید که وب سایت شما برای همه انواع صفحه برای موبایل بهینه شده است و می دانید چگونه متن، تصاویر و رسانه های جاسازی شده را برای تمیزترین نتایج در همه دستگاه ها آپلود کنید.

9. برای بهینه سازی صدا خیلی زود یا دیر نیست


همه ما بیشتر به استفاده از دستیارهای صوتی مانند الکسا و گوگل اسیستنت عادت کرده ایم، اما همچنین به گوش دادن به محتوای مورد علاقه خود، به خصوص از طریق پادکست، عادت کرده ایم.

با ابزار تشخیص گفتار آمازون پولی (که به عنوان افزونه وردپرس موجود است)، بازدیدکنندگان وب سایت شما می توانند محتوای شما را با صدای بلند برایشان بخوانند. این یک انتخاب عالی برای ارائه به خوانندگان شما و یک راه مفید برای افزایش زمان در سایت و تعامل کلی است.

product-page-diagram Amazon-Polly Content-Creation.6d4a1496e5698966714a3999c8d88387d7c4dd89

هنگام نوشتن محتوای وبلاگ، بهترین روش‌ها را برای جستجوی صوتی دنبال کنید:

پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید
محتوا را با سرصفحه ها و لیست ها تقسیم کنید
برای کیفیت و عمق بنویسید
هنگامی که جستجو در آن جهت پیش می‌رود، بهینه‌سازی محتوای شما از قبل برای صدا مفید خواهد بود - که ممکن است زودتر از آنچه فکر می‌کنید اتفاق بیفتد.

 

10. ساخت برند را در اولویت قرار دهید


نام تجاری می تواند یک نماینده بد باشد. آیا این کلمه ای نیست که اعضای تیم شما برای بهانه ای برای خرج کردن پول دور می زنند؟ خیر. نام تجاری شما یکی از با ارزش ترین چیزهایی است که کسب و کار شما دارد – و ارتباط نزدیکی با سئو دارد.

از آنجایی که گوگل با جستجوهای بدون کلیک پاسخ های بیشتری ارائه می دهد و مصرف کنندگان به طور فزاینده ای ترجیح می دهند محتوا را در کانال های مورد علاقه خود مصرف کنند، می توانید ترافیک وب سایت کسب و کار خود را از دست بدهید.

اگرچه باید برای کلمات کلیدی با نرخ کلیک بالا بهینه سازی کنید، مهم است که نیاز به ملاقات با مشتریان را در جایی که می خواهند زمان خود را صرف کنند - که همیشه در وب سایت شما وجود ندارد، بپذیرید.

بهترین برندهای جهان همیشه بیش از هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ بر یادآوری و ترجیح برند به عنوان تاکتیک اصلی خود تمرکز کرده‌اند.

در سال 2021، بازاریابی باید بر ترجیح برند تأثیر بگذارد، نه فقط روی دید در جستجوها. اگر کسب‌وکار شما به این هدف دست پیدا می‌کند، ترافیک بیشتری را از جستجوهای برند نام کسب‌وکار خود مشاهده خواهید کرد.

 

با ترکیبی قدرتمند از ساختن برند خود، بهینه سازی کلمات کلیدی با نرخ کلیک بالا، بهره مندی از جستجوهای بدون کلیک و افزایش تبدیل و عملکرد در سایت، در بهترین موقعیت برای برنده شدن در سئو در سال 2021 خواهید بود. روندها و تاکتیک ها می توانید از هم اکنون شروع به اضافه کردن به استراتژی خود کنید؟


لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

توسعه یافته توسط بلوط