6 دلیل برای تغییر از گوگل کروم به موزیلا فایرفاکس


گوگل کروم محبوب ترین مرورگر وب است، اما آیا برای شما مناسب است؟ در اینجا دلیلی وجود دارد که شما ممکن است موزیلا فایرفاکس را ترجیح دهید. ممکن است Google Chrome همچنان اکثریت بازار مرورگرهای وب دسکتاپ را در اختیار داشته باشد، اما...


گوگل کروم محبوب ترین مرورگر وب است، اما آیا برای شما مناسب است؟ در اینجا دلیلی وجود دارد که شما ممکن است موزیلا فایرفاکس را ترجیح دهید.

ممکن است Google Chrome همچنان اکثریت بازار مرورگرهای وب دسکتاپ را در اختیار داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که مرورگر مناسب شماست. شاید زمانی فکر می کردید که کروم بهترین است، اما این روزها ممکن است با مرورگر دیگری خوشحال باشید.

موزیلا فایرفاکس یکی از محبوب ترین رقبای کروم است. آیا وقت آن رسیده است که تغییر دهید؟ در اینجا چندین دلیل وجود دارد که چرا باید از کروم به فایرفاکس سوئیچ کنید.

1. فایرفاکس نسبت به کروم از حافظه کمتری استفاده می کند


آیا هنگام باز گذاشتن چندین برگه مقصر هستید؟ خوشبختانه، با فایرفاکس، نیازی نیست نگران کند شدن رایانه خود باشید زیرا تب های باز زیادی دارید. Google Chrome از مقدار زیادی از RAM رایانه شما استفاده می کند که می تواند منجر به کاهش عملکرد رایانه شما شود.

کروم برای هر صفحه‌ای که باز می‌کنید، پردازش‌های اضافی ایجاد می‌کند، هر صفحه حافظه و کپی مخصوص به خود را دارد. در عوض، فایرفاکس از چهار فرآیند محتوا در هر زمان استفاده می کند. به این معنی که اگر 20 تب باز در کروم داشته باشید، کروم از 20 پردازش و فایرفاکس فقط از چهار پردازش استفاده می کند. در حالی که فرآیندهای کروم به منظور به حداکثر رساندن عملکرد است، به مقدار زیادی حافظه و عمر باتری نیاز دارد.

از طرف دیگر، فایرفاکس از چهار تب اول به همراه آن 4 فرآیند استفاده می کند و هر تب اضافی در آن فرآیندها به اشتراک گذاشته می شود، به جای اینکه هر تب خود را ایجاد کند. اگر رایانه شما نمی تواند با استفاده از حافظه Google Chrome سازگاری داشته باشد، فایرفاکس گزینه مرور بهتری برای شما است.

2. فایرفاکس از طرز فکر منبع باز استقبال می کند


موزیلا فایرفاکس یک منبع باز است که تضمین می کند که با سایر مرورگرها سازگار است و به وب باز اهمیت می دهد. فایرفاکس کدی را که مرورگر را اجرا می‌کند باز کرده است تا هر کسی بتواند آن را تنظیم کند و تا زمانی که به خط مشی مجوز خود پایبند باشد، استفاده کند. توسعه دهندگان و هر کس دیگری که کد را درک می کند می تواند کد فایرفاکس را به صورت رایگان آزمایش کند.

از سوی دیگر، فایرفاکس یک نقشه راه عمومی کامل دارد که تحت تأثیر مشارکت کنندگان و اعضای جامعه است. این نوع همکاری جامعه همان چیزی است که توسعه منبع باز واقعی باید در مورد آن باشد.

3. فایرفاکس به حریم خصوصی شما اهمیت می دهد


اگر به دنبال استفاده از مرورگری هستید که در آن کنترل بیشتری بر نحوه استفاده از داده های خود داشته باشید، فایرفاکس یک گزینه عالی است. با به‌روزرسانی‌های منظم آن برای ارتقای حریم خصوصی آنلاین شما، می‌توانید مطمئن باشید که حریم خصوصی یک اولویت است. فایرفاکس تمام تلاش خود را می کند تا اطمینان حاصل کند که بهترین تجربه کاربری را دارید.

فایرفاکس دارای ویژگی‌های مسدودکننده ردیاب داخلی برای مسدود کردن ردیاب‌ها و اسکریپت‌ها مانند ردیاب‌های رسانه‌های اجتماعی، کوکی‌های ردیابی متقابل سایت، اثر انگشت و استخراج‌کننده‌های رمزنگاری است. این مرورگر همچنین به شما اجازه می دهد تا ترفندهایی را برای به حداکثر رساندن حریم خصوصی آنلاین خود اضافه کنید.

4. فایرفاکس امکان سفارشی سازی بیشتر را می دهد


میزان سفارشی سازی یکی دیگر از تفاوت های بزرگ فایرفاکس و کروم است. هر مرورگر کروم حتی در سیستم عامل ها و دستگاه ها تقریباً یکسان به نظر می رسد. به غیر از پنهان کردن نوار ابزارهای خاص یا حذف چند نماد در کنار نوار آدرس، بیشترین کاری که می توانید انجام دهید این است که نوار عنوان و برگه ها را پاک کنید.

فایرفاکس می تواند کارهای بیشتری انجام دهد! آیا تا به حال آرزوی مرورگری داشته اید که به شما امکان می دهد جنبه خلاقانه خود را بیان کنید؟ علاوه بر جابجایی اشیا و از بین بردن ظاهر کلی، می توانید از فایرفاکس Color استفاده کنید. فایرفاکس Color یک ویژگی افزودنی است که به شما امکان می دهد تم های زیبایی برای مرورگر فایرفاکس خود ایجاد کنید.

5. فایرفاکس دارای افزونه های منحصر به فرد است


Chrome مجموعه بسیار بزرگتری از برنامه های افزودنی دارد، اما فایرفاکس چندین افزونه منحصر به فرد دارد که برای کاربران کروم در دسترس نیستند. برخی از این افزونه‌ها به قدری خوب هستند که پس از تجربه آنها دیگر نمی‌خواهید فایرفاکس را ترک کنید.

بهترین مثال قابلیت Multi-Account Containers است. این برنامه افزودنی به شما امکان می دهد از یک وب سایت در حالی که در همان مرورگر به حساب های مختلف وارد می شوید، استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر چندین حساب در توییتر دارید و می خواهید به طور همزمان به چندین حساب خود وارد شوید، معمولاً این کار دردسرساز خواهد بود.

با این حال، Multi-Account Containers به ​​شما این امکان را می دهد که کانتینرهای مختلفی را در زبانه های مختلف داشته باشید. شما می توانید دو حساب جداگانه در همان پنجره فایرفاکس، درست در کنار یکدیگر داشته باشید. به این ترتیب، می توانید در زمان و انرژی که با ورود و خروج از حساب های مختلف توییتر یا از طریق روش های وقت گیر دیگر استفاده می کردید، صرفه جویی کنید.

6. فایرفاکس می تواند کاری را که کروم می تواند انجام دهد


در پایان، تفاوت بین فایرفاکس و کروم عمدتا جزئی است. یکی ممکن است کمی سریعتر باشد یا باتری کمتری مصرف کند، اما از نظر قابلیت استفاده، هر دو عالی هستند. به عبارت دیگر، هر کاری که می توانید در کروم انجام دهید، احتمالاً در فایرفاکس نیز قابل انجام است.

آیا می‌خواهید برگه‌ها، نشانک‌ها، نمایه‌ها و موارد دیگر را در دستگاه‌ها همگام‌سازی کنید؟ آیا نیاز به توسعه وب سایت با کمک یک بازرس عنصر و کنسول دارید؟ امنیت سندباکس برای جلوگیری از آلودگی بدافزار چطور؟ یا یک مدیر وظیفه برای مشخص کردن مشکلات عملکرد؟

کروم می تواند این کارها را انجام دهد و فایرفاکس هم همینطور. اگر تمایلی به ترک کروم ندارید، فقط به یاد داشته باشید که این دو مرورگر بیشتر شباهت دارند تا تفاوت.

چه زمانی کروم بهتر از فایرفاکس است؟
همان‌قدر که فایرفاکس ویژگی‌های عالی ارائه می‌دهد، کروم همچنان ویژگی‌ها و مزایای مرور را ارائه می‌کند:

پخش جریانی Chromecast فقط با Chrome کار می کند.
توسعه وب پیشرفته اغلب در کروم ساده تر است.
کروم جلای و سادگی را بر آزادی ترجیح می دهد، و استفاده از آن را برای کسانی که به فناوری آشنا نیستند آسان تر می کند.
اگر با سرویس‌های Google یکپارچه شده‌اید و به پیامدهای حریم خصوصی اهمیتی نمی‌دهید، می‌توانید از حساب‌های Google خود برای راه‌اندازی نمایه‌های مختلف Chrome استفاده کنید.
کروم سهم بازار بیشتری نسبت به فایرفاکس دارد و به نظر می رسد گوگل تاثیر قابل توجهی در جهت گیری فناوری های وب دارد، بنابراین وب سایت ها و برنامه های وب تمایل دارند در کروم بهتر کار کنند.
آیا می توانید به مرورگر دیگری تغییر دهید؟
گوگل کروم محبوب ترین مرورگر وب است و مطمئناً فایرفاکس یکی از رقبای نزدیک است. با این حال، این دو مرورگر تنها مرورگرهایی نیستند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. مایکروسافت اج در سال 2020 به یک پایگاه کد کرومیوم منتقل شد و از آن زمان تاکنون محبوبیت زیادی به دست آورده است.

مایکروسافت اج دلایل مختلفی را برای متقاعد کردن شما به تغییر، از عملکرد عالی تا قابلیت استفاده آسان، ارائه می دهد. اگر از کروم و فایرفاکس خسته شده اید، یا صرفاً به دنبال تغییر هستید، Microsoft Edge سوئیچی است که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

 

منابع : 6 Reasons to Switch From Google Chrome to Mozilla Firefox


لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

هولدینگ بازرگانی بلوط