راهنمای خرید تخت تراکشن یا تخت کششی، تخت تراکشن چیست؟


جهت مشاهده محصولات تخت تراکشن کلیک کنید فروشگاه وینکل تخت ترکشن : ترکشن یا همان کشش ستون فقرات، یکی از روش­های ویژه­ی ماساژ است که در آن با اعمال نیرو به دو استخوان متصل به هم، باعث می­شود تا دو استخوان کمی از هم فاصله گرف...


تعریف تخت ترکشن؟

جهت مشاهده محصولات تخت تراکشن کلیک کنید

فروشگاه وینکل

تخت ترکشن : ترکشن یا همان کشش ستون فقرات، یکی از روش­های ویژه­ی ماساژ است که در آن با اعمال نیرو به دو استخوان متصل به هم، باعث می­شود تا دو استخوان کمی از هم فاصله گرفته و فضای بیشتری بین آن­ها ایجاد شود. استفاده از این روش در ستون فقرات افراد، باعث می­شود تا فشار روی دیسک­ها و شاخه­ های عصبی کاهش یافته و در نهایت انحرافات یا نیمه در رفتگی­های ستون فقرات بیمار، در راستای صحیح خود قرار گیرند. باز شدن ستون فقرات با استفاده از این روش می­تواند به بهبودی بیماری­های مختلفی کمک کند که از جمله آن­ها می­توان به گیرافتادگی اعصاب، فتق دیسک­های کمر، بیماری­های از بین برنده دیسک و بسیاری از بیماری­های دیگر. استفاده از ترکشن در بهبودی دامنه­ی حرکتی بیمار، قبل یا بعد از انجام درمان دستی با کایروپراکتور (یا همان ورزش درمانی) نیز مفید است.

ترکشن به دو صورت مکانیکی و دستی قابل اجراست که هرکدام ویژگی­های خاص خود را دارند. در ترکشن مکانیکی از دستگاه­های مخصوصی برای کشش ستون فقرات و برداشتن فشار از روی آن­ها استفاده می­شود. ترکشن مکانیکی بر ناحیه پایین کمر، شامل ۵ مهره پایانی ستون فقرات متمرکز می­باشد. ترکشن دستی بر روی منطقه گردنی ستون فقرات، شامل ۷ مهره ابتدایی ستون فقرات زیر استخوان جمجمه متمرکز می­باشد

دلایل استفاده از تخت ترکشن:

یکی از مهمترین دلایل ناتوانی جوامع بشری در دورۀ صنعتی، دردهای ستون فقرات است. امروزه در دنیا برای درمان مشکلات ستون فقرات، شیوه­ های مختلفی وجود دارد که در این میان مداخلات فیزیکی و درمانهای فیزیوتراپی از جایگاه ویژه­ای برخوردارند. کشش ­درمانی که به­ طور متداول با اصطلاح تراکشن (Traction) شناخته می­ شود، نقش م‍ؤثری در بهبود اختلالات ستون فقرات و مفاصل ایفا می­کند.

در ترکشن، نیروهای کششی به­ شکل پیوسته یا متناوب، روی ستون فقرات بیمار وارد می­شوند. واردشدن این نیرو، آثاری همچون کشش بافتهای نرمِ پیرامون ستون فقرات (لیگامان­ها و عضلات)، کاهش فتق دیسکهای بین­ مهره­ ای، جداسازی سطوح مفصلی، کاهش فشارِ واردآمده روی ریشه­ های عصبی، کاهش تنش عضلانی، آرامسازی عضلات ستون فقرات و … را در پی خواهد داشت.

بر اساس مطالعات انجام شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از روش ترکشن برای درمان بیماری­های زیر مفید است:

 • بیرون زدگی دیسک
 • برآمدگی و فتق دیسک
 • بیماری فرسایشی دیسک‌ها
 • گیرافتادگی عصب
 • بیماری‌های مفاصل فاست
 • گیرافتادگی شاخه‌های عصبی در ستون فقرات
 • سیاتیک
 • بیماری فرسایشی مفاصل (آرتروز زانو،آرتروز لگن، آرتروز آرنج)
 • درد بازو
 • درد پا
 • کم تحرکی
 • آسیب‌های حاد و آسیب مزمن ناشی از فشار‌های مکرر و مداوم
 • عارضه سر و گردن به جلو

بر اساس مطالعات انجام شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از روش ترکشن برای درمان بیماری­های زیر مفید است:

 • بیرون زدگی دیسک
 • برآمدگی و فتق دیسک
 • بیماری فرسایشی دیسک‌ها
 • گیرافتادگی عصب
 • بیماری‌های مفاصل فاست
 • گیرافتادگی شاخه‌های عصبی در ستون فقرات
 • سیاتیک
 • بیماری فرسایشی مفاصل (آرتروز زانو،آرتروز لگن، آرتروز آرنج)
 • درد بازو
 • درد پا
 • کم تحرکی
 • آسیب‌های حاد و آسیب مزمن ناشی از فشار‌های مکرر و مداوم
 • عارضه سر و گردن به جلو

نحوه ی کار کردن تخت ترکشن:

ترکشن، یا همان کشش ستون فقرات بیمار، به لغزش فاست­های بین مهره­ای روی یکدیگر کمک فراوانی می­کند. همچنین باعث افزایش جریان خون و کاهش فشار روی کانال نخاعی بدن، که شامل رگ­های خونی و ریشه­های عصبی می­شود، می­شود. افزایش جریان خون، خود باعث  کاهش مواد شیمیایی ناشی از التهاب آسیب­های بافتی، کاهش فعالیت اعصاب و در نتیجه افزایش حرکت مفصل و کاهش درد می­شود. ترکشن همچنین می­تواند با کشش رباط­ها و ماهیچه­هایی که به مفاصل متصلند، موجب کاهش اسپاسم عضلانی ماهیچه­های کمر بیمار شود.

در ترکشن مکانیکی، فرد پس از دراز کشیدن روی تخت مخصوص ترکشن، که به صورت دو تکه طراحی شده تا اصطکاک بدن بیمار با تخت را کاهش دهد و فشار را از ستون فقرات بیمار رفع کند، توسط یک سیستم پشتیبان تثبیت شده و کامپیوتر متصل به سیستم کشش تخت، به صورت اتوماتیک زاویه کشش متناسب با بیمار را تنظیم می­کند. این سیستم کامپیوتری به فیزیوتراپیست معالج این امکان را می­دهد تا درمان خود را به صورت دقیق­تر بر روی قسمت­های موردنظر خود ادامه دهد

با توجه به نوع بیماری تحت درمان با روش ترکشن، حالت قرار گرفتن بیمار بر روی تخت کشش متفاوت است. برخی حالات مختلف استفاده از ترکشن توسط فیزیوتراپیست را در شکل­های زیر می­بینیم.

علاوه بر این، بنا به توصیه پزشک معالج ممکن است برخی از اقدامات کششی، که نیاز به دقت بالایی در روند انجام ندارند توسط فیزیوتراپیست به بیمار آموزش داده شود تا در منزل و به صورت مداوم انجام شوند.

مزایای درمان با ترکشن

ترکشن و ایجاد کشش در ستون فقرات، با اعمال فشار منفی بر روی دیسک­ها و مفاصل، به آن­ها این امکان را می­دهد تا در حالت استاندارد خود قرار گیرند. بنابراین دیسک­هایی که دچار فتق و بیرون­زدگی شده­اند به حالت اولیه خود بازگشته و به سایر نقاط ستون فقرات بیمار فشار وارد نمی­کنند.

مزایای استفاده از این روش درمانی، افزایش عملکرد و تحریک ­پذیری مفاصل خلفی و مفاصل است، افزایش خاصیت کشسانی رباط­ها، بازگرداندن حرکت ستون فقرات به حالت اولیه و افزایش آب­رسانی و تغذیه دیسک است.

عوارض ترکشن

علاوه بر مزایای چشمگیر و درمان بسیاری از بیماری­های مرتبط با ستون فقرات، عوارضی نیز به دنبال دارد. یکی از این عوارض ایجاد درد در حین کشش است. تراکشن در برخی موارد دردی را ایجاد می­کنند که از درد اصلی بیمار شدیدتر است. به همین دلیل است که افراد مبتلا به پوکی استخوان و انواع خاصی از سرطان نباید از ترکشن برای درمان خود استفاده کنند. عارضه دیگری که ممکن است در این روش ایجاد شود تشدید اسپاسم عضلانی ماهیچه­ های کمر است. البته فیزیوتراپیست­های معالج برای این حالت آمادگی کامل داشته و در صورت بروز می­توانند به راحتی این حالت را برطرف نمایند.

ترکشن یا کشش ستون فقرات را می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

کشش مداوم

کشش مداوم ستون فقرات در هر بار بیش از چند ساعت طول می‌کشد. در این مدت زمان طولانی، فشار کمی به ستون مهره‌ها وارد می‌شود. این باور وجود دارد که این نوع ترکشن، در جداسازی ساختار ستون فقرات بی‌تاثیر است. به عبارتی دیگر، در مدت زمان طولانی ، بیمار نمی‌تواند فشاری که می‌تواند استخوانهای مهره را جدا سازد، تحمل کند.

انواع محصولات توانبخشی و فیزیوتراپی

فروشگاه وینکل

کشش پایدار

در این روش، یک میزان ثابت کشش، از چند دقیقه گرفته تا حدود نیم ساعت، به ستون مهره‌ها وارد می‌شود. در این مدت زمان کوتاه نیروی بیشتری به مهره‌ها وارد می‌شود.

کشش مکانیکی متناوب

در این نوع از کشش، یک وسیله مکانیکی، هر چند ثانیه یکبار، نیرویی بر روی ستون مهره‌ها وارد کرده و سپس رها می‌کند. این یکی از محبوب‌ترین روش‌های کشش ستون فقرات یا ترکشن در دنیاست. کشش مکانیکی معمولا چند ثانیه اعمال می‌شود و سریع و ناگهانی است.

کشش موضعی

با قرار دادن بیمار در موقعیت‌های مختلف، با استفاده از بالش، بلوک یا کیسه‌های شن، فشار به صورت طولانی مدت به ستون فقرات وارد می‌شود.

این حالت معمولا داری خم جانبی است و تنها یک طرف از بند نخاعی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کشش ستون فقرات یا ترکشن در چه محل‌هایی اعمال می‌شود؟

کشش گردن

کشش گردن، نوعی از کشش ستون فقرات یا ترکشن است که برای درمان کوتاه مدت گردن درد ، استفاده می شود. این کشش به گونه ای طراحی شده تا فشار وارده بر روی ریشه عصب گردن و اسپاسم عضلانی را کمتر کند. یک فشار ثابت یا متناوب به گردن وارد می شود تا باعث کشش عضلات گردن و بافتهای نرم شود، در حالی که فضای بین مهره های بالاتر را بازتر می کند. این کار تنها با نیروی دست یا دستگاه انجام می شود. فیزیوتراپیست تصمیم می گیرد که چه مقدار نیرو، و در چه مدت زمانی به گردن وارد شود.

کشش کمر

مثل مورد فوق، در کشش ستون فقرات یا ترکشن کمر، نیرویی متناوب یا مداوم به صورت دستی یا مکانیکی، به ستون فقرات کمر وارد می‌شود. هدف از این کار، کاهش درد کمر، ناشی از اسپاسم عضله‌های پشت و دخالت ریشه عصبی کمر‌، می‌باشد. از این روش برای درمان فتق دیسک کمر یا دیسک‌های بیرون زده، بیماری دژنراتیو دیسک، و آرتروز استفاده می‌شود. این نوع کشش، فضای بین مهره‌ها را افزایش می‌دهد که باعث کاهش درد و بهبودی می‌شود.

جلسه درمانی کشش ستون فقرات:

در طی درمان قسمت تحتانی کمر(ستون فقرات کمری) بیمار با لباس روی تخت الکتریکی که نیمه پایینی آن متحرک است، دراز می‌کشد.

 • یک کمربند به دور باسن بسته می‌شود و به قسمت پایینی تخت، نزدیک به پا متصل می‌شود.
 • قسمت بالایی تخت ثابت باقی می‌ماند، و بخش پایینی که بیمار به آن متصل است به جلو و کناره‌ها حرکت می‌کند تا ضمن ایجاد کشش، درد تسکین یابد.

یک تفاوت بین کشش درمانی‌های مختلف، وضعیت قرار گیری بیمار بر روی تخت است:

 • بعضی از دستگاه ها بیمار را در وضعیت دمر بر روی تخت قرار می‌دهد، در حالی که صورت رو به پایین  است (مثل دستگاه VAX-D )
 • §          در برخی از دستگاه‌ها بیمار به پشت دراز کشیده و صورت رو به بالاست (DRX9000)

بیمار نباید در حین درمان و پس از آن احساس درد کند و تنها می‌بایست کشش ستون فقرات یا ترکشن را حس کند.

نتایج استفاده از ترکشن در درمان بیماری­ها

ترکشن، اغلب به عنوان روش درمانی مکمل برای بیماران مورد استفاده قرار می­گیرد و با کمک سایر درمان­هایی که در طول فیزیوتراپی فرد انجام می­شود، نتایج خوبی به همراه داشته است. این روش درمانی با کاهش درد و از بین بردن فشار روی ستون فقرات فرد بیمار، باعث می­شود تا فرد حرکات و فعالیت­های روزانه خود را بهتر انجام داده و روند بهبودی بیماری را تسریع ببخشد.

در استفاده از ترکشن و کشش ستون فقرات، بسته به نوع و شدت بیماری و تشخیص فیزیوتراپیست معالج، طول مدت درمان برای هر فرد متفاوت است و ممکن است برای برخی افراد نیاز به زمان طولانی­ تری برای درمان کامل نیاز باشد ولی در حالت کلی جلسات ترکشن بین ۲۰ تا ۲۴ جلسه با مدت زمانی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در هر جلسه برای هر فرد خواهد بود.

معرفی انواع تخت تراکشن


 

تخت کششی دیجیتالی مدل 550


تخت کششی دیجیتالی مدل 550
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت کششی دیجیتالی مدل 550 کلیک کنید
ویژگی های استاندارد: سوئیچ نقطه شیرین: سوئیچ کنترل شده توسط بیمار که غلتک ها را کنترل می کند و آنها را برای ماساژ مناطق خاص متوقف می کند لرزش تقویت کننده پا رول ژل دهانه رحم نشانگر ارتفاع غلتک L. E. D. فشار IST قابل تنظیم چراغ نشانگر سفر غلتک جمع شونده خودکار چرخش در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت تایمر 30 دقیقه ای کاستورها ارتفاع ثابت: 25 اینچ طول: 72 اینچ عرض: 22 اینچ گارانتی 1 ساله قطعات و کار؛ 3 سال گارانتی موتور ویژگی های اختیاری: کنترل های جانبی مخالف اسلات صورت پد دار تسمه های پایداری فشار غلتک جبران شده بهار باعث ایجاد فشار بیشتر غلتکی بر روی ستون فقرات می شود
 

تخت کششی غلتکی Quantum 400 Intersegmental Table


تخت کششی غلتکی Quantum 400 Intersegmental Table
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت کششی غلتکی Quantum 400 Intersegmental Table کلیک کنید
میز بین بخش کوانتوم 400 - بدون نوار کمک بیمار کنترل های ساده و آسان برای استفاده آخرین تنظیمات درمان را به یاد می آورد ویژگی قفل از تغییر تنظیمات بیماران جلوگیری می کند غلتک های ماساژ نایلونی فوق العاده صاف فشار غلتک با نمایشگر LED قابل تنظیم است لرزش قابل انتخاب است تایمر 0-30 دقیقه درمان برای ستون فقرات کامل یا قابل انتخاب برای یک ناحیه مشخصات فنی قد: 24 اینچ طول: 77 اینچ عرض: 25" ضمانتنامه طول عمر روی غلتک 5 سال کار با موتور 1 سال قطعات و کار
 

تخت تراکشن


تخت تراکشن
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت تراکشن کلیک کنید
توضیحات  تخت تراکشن                                 رویه سه لایه شامل ابر، فوم و چرم قابلیت جدا شدن پایه ها (تاشو) جهت حمل و نقل سیستم مکانیکی مخصوص جهت حرکت روان رویه در هنگام کشش قابلیت انجام تراکشن گردن بصورت نشسته برای بیمار قابلیت نصب دستگاه تراکشن
 

تخت کششی غلتکی ATT-300


تخت کششی غلتکی ATT-300
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت کششی غلتکی ATT-300 کلیک کنید
میز ماساژ غلتکی ATT-300 - رویه پهن 25 اینچی میز ماساژ غلتکی ATT-300 که ویژه برای درمان پیش از درمان و ماساژ طراحی شده است، دارای سه غلتک چرخان بزرگ است که هم در جهت عقربه های ساعت و هم در خلاف جهت عقربه های ساعت، بالا و پایین ستون فقرات حرکت می کنند تا ماهیچه های گردن، شانه ها و پایین کمر را ورز دهند و آرام کنند. برای راحتی بیشتر بیمار، این میز دارای قسمت بالای سالن ضخیم، لرزش و فشار ماساژ قابل تنظیم است. تقویت کننده دهانه رحم و زانو نیز گنجانده شده است. امکانات: چرخش در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت فشار ماساژ قابل تنظیم لرزش تایمر 30 دقیقه ای نشانگر سفر دستگاه کاهش خودکار نشانگر ارتفاع غلتکی LED تقویت کننده های دهانه رحم و زانو (نشان داده شده با تقویت کننده های دهانه رحم و زانو) مشخصات فنی: ظرفیت وزن: 350 پوند. ابعاد: 72 "L x 25" W x 25 "H تنظیم ارتفاع غلتکی: 4 اینچ گزینه های رنگ اثاثه یا لوازم داخلی: مشکی رگه آبی بورگوندی زغال چوبی کبوتر جنگل آبی امپراتوری لارک موکا بتونه گزینه های جداول (هزینه اضافی): تاپ درمانی با اسلات صورت کنترل های سمت معکوس تقویت کننده زانو جایگزین جایگزینی بالستر دهانه رحم
 

تخت تراکشن و کشش ستون فقرات مدل برقی کد Fairworth-380


تخت تراکشن و کشش ستون فقرات مدل برقی کد Fairworth-380
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت تراکشن و کشش ستون فقرات مدل برقی کد Fairworth-380 کلیک کنید
شماره مدل: Fairworth-380 طبقه بندی ابزار: کلاس I ضمانتنامه: 1 سال، 5 سال خدمات پس از فروش: آموزش در محل جزئیات: زاویه قابل تنظیم و قابل گسترش نام محصول: میز کایروپراکتیک رنگ: رنگ های موجود عملکرد: میز کایروپراکتیک چند منظوره کلمه کلیدی: تخت فیزیوتراپی، میز کایروپراکتیک استفاده: فیزیوتراپی چرم: چرم پی وی سی پی وی سی طرح: درجه حرفه ای نوع: تخت فیزیوتراپی برقی
 

تخت کششی غلتکی


تخت کششی غلتکی
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت کششی غلتکی کلیک کنید
 

Intersegmental traction اساسا برای بهبود وضع سلامت ستون فقرات طراحی شده است.

Intersegmental traction به گونه ای اعمال می شود که فرد براحتی در وضعیت طاق باز دراز کشیده و مجموعه ای از غلتک ها خیلی نرم و راحت (smooth and soft) تمام طول ستون فقرات را طی می کند ، بعلاوه اثرات درمانی در هر مقطع از ستون فقرات گردنی، پشتی و گردنی نیز می تواند بطورسگمنتال و جداگانه مورد تمرکز واقع شود.

Intersegmental traction باعث بهبود جریان گردش مایع و خون در اطراف دیسک بین مهره ها شده و بدین طریق در حرکت بهتر مهره ها و بهبود خواص بیومکانیکی دیسک بین مهره ای نظیر الاستیسیته می تواند موثر عمل کند.

این نوع درمان برای ریلکس کردن عضلات محوری بدن ، یا افرادی که از ازدیاد / کاهش انحنا های ستون فقرات رنج میبرند، تجویز میشود.

مزایای استفاده از تخت intersegmental traction :

 • بهینه کردن تحرک مهره ها
 • بهبود متابولیسم دیسک بین مهره ای
 • کاهش احتقان در بافت ستون فقرات
 • ازدیاد جریان گردش خون عضلات اطراف ستون فقرات
 • تحریک مراکز عصبی ستون فقرات (شامل شاخه های اعصاب حسی و زنجیره های سمپاتیک اطراف ستون فقرات)
 • کاهش سفتی عضلانی (muscle stiffness) و تنشن لیگامانی

intersegmental traction غالبا بعنوان درمان مکمل کنار سایر تکنیک های فیزیوتراپی نظیر manipulationو یا ورزش درمانی ،بکار می رود و خروجی درمان را بسیار بهینه می سازد.

مشخصات تخت :

 • مجهز به سه غلتک ، که طراحی آنها ارگونومیک و متناسب با آناتومی مهره ها می باشد
 • کارکرد اتوماتیک رفت و برگشتی و قابل توقف در هر نقطه از ستون فقرات
 • دارای موتور تنظیم ارتفاع برای تنظیم فشار وارده بر مهره ها
 • دارای اینورتر و ولوم سرعت جهت کنترل سرعت غلتک ها ( عملکرد نرم تر و آرام تر )
 • دارای فنر جهت تماس نرم تر غلتک با ستون فقرات
 • دارای تایمر الکتریکی جهت کنترل زمان کارکرد دستگاه ( تا ۳۰ دقیقه قابل تنظیم )
 • دارای لامپLED نشان دهنده موقعیت طولی و ارتفاع غلتک
 • بدنه چوبی، روکش تخت چرم مصنوعی به همراه ابر ۴ سانتی برای راحتی شخص
 • ۱۲ ماه گارانتی
 • ۱۰ سال خدمات پس از فروش
 • ابعاد دستگاه  ۱۸۵ طول   ۵۵ عرض   ۵۵ ارتفاع

قابل استفاده در :

 •  کلینیک های فیزیوتراپی ،کایروپراکتیک و توانبخشی
 •   سالنهای ورزشی و بدنسازی ها
 •  سالنهای ماساژ


 

تخت تراکشن فیزیوتراپی مدل دو شکن مکانیکی


تخت تراکشن فیزیوتراپی  مدل دو شکن مکانیکی
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت تراکشن فیزیوتراپی مدل دو شکن مکانیکی کلیک کنید
توضیحات  تخت تراکشن فیزیوتراپی                                 تخت تراکشن فیزیوتراپی دارای یک کشش دستی راحت استفاده از جک یک تن برای کاھش فشار بهتر اپیست(جدید)کاھش فضای اشغالی با طراحی جدید و قراردادن جک در زیر تخت کشش ھمزمان اسلینگ و پلیت متحرک برای ایجاد کشش بیشتر وراحت تر دارای دو شکن زیر سر و بدن دارای نیرو سنج و اسلینگ ھای قابل تنظیم مخصوص سینه و ھیپ به ھمراه کارابین ھای اتصال
 

تخت تراکشن فیزیوتراپی مدل چهار شکن الکتریکی


تخت تراکشن فیزیوتراپی  مدل چهار شکن الکتریکی
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت تراکشن فیزیوتراپی مدل چهار شکن الکتریکی کلیک کنید
توضیحات  تخت تراکشن فیزیوتراپی                                 دارای جک الکتریکی وارداتی و سه جک گازی تخت فیزیوتراپی برقی قابلیت تنظیم ارتفاع دارای چرخ های روان دارا ی تشک های فومی ضخیم استفاده از چرم درجه یک جوش CO2 با رنگ کوره ای تخت سه شکن فول امکانات  چرخ و پایه دو حالته دارای فابریک controller دارای متریال اورجینال چرم خارجی و فوم سرد دارای فابریک piece Hand تنظیم ارتفاع برقی و شکن ھا تنظیم زاویه کشش
 

تخت تراکشن فیزیوتراپی مدل دوشکن مکانیکی


تخت تراکشن فیزیوتراپی  مدل دوشکن مکانیکی
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت تراکشن فیزیوتراپی مدل دوشکن مکانیکی کلیک کنید
توضیحات  تخت تراکشن فیزیوتراپی                                 استفاده از جک یک تن برای کاھش فشار بهتر اپیست(جدید)کاھش فضای اشغالی با طراحی جدید و قراردادن جک در زیر تخت کشش ھمزمان اسلینگ و پلیت متحرک برای ایجاد کشش بیشتر وراحت تر تخت تراکشن فیزیوتراپی دارای دو شکن با جک دستی زیر سر و بدن دارای نیرو سنج و اسلینگ ھای قابل تنظیم مخصوص سینه و ھیپ به ھمراه کارابین ھای اتصال دارای یک کشش دستی راحت
 

تخت کششی ستون فقرات و کمر همراه کشش گردن 55-1408 Prop 65


تخت کششی ستون فقرات و کمر همراه کشش گردن 55-1408 Prop 65
جهت مشاهده مشخصات و خرید تخت کششی ستون فقرات و کمر همراه کشش گردن 55-1408 Prop 65 کلیک کنید
 


لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

هولدینگ بازرگانی بلوط