گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: بهترین مرورگر ویندوز 11 کدام است؟


با یک سیستم عامل جدید، میدان نبرد جدیدی به وجود می آید، بنابراین وقت آن رسیده است که ببینیم گوگل کروم یا مایکروسافت اج بهترین عملکرد را در ویندوز 11 دارند یا خیر. ویندوز 11 یک تغییر هیجان انگیز برای کاربران ویندوز بوده است. ...


با یک سیستم عامل جدید، میدان نبرد جدیدی به وجود می آید، بنابراین وقت آن رسیده است که ببینیم گوگل کروم یا مایکروسافت اج بهترین عملکرد را در ویندوز 11 دارند یا خیر.

ویندوز 11 یک تغییر هیجان انگیز برای کاربران ویندوز بوده است. در میان بسیاری از تغییرات رابط کاربری، تمرکز بیشتری بر متقاعد کردن کاربران ویندوز 11 برای استفاده از مایکروسافت اج به عنوان مرورگر اصلی خود صورت گرفته است. شکی نیست که مایکروسافت اج در مقایسه با گذشته در سطحی بالاتر قرار دارد، اما آیا به اندازه کافی خوب است که جایگزین سلطنت طولانی مدت گوگل کروم به عنوان محبوب ترین مرورگر وب در ویندوز شود؟

هر دو گوگل کروم و مایکروسافت اج چندین به روز رسانی قابل توجه دریافت کرده اند که ویژگی های جدیدی را معرفی کرده و ویژگی های موجود را بهبود بخشیده است. اما همانطور که ویندوز 11 محبوبیت پیدا می کند، بسیار مهم است که بدانید بهترین مرورگر وب ویندوز 11 کدام است.

گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: عملکرد


همه خواهان یک مرورگر سریع هستند، اما زمانی که باید بین دو مرورگر وب قدرتمند که هر دو از یک موتور استفاده می‌کنند، یکی را انتخاب کنید (در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد)، همه چیز ممکن است کمی پیچیده شود.

برای ارزیابی دقیق عملکرد گوگل کروم و مایکروسافت اج، ما آنها را در ابزار استاندارد صنعتی WebXPRT 3 آزمایش کردیم. ما آزمایش‌ها را در یک نصب تمیز (بدون فعال کردن برنامه‌های افزودنی) گوگل کروم و مایکروسافت اج اجرا کردیم و نتایج بسیار نزدیک بود. مایکروسافت اج امتیاز 104 را کسب کرد در حالی که گوگل کروم با امتیاز 100 فاصله چندانی نداشت.

ما تست Basemark Web 3.0 را روی کروم و اج نیز انجام دادیم. Basemark Web 3.0 برای یافتن مشکلات عملکرد وب سمت مشتری و تنگناهای مرورگر طراحی شده است. نتایج ما نشان می‌دهد که کروم (با رتبه 481) در مقایسه با Edge (با رتبه 329) بهتر است.

زمان بارگذاری سریع و حداقل زمان پاسخ بسیار حیاتی است، Chrome و Edge هر دو عملکرد وب استثنایی را در ویندوز 11 ارائه می دهند.

گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: مصرف رم


گوگل کروم محبوب‌تر از مایکروسافت اج است، اما مصرف بالای رم به طور مداوم یک مسئله بسیار ناامیدکننده بوده است. حتی سرسخت ترین حامیان کروم نیز موافق هستند که گوگل باید این مشکل را به طور جدی برطرف کند. خوشبختانه، گوگل اخیراً چندین به روز رسانی منتشر کرده است که به بهبود این مشکل در Google Chrome کمک کرده است.

برای آزمایش استفاده از رم گوگل کروم و مایکروسافت اج، مرورگرهای خود را بازنشانی کردیم و هفت تب یکسان را در هر مرورگر به طور جداگانه راه اندازی کردیم و مصرف رم و پردازنده را از طریق Task Manager اندازه گیری کردیم.

Google Chrome تقریباً 850 مگابایت - 950 مگابایت مصرف کرده است. در مقابل، Edge تنها 650 مگابایت تا 700 مگابایت رم مصرف می کرد. کروم نسبت به آخرین باری که این دو مرورگر را برای آزمایش قرار دادیم بسیار بهتر عمل کرده است، اما مایکروسافت اج در رم محدود شما سبک‌تر است و عملکرد را به خطر نمی‌اندازد.

Google Chrome در مقابل Microsoft Edge: Engine


گوگل کروم و مایکروسافت اج هر دو بر اساس پروژه منبع باز Chromium ساخته شده اند. آنها اساساً موتور مشابهی دارند، اما طوری مهندسی شده اند که به روش خاص خود متمایز شوند. موتور رایج کرومیوم نیز به همین دلیل است که هر دو مرورگر معیارهای عملکرد نسبتاً مشابهی دارند.

گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: رابط کاربری

Microsoft Edge و Google Chrome هر دو عناصر رابط کاربری ارائه شده توسط Chromium را به ارث می برند.

در ویندوز 11، Edge دارای طراحی تمیز و براقی است که بیشترین استفاده را از رابط کاربری جدید می‌کند. به عنوان مثال، منوی زمینه کلیک راست در Edge دارای یک ماده نیمه شفاف است و برخی از عناصر مانند نوار وظیفه Edge رنگ خود را بسته به رنگ پس‌زمینه تغییر می‌دهند. ظاهر جدید همچنین دارای گوشه های گرد و یک رابط کاربری ساده شده است که تجربه کاربر را در اولویت قرار می دهد.

از سوی دیگر، کروم به طراحی رابط کاربری کلاسیک خود ادامه می‌دهد. برای استفاده از حالت تاریک در کروم، باید تنظیمات شخصی سازی را از طریق برنامه تنظیمات ویندوز 11 تغییر دهید. اما در Edge، می توانید آن را مستقیماً از طریق مرورگر فعال کنید.

هم اج و هم کروم تم های مختلفی را ارائه می دهند که به مرورگر شما ظاهر مورد نیاز شما را می دهد.

گوگل کروم در مقابل مایکروسافت اج: ویژگی ها


Google Chrome واقعاً هیچ ویژگی ای را ارائه نمی دهد که آن را متمایز کند. سال ها بعد، شما هنوز فقط از عملکرد اولیه مرورگر وب برخوردار هستید. اما، افزونه‌های زیادی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند بهترین استفاده را از Google Chrome ببرید. قابل ذکر است که ادغام‌های برنامه Google Suite مانند Drive، Docs، Translate برای بهره‌وری شما فوق‌العاده هستند. تقریباً هیچ ویژگی وجود ندارد که کروم را از رقبای خود مانند Edge، Brave، Vivaldi یا حتی Opera منحصر به فرد کند.

از سوی دیگر، مایکروسافت اج چندین ویژگی منحصر به فرد را ارائه می دهد که تجربه مرور شما را در ویندوز 11 افزایش می دهد. حتی یک ویژگی عملکرد اختصاصی وجود دارد که به شما امکان می دهد حالت کارایی را فعال کنید و مصرف منابع سیستم را محدود کنید.

یکی دیگر از ویژگی های جالب مایکروسافت اج یک افزونه خرید است که به شما امکان می دهد هنگام خرید آنلاین در هزینه خود صرفه جویی کنید. به طور خودکار کدهای کوپن قابل اجرا در سایت هایی را که بازدید می کنید پیدا می کند و به شما کمک می کند هوشمندانه خرید کنید. حتی یک حالت خواندن همه جانبه وجود دارد که حواس‌پرتی را به حداقل می‌رساند و به عنوان یک ابزار دسترسی شگفت‌انگیز عمل می‌کند.

کاملاً واضح است که مایکروسافت اج مرورگر کاربردی تر و پر ویژگی است.

Google Chrome در مقابل Microsoft Edge: حریم خصوصی و امنیت


حفظ حریم خصوصی در دنیای دیجیتال بسیار مهم است. بسیار مهم است که کاربران بر داده های خود کنترل داشته باشند. کروم و اج هر دو تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی جامعی را ارائه می‌کنند که کاربران می‌توانند مطابق با نیازهای خود آن را سفارشی کنند.

پیش از این، تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی در Google Chrome کاملاً جامع نبودند، اما به‌روزرسانی‌های اخیر گزینه‌هایی را ارائه می‌دهند که وضعیت را در این بخش به طور قابل توجهی بهبود بخشیده است. می‌توانید بررسی‌های ایمنی را اجرا کنید، کوکی‌ها و داده‌های سایت را مدیریت کنید، و حتی یک سطح امنیتی بین پیشرفته، استاندارد و بدون محافظت را انتخاب کنید.

با این حال، این تنظیمات به راحتی قابل دسترسی نیستند. تقریباً به نظر می رسد که گوگل نمی خواهد کاربرانش حریم خصوصی و تنظیمات امنیتی خود را مدیریت کنند.

در مقابل، مایکروسافت اج دارای یک صفحه تنظیمات واضح و کاملاً تعریف شده است که به راحتی می توان به آن پیمایش کرد و اطلاعات واضحی در مورد تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی به کاربران ارائه می دهد. می‌توانید پیشگیری از ردیابی و ده‌ها تنظیمات دیگر را شخصی‌سازی کنید تا کنترل داده‌های خود را در دست بگیرید. Edge حتی برای تقویت امنیت سایبری، محافظت داخلی Microsoft Defender SmartScreen را ارائه می دهد.

Chrome تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی مناسبی را ارائه می‌کند، اما به نظر می‌رسد Edge به شما کنترل بیشتری بر حریم خصوصی شما به روشی ساده‌شده می‌دهد. مدیریت و درک تنظیمات حتی برای غیر فنی ترین کاربران نیز ساده است.

Edge در ویندوز 11 بهتر می شود


گوگل کروم بیش از یک دهه است که در راس آن قرار دارد، اما برای همگام شدن با رقبا باید به سرعت نوآوری کند. عملکرد بهتر، ویژگی‌های جدیدتر، و تنظیمات جامع حریم خصوصی Edge را بهتر از این دو می‌سازد.

مایکروسافت اج مرورگر پیشنهادی مایکروسافت در ویندوز 11 است و شاید امسال سالی باشد که شما آن را امتحان کنید. اج از روزهای اولیه خود به عنوان جانشین اینترنت اکسپلورر فاصله زیادی را طی کرده است و اکنون به کاربران خود یک تجربه وبگردی واقعا منحصر به فرد را نوید می دهد.


لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

هولدینگ بازرگانی بلوط