5 دستگاه برتر فیزیوتراپی مورد استفاده در تسکین درد در خانه


هر بار که تمرین می کنیم، هدف این است که فرسوده شویم و به بدنمان استرس وارد کنیم تا به تحمل استرس عادت کند و همیشه در اوج باشد. در این فرآیند، گاهی اوقات به خود آسیب می‌رسانیم یا بدن را تا حدی که درد نسبتاً قابل‌توجه است، به...


درباره دستگاه های فیزیوتراپی 

هر بار که تمرین می کنیم، هدف این است که فرسوده شویم و به بدنمان استرس وارد کنیم تا به تحمل استرس عادت کند و همیشه در اوج باشد. در این فرآیند، گاهی اوقات به خود آسیب می‌رسانیم یا بدن را تا حدی که درد نسبتاً قابل‌توجه است، به حداکثر می‌رسانیم.

 در چنین مواقعی باید اقدامات خاصی برای مراقبت از بدن خود انجام دهیم. درد می تواند منابع دیگری نیز داشته باشد، درد مفاصل در افراد مسن، اختلالات هورمونی یا خطرات حرفه ای نیز می تواند باعث درد شود.

 راه های مختلفی برای مقابله با درد وجود دارد. یکی از آنها فیزیوتراپی است. در اینجا، ما نگاهی به 5 دستگاه برتر فیزیوتراپی می اندازیم که می توانند در مدیریت درد در خانه به ما کمک کنند. به غیر از الکتروتراپی، بسیاری از تکنیک های دیگر مانند تحرک مفصل، حرکت شناسی، تجویز ورزش و غیره برای کاهش درد در بدن وجود دارد.

جهت مشاهده و خرید انواع ویلچر برقی کلیک کنید

 این یکی از قدیمی ترین اشکال درمان است - حتی زمانی که هیچ دارویی وجود نداشت. اکنون همه چیز به شدت تغییر کرده است و اکنون می توانید دستگاه های الکترونیکی بخرید که به شما امکان می دهد این فعالیت ها را در خانه انجام دهید. 

محصولات زیادی برای خرید وجود دارد. ما به برخی از دستگاه های فیزیوتراپی که به شما در کنترل درد کمک می کنند نگاه خواهیم کرد. برخی از ابزارها از برق درمانی استفاده می کنند، برخی از گرما درمانی استفاده می کنند و برخی فقط سعی می کنند مکانیسم دفاعی بدن را از طریق حرکت مناسب خون و مایعات بهبود بخشند. 

تمرین ها یا روتین های اختصاصی وجود دارد که فرد باید برای نقاط درد خاص آن ها را دنبال کند. راهنمای استفاده مناسب و مجاز پزشکی برای همه این محصولات وجود دارد که به وضوح روش صحیح اندازه گیری آنها را نشان می دهد.

 انسان مدرن از به دست گرفتن مسئولیت یا آزمایش نمی ترسد. بسیاری از مردم دستگاه های مختلفی را در خانه مصرف می کنند که استفاده از آنها آسان است و به صورت آنلاین تجویز می شود. با این حال، باید توجه داشت که برای استفاده از آن، صلاحدید پزشکی مناسب ضروری است.

دستگاه فیزیوتراپی مدنش 2 کانال TENS 

ماشین TENS چیست؟ 

تحریک الکتریکی عصب از راه پوست یا گاهی اوقات تحریک عصبی عضلانی الکتریکی پوستی نیز نام اختصاری TENS است. دستگاه فیزیوتراپی TENS برای مدیریت درد یا درد مزمن شناخته شده است. استفاده از آن درد را از بین نمی برد یا التیام نمی بخشد.

 کاربرد عمده آن در دردهای مزمن برجسته شده است، زیرا افرادی که از آن رنج می برند برای مدت طولانی داروهای مسکن مصرف می کنند و از این رو از عوارض جانبی آنها رنج می برند. به نوبه خود، استفاده از TENS هیچ عارضه جانبی ندارد، اگرچه مانند هر وسیله پزشکی باید اقدامات احتیاطی خاصی در هنگام استفاده از آن وجود داشته باشد. اگرچه ماشین TENS بر روی اصل الکتریکی کار می کند، اما شدت جریان بسیار کم است تا آسیبی ایجاد کند. هنگام استفاده از آن در ابتدا باید با مقدار جریان کمتر شروع کرد و به تدریج آن را افزایش داد.

چگونه کار می کند؟ 

به غیر از یک دستگاه پایه دستگاه فیزیوتراپی TENS که می تواند با برق یا باتری کار کند، چندین سیم بر اساس تعداد کانال ها و الکترودها وجود دارد تا آن را برای استفاده کاربردی آماده کند. 

دستگاه فیزیوتراپی TENS بر روی تئوری دروازه درد کار می کند که در درجه اول به این معنی است که دستگاه TENS پیام درد را از محل درد به مغز سیاه می کند. اساساً عصبی را تحریک می کند که این پیام درد را به نخاع یا مغز قطع می کند.

 راه های متعددی برای ارائه شبیه سازی با ماشین TENS وجود دارد. اولی TENS معمولی یا با فرکانس بالا است. این سریعترین روش تسکین است و بیشتر با فرکانس بیش از 10 هرتز استفاده می شود.

 شبیه‌سازی‌های دستگاه TENS با فرکانس بالا فیبرهای Aβ را که از طریق مکانیسم کنترل دروازه درد، بی‌دردی سگمنتال تولید می‌کنند، دپلاریزه می‌کنند. با این حال، تسکین درد معمولاً کوتاه مدت است. 

جهت مشاهده و خرید انواع لیفت بیمار کلیک کنید

در مقابل، تحریکات دستگاه TENS با فرکانس پایین <10 هرتز (معمولاً 1 تا 5 هرتز) فیبرهای Aδ و فیبرهای C را قطبی می‌کنند که از طریق مدولاسیون نزولی درد از ساقه مغز، تسکین درد را فراهم می‌کند.

 این روش احتمالاً درد طولانی تری را تسکین می دهد، اما شروع آن همیشه کند است. هر دو روش با انتشار مواد افیونی درون زا که سیگنال‌های درد را مسدود می‌کنند، اثر ضددردی ایجاد می‌کنند.

دستگاه TENS قابل حمل مدانش دارای 4 الکترود و یک بطری ژل می باشد 

 • استقامت عضله را بهبود می بخشد زیرا تحریک عصبی برای رشد بدن مفید است و تأثیر ماندگاری بر سیستم فرد می گذارد.
 • سنتز پروتئین را در بدن شما افزایش می دهد و به بهبود بافت ها سرعت می بخشد.
 • جریان خون را به عضلاتی که درد دارند یا درد دارند افزایش می دهد.
 • همچنین میکروسیرکولاسیون را بهبود می بخشد.
 • علیرغم داشتن چنین تأثیر عمیقی بر بسیاری از عملکردهای بدن، یک راه حل کاملاً غیر تهاجمی و کم خطر برای مدیریت درد است.
 • اندازه و تراکم عضلات را از طریق افزایش گردش خون و مواد مغذی ایجاد می کند

این حتی می تواند برای تمرینات قدرتی، بدنسازی و بهبود تحرک استفاده شود. این موضوع درد را تسکین می دهد و تأثیر مثبت پایداری بر عملکرد بدن فرد ایجاد می کند. اگر دردی دارید که مربوط به کهولت سن و مشکلاتی مانند آرتریت است، باید برخی از موارد دیگر این لیست را در نظر بگیرید.

محرک اعصاب Omron- ماشین Omron TENS HV F013 

دستگاه ممتاز در بین 5 دستگاه برتر فیزیوتراپی از شرکت Omron، سازنده تجهیزات بهداشتی و درمانی مشهور ژاپنی است که بیشتر برای افرادی که از دردهای مزمن مانند آرتروز مفاصل مختلف مانند زانو، شانه، لگن و غیره رنج می برند مناسب است. برای رفع سریع استفاده نمی شود و قابل تنظیم است. برای اهداف مختلف دستگاه بسیار کوچکتر با درجات مختلف شدت است. 

دارای پنج حالت ماساژ مختلف است: 

 • شانه، کمر، بازو، ساق پا و پا.
 • دارای ده سطح مختلف شدت است که به تنظیم پذیری بیشتر کمک می کند.
 • نیاز به دارو و مسکن را از بین می برد.

با این حال، قبل از استفاده از دستگاه باید با پزشک یا فیزیوتراپیست مشورت کنید زیرا ترکیب اشتباه گزینه ها می تواند منجر به ناراحتی شدید بدن شود. توصیه می شود با شدت کمتر شروع کنید و سپس به آرامی به سمت بالاتر بروید. این یک گزینه بسیار ارزان است که می توان از آن برای مقابله با بسیاری از مشکلات استفاده کرد و همچنین دوام زیادی دارد.

دستگاه فیزیوتراپی TENS مدانش 2 کانال با محرک عضلانی 

این دستگاه از TENS و تحریک الکترونیکی عضلات (EMS) به طور همزمان استفاده می کند. این برای تحریک عضله همراه با مدیریت مناسب درد استفاده می شود. TENs برای جلوگیری از درد با تحریک ریشه های عصبی استفاده می شود.

حریک الکترونیکی عضلات (EMS) چیست؟ 

تحریک الکتریکی عضلات (EMS) همچنین تحریک الکتریکی عصبی عضلانی (NMES) یا الکترومیوستیولاسیون نیز نامیده می شود. با این تکنیک انقباض عضلانی و در نتیجه تقویت با استفاده از تکانه های الکتریکی حاصل می شود. EMS به ابزار بسیار مهمی در دست فیزیوتراپیست ها برای متخصصان توانبخشی و تناسب اندام برای افزایش قدرت عضلات برای ورزشکاران یا علاقه مندان به تناسب اندام تبدیل شده است. 

برای فیزیوتراپی در منزل برای توانبخشی بیماران نیمه یا کامل بستری استفاده می شود. در حالی که در تناسب اندام می توان از آن هم به عنوان ابزار تشخیصی برای ارزیابی عملکرد عضلانی و هم برای ریکاوری بعد از ورزش ورزشکاران استفاده کرد.

جهت مشاهده و خرید انواع تخت تراکشن کلیک کنید

 تکانه ها توسط یک دستگاه الکتریکی تولید می شوند و از طریق الکترودها به سطح پوست نزدیک ناحیه آسیب دیده منتقل می شوند. تکانه های الکتریکی نقش پتانسیل عملی را ایفا می کنند که از سیستم عصبی مرکزی می آید و باعث انقباض عضلانی می شود.

چگونه کار می کند؟ 

محرک عضلانی حتی می تواند به گردش خون ضعیف و جلوگیری از لخته شدن خون در خود سیاهرگ ها کمک کند. همچنین نواحی آسیب دیده را آزاد می کند و محدودیت های حرکتی را کاهش می دهد. حتی می تواند به زنان مبتلا به درد زایمان کمک کند.

 می تواند در فرکانس 2-250 هرتز کار کند و با منبع استاندارد 220 ولت شما کار می کند. معمولاً برای یک محلول ثابت طولانی مدت و نه تسکین سریع درد استفاده می شود.

 دستگاه فیزیوتراپی مدانش ترکیبی TENS و EMS یک دستگاه فیزیوتراپی بسیار قدرتمند و همه کاره است و دارای لوازم جانبی استاندارد الکترود، نوار چسب و ژل می باشد.

 • عملکرد دوگانه TENS و EMS برای افرادی که باید دردهای زیادی را تحمل کنند و در عین حال تمرینات را انجام دهند، یک موهبت است.
 • برای افراد مسن یا افراد با تحمل کم درد بسیار مفید است.
 • این روند را هم برای درمانگر و هم برای بیمار آسان تر می کند.
 • سنتز پروتئین را تقویت می کند و میکروسیرکولاسیون را تقویت می کند و به بهبود سریعتر بافت ها کمک می کند.
 • بادوام است و می تواند برای مدت طولانی توسط افراد مختلف در موارد مختلف استفاده شود.
 • می تواند دردهای مزمن را نیز درمان کند.
 • این دستگاه بسیار کم حجم و سبک وزن است که به راحتی می توان آن را در خانه راه اندازی کرد.
 • با پیروی از دستورالعمل های یک فیزیوتراپیست آموزش دیده، این می تواند یک راه حل بسیار مفید در خانه برای مقابله با درد باشد.

دستگاه فیزیوتراپی محرک عضلانی حتی می تواند به گردش خون ضعیف و جلوگیری از لخته شدن خون در خود سیاهرگ ها کمک کند. همچنین نواحی آسیب دیده را آزاد می کند و محدودیت های حرکتی را کاهش می دهد.

جهت مشاهده و خرید انواع بالابر بیمار کلیک کنید

 حتی می تواند به زنان مبتلا به درد زایمان کمک کند. می تواند در فرکانس 2-250 هرتز کار کند و با منبع استاندارد 220 ولت شما کار می کند. معمولاً برای یک محلول ثابت طولانی مدت و نه تسکین سریع درد استفاده می شود.

مدانش اولتراسونیک با دو کانال TENS 

دستگاه فیزیوتراپی اولتراسونیک چیست؟ 

امواج اولتراسونیک شکلی از انرژی مکانیکی یا انرژی صوتی ناشی از ارتعاشات مکانیکی در فرکانس بسیار بالا هستند. انسان معمولی می تواند صداهایی را از 15 تا 20000 هرتز بشنود در حالی که فرکانس های مورد استفاده در اهداف پزشکی درمانی فراتر از محدوده صدای انسان است و معمولاً حدود 1 مگاهرتز یا 3 مگاهرتز است: 1 مگاهرتز = 1 میلیون سیکل در ثانیه. شکل امواج صوتی، الگوی طولی متشکل از فشرده سازی و نادری است. هنگامی که یک ماده در معرض یک موج صوتی قرار می گیرد، حول یک نقطه ثابت نوسان می کند و با خود موج حرکت نمی کند.

چگونه کار می کند؟ 

انرژی موج صوتی که به ماده منتقل می شود باعث نوسان ذرات آن ماده می شود. با فرض اینکه این ماده بافت انسانی باشد، هرگونه افزایش در ارتعاش مولکولی منجر به تولید گرما می شود که می تواند تغییرات حرارتی در بافت ایجاد کند.

 این گرما درمانی در تجهیزات فیزیوتراپی به نام دستگاه اولتراسونیک استفاده می شود. توجه به این نکته مهم است که جدا از تغییرات حرارتی، سطوح انرژی در واقع به بافت منتقل می‌شود که بسته به ظرفیت جذب در بافت‌های فردی، یک مزیت درمانی به همراه دارد.

جهت مشاهده و خرید انواع تجهیزات توانبخشی کلیک کنید

 این ترکیبی از دستگاه TENS است و دستگاه اولتراسونیک یک ورودی مهم به 5 دستگاه برتر فیزیوتراپی در خانه است که طیف وسیع تری از راه حل ها را برای مشکلات مختلف بدن درد دارد. این گرما درمانی دستگاه اولتراسونیک و همچنین یک روش تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست را فراهم می کند. باعث می شود بلوک بدن درد را از طریق لوب های مغزی عبور دهد.

 • این دستگاه فیزیوتراپی هم برای الکتروتراپی و هم برای گرما درمانی استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای دو بیمار به طور همزمان استفاده کرد. از این رو قابلیت استفاده چند کاره و چند منظوره را دارد.
 • می توان از آن برای جلوگیری از درد و کار بر روی بهبود عضلات استفاده کرد که می تواند منجر به ورزش شدیدتر و رشد سریع تر شود.
 • مسدود کردن درد، جلسات فیزیوتراپی را بسیار روان‌تر می‌کند. این به مدیریت درد به طور مستقیم در طول فیزیوتراپی کمک می کند.
 • خیلی پیچیده به نظر می رسد؟ هنگامی که دستگاه را در اختیار دارید استفاده از آن بسیار آسان است. بسیار جمع و جور است و دارای صفحه نمایش LED است. جمع و جور، قابل حمل و راه اندازی آسان است - که استفاده از آن را در خانه بسیار آسان می کند.

این یک دستگاه بسیار مفید است که از طریق 2 فناوری مختلف به این هدف عمل می کند. همیشه باید از شدت صفر شروع کرد و طبق دستور پزشک متخصص به آرامی آن را افزایش داد. استفاده از دستگاه های فیزیوتراپی باید با برنامه های دستی، حفظ رژیم غذایی یا تمرینات بدنی یا ترکیبی از اینها تکمیل شود. 

Mini LCD Combo IFT, MS & TENS با 125 برنامه 

IFT چیست؟ 

درمان تداخلی (IFT) بر اساس اصول با استفاده از اثرات فیزیولوژیکی قوی فرکانس پایین (<250pps) با استفاده از تحریک الکتریکی اعصاب بدون عوارض جانبی دردناک تحریک فرکانس پایین است.

 هدف تولید جریان در فرکانس‌های متوسط است که اثر حرارتی و حرارتی عمیق دارد. این امر با دستکاری دقیق جریان ها برای تولید فرکانس ضربانی که می تواند به صورت بالینی استفاده شود به دست می آید.

 دستگاه فیزیوتراپی مدرن IFT پیشرفته، فرکانس های 1-150 هرتز را با امکان افزایش تا 250 هرتز یا بیشتر ارائه می دهد. این دستگاه ها قادر به تولید الگوهای فرکانس ضربان متعدد هستند و فیزیوتراپ نیازی به نگرانی در مورد فرکانس پایین ندارد، بلکه بر روی انتخاب فرکانس ضربان مناسب مستقیماً از دستگاه تمرکز می کند.

چگونه کار می کند؟ 

تفاوت اساسی بین دستگاه TENS و IFT در تحویل تحریک الکتریکی است که پالس های متناوب در سطح اعصاب برای مسدود کردن سیگنال درد در صورت TENS است در حالی که دستگاه های IFT یک تحریک مداوم را در عمق بافت آسیب دیده ارائه می دهند.

جهت مشاهده و خرید انواع تجهیزات فیزیوتراپی کلیک کنید

 تحریک IFT درد را مسدود می کند و تورم و التهاب را کاهش می دهد. این جریان های کوچک بار الکتریکی برای کاهش درد و تورم بافت های خاص. در توانبخشی پس از جراحی، برای مقابله با ترومای بزرگ مانند ضربه مغزی و حتی دردهای مزمن مفید است IFT با استفاده از موج حامل 4000 هرتز به نفوذ عمیق برای غلبه بر امپدانس پوست دست می یابد.

 IFT با قرار دادن دو سیگنال در بافت با فرکانس‌های کمی متفاوت عمل می‌کند و جریان درمانی با فرکانس پایین‌تر تولید می‌شود که در آن دو سیگنال با یکدیگر «تداخل» دارند. فیزیوتراپیست ها باید برای قرار دادن صحیح الکترودها شکار کنند و بنابراین استفاده از این روش در خانه توسط بیمار کمی دشوار است.

 در تئوری، این جریان تداخل در الگوی نشان داده شده در نمودار ایجاد می شود. در عمل، بافت ها به طور یکنواخت هدایت نمی شوند، بنابراین جریان ها به ندرت در ناحیه مورد انتظار تداخل می کنند. درمانگران معمولاً از الکترودهای متحرک برای "شکار" بهترین موقعیت الکترود استفاده می کنند. ترکیب مدانش IFT با محرک عضلانی و دستگاه TENS با تمام لوازم جانبی استاندارد مانند الکترود، نوار چسب و ژل ارائه می شود.

 • دستگاه فیزیوتراپی IFT کمتر از 125 کاربرد مختلف دارد. این احتمالاً کافی است تا به شما در مورد طیف وسیعی از مشکلاتی که این دستگاه می تواند برای مقابله با آنها استفاده کند، بگوید. این یک رابط کاربری فوق العاده دارد که دستورالعمل های روشنی در مورد نحوه استفاده از آن دارد.
 • هیچ سیستم دستگیره آنالوگ ندارد که تنظیم پارامترهای مختلف مانند فرکانس و ولتاژ را بسیار ساده می کند.
 • مکانیزم چهار برابری که باعث افزایش جریان خون و مقدار قابل توجهی تحریک عضلانی می شود. این کار باعث کاهش درد و تورم می شود و باعث می شود بدن سموم بیشتری تولید کند و درد را تسکین دهد.

ضروری است که شخص قبل از استفاده از آن دستورالعمل ها را بخواند زیرا گزینه های زیادی برای این ترکیب از دستگاه ها وجود دارد. هم برای دردهای کوتاه مدت و هم برای دردهای طولانی مدت مفید است. برای افراد مسن بسیار مفید است زیرا می توان آن را بر اساس نیاز آنها تنظیم کرد و خروجی های الکتریکی بسیار ملایمی دارد که اصلا مضر نیستند. یک صفحه نمایش LED بزرگ برای راحتی کاربر و اطمینان از روان بودن عملکرد وجود دارد.

در نتیجه 

5 دستگاه برتر فیزیوتراپی برای خانه بسیار مفید و با ارزش هستند. برای استفاده در خانه بسیار مفید و با ارزش برای پول هستند. برای اضافه کردن به آن، راحتی ذاتی انجام تمرینات از خانه وجود دارد. 

مخصوصاً برای افرادی که دردهای مزمن یا جراحات دارند، رفت و آمد از کلینیک به یک موضوع نسبتاً سخت است. بنابراین، داشتن ابزار مناسب با تجویز پزشک در خانه، ایده بسیار خوبی است.

 علاوه بر این، فیزیوتراپیست ها و پزشکانی که برای درمان بالینی به خانه مراجعه می کنند، گسترده است. داشتن مجموعه ای از دستگاه فیزیوتراپی به شما آرامش خاطر را در زمینه بهداشت و بهترین تجهیزات و لوازم جانبی می دهد.

جهت مشاهده و خرید انواع گیت ترینر کلیک کنید

 انتخاب پزشک شما، داروهایی که مصرف می کنید، نوع آسیب، سابقه پزشکی - همه این موارد باید در نظر گرفته شوند. برای این امر لازم است با پزشک خود مشورت کنید. تصمیم برای خرید دستگاهی مانند این نباید بر اساس فروش یا پیشنهاد بهتر باشد. همه اینها معاملات با ارزش برای پول هستند، اما آنچه شما نیاز دارید به بهترین وجه توسط پزشکتان شناخته شده است.


نویسنده: شقایق کلهر
لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

معرفی انواع یخچال و فریزر آزمایشگاهی، یخچال و فریزر آزمایشگاهی چیست؟

معرفی انواع یخچال و فریزر آزمایشگاهی، یخچال و فریزر آزمایشگاهی چیست؟

ویژگی های یک یخچال آزمایشگاهی چیست؟ ویژگی های مهم یخچال و فریزر های آزمایشگاهی چیست؟

ویژگی های یک یخچال آزمایشگاهی چیست؟ ویژگی های مهم یخچال و فریزر های آزمایشگاهی چیست؟

تفاوت بین واکر و گیت ترینر چیست؟

تفاوت بین واکر و گیت ترینر چیست؟

کاشت و برداشت لوبیا سبز + خواص آن

کاشت و برداشت لوبیا سبز + خواص آن

معرفی و راهنمای خرید تجهیزات توانبخشی

معرفی و راهنمای خرید تجهیزات توانبخشی

کاشت و پرورش خیار + خواص دارویی خیار

کاشت و پرورش خیار + خواص دارویی خیار

کاشت و پرورش گوجه فرنگی+خواص گوجه فرنگی

کاشت و پرورش گوجه فرنگی+خواص گوجه فرنگی

انواع گاوآهن و کاربردهای آنها

انواع گاوآهن و کاربردهای آنها

راهنمای بیماران برای عوارض جراحی ستون فقرات

راهنمای بیماران برای عوارض جراحی ستون فقرات

صندلی انتقال چیست؟ راهنمای صندلی انتقال بیمار

صندلی انتقال چیست؟ راهنمای صندلی انتقال بیمار

چرا بعد از غذا خوردن احساس خستگی می کنم؟ (و نحوه اجتناب از آن)

چرا بعد از غذا خوردن احساس خستگی می کنم؟ (و نحوه اجتناب از آن)

5 راه برای محدود کردن استرس ناشی از دور کاری،فریلنسری یا کار در خانه

5 راه برای محدود کردن استرس ناشی از دور کاری،فریلنسری یا کار در خانه

چرا شارژ کردن گوشی در طول شب مضر است؟

چرا شارژ کردن گوشی در طول شب مضر است؟

نحوه ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل در ویندوز 11

نحوه ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل در ویندوز 11

5 حقیقت جذاب در مورد سوسک کرگدن

5 حقیقت جذاب در مورد سوسک کرگدن

6 دلیل برای تغییر از گوگل کروم به موزیلا فایرفاکس

6 دلیل برای تغییر از گوگل کروم به موزیلا فایرفاکس

گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: بهترین مرورگر ویندوز 11 کدام است؟

گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: بهترین مرورگر ویندوز 11 کدام است؟

انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای اتاق خواب + رنگ شناسی اتاق خواب

انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای اتاق خواب + رنگ شناسی اتاق خواب

نکات مهم و حیاتی برای کمپ کردن در بیابان

نکات مهم و حیاتی برای کمپ کردن در بیابان

10 واقعیت غیرمعمول درباره مرد آهنی iron man

10 واقعیت غیرمعمول درباره مرد آهنی iron man

20 مورد از بهترین بازی های کمپینگ برای کودکان و بزرگسالان

20 مورد از بهترین بازی های کمپینگ برای کودکان و بزرگسالان

74 مورد از بهترین نکات کمپینگ برای یک سفر کمپینگ بدون نگرانی

74 مورد از بهترین نکات کمپینگ برای یک سفر کمپینگ بدون نگرانی

ماساژ اصطکاکی چیست؟

ماساژ اصطکاکی چیست؟

آیا فیزیوتراپی و توانبخشی یکی هستند؟

آیا فیزیوتراپی و توانبخشی یکی هستند؟

انواع تجهیزات فیزیوتراپی و کاربردهای آن

انواع تجهیزات فیزیوتراپی و کاربردهای آن

مطالب مرتبط

پیشنهاد ویژه بلوط