بهترین ترالی پزشکی انواع ترالی بیمارستان


پس از پیاده سازی و اجرای قانون ارتقا سطح کیفی و کمی تجهیزات تاسیساتی مراکز درمانی با عنوان خدمات هتلینگ بیمارستانی ، انواع مختلفی از تجهیزات استیل بیمارستانی از قبیل  سینک بیمارستانی ، پایه سرم و تخت معاینه و تجهیز...


پس از پیاده سازی و اجرای قانون ارتقا سطح کیفی و کمی تجهیزات تاسیساتی مراکز درمانی با عنوان خدمات هتلینگ بیمارستانی ، انواع مختلفی از تجهیزات استیل بیمارستانی از قبیل  سینک بیمارستانی ، پایه سرم و تخت معاینه و تجهیزات استیل اتاق عمل و … به مراکز بهداشتی و درمانی در سرتا سر کشور اضافه شد.

یکی از انواع مهم تجهیزات بیمارستانی که بسیار پرکاربرد و هم چنین جهت بهبود اوضاع و شرایط بیماران بسیار حیاتی میباشد ترالی نام دارد. ترالی از انواع تجهیزات بیمارستانی میباشد که کاربردی دو جهته دارد.

مزایا و کاربردهای ترالی:

مجهز کردن مراکز درمانی به تجهیزات بیمارستانی از قبیل ترالی، علاوه بر آن که باعث رفاه حال بیماران میشود، باعث تسریع و بهبود درعملکرد پرستاران و پرسنل مراکز درمانی نیزمیشود، چرا که پرستاران با بهره مندی از ترالی به راحتی میتوانند به مجموعه ی کاملی از مهم ترین داروهای حیاتی و اورژانسی بیماران دسترسی داشته باشند و این عمرمهم درسرعت کار پرستاران و احیای بیماران درشرایط اورژانسی بسیار مهم میباشد. در ادامه با تعریف و تشریح انواع ترالی و کاربردهای مهم آن در خدمت شما هستیم.

ترالی احیا

ترالی احیا یک واحد متحرک برای احیای قلبی ریوی است که با تمام داروها حیاتی و ملزومات مورد نیاز تیم اورژانس در زمان احیا از قبل تجهیز و طراحی شده است این واحد متحرک در محل های استراتژیک بیمارستان یا اورژانس قرار گرفته و قادر است در زمان توقف عمل قلب وریه به سهولت بربالین بیمار آورده شده و مورد استفاده قرارگیرد. انواع مختلف ترالی دارو طبقات مختلفی هستند که در هر طبقه باید داروهای مخصوص به شرح زیر قرار بگیرند.

داروهای طبقات ترالی:

طبقه اول ترالی :

در طبقه اول ترالی انواع آمپول های مورد نیاز و ضروری باید قرار گیرد.که لیست آمپول ها و موارد مصرف آن به شرح زیر میباشد.

آتروپین هنوز عمده ترین دارو برای درمان برادی آریتمی است. این دارو با مسدود کردن اثرات استیل کولین بر گره های سینوسی ـ دهلیزی و دهلیزی ـ‌ بطنی، سرعت انتقال آنها را تسریع می کند.

آتروپین سرعت تخلیه الکتریکی گره سینوسی را نیز افزایش و زمان عدم پاسخ دهی گره دهلیزی ـ بطنی را کاهش می‌دهد. این تغییرات باعث افزایش سرعت ضربان قلب (دهلیزی و بطنی) می‌شود.

موارد مصرف : در آسیستول و PEA طبق پروتکل ۲۰۱۰توصیه نمی شود در برادیکاردی با میزان ضربان کمتر از ۶۰ – درمان برایکاردی علامت دار – مسمومیت با ارگانوفسفات ها

مقدار و طریقه مصرف : در ایست قلبی۱ mg  به صورتIV/IO   هر ۵-۳ دقیقه تا سقف ۳ mg داده می¬شود، در برایکاردی علامت دار ۰٫۵ mg و در صورت نیاز تا سقف mg/kg 04/0 داده می شود .

اپی نفرین یک داروی مقلد سمپاتیک است آمپول اپی نفرین در موارد زیر مصرف میشود.

مواد مصرف:  در ایست قلبی ناشی آسیستول – PEA- در فیبرلاسیون بطنی و تاکیکاری بدون نبض که به شوک و CPR جواب نداده‌اند – در برایکاری علامت دار به صورت انفوزیون -درمان شوک آنافیلاکسی به صورت تزریق عضلانی و وریدی از محلول ۱۰۰۰/۱

موارد مصرف:  در مسمومیت با CCB (داروهای مسدود کننده کانال کلسیم)  – هیپوکلسمی – هیپرکالمی

موارد مصرف: درمان VF و VT بدون نبض – درمان VT ضربان دار و انواع SVT

موارد مصرف: تاکیکاردی با کمپلکس باریک ناشی از reentry که با تحریک واگ و آدنوزین کنترل نمی¬شود ، کنترل ریت قلبی در حضور فیبریلاسیون دهلیزی و فلاتر دهلیزی (Af/AF)

آمیودارون با اثر مستقیم بر بافت‌ها، بدون تأثیر بارز بر پتانسیل غشاء، طول مدت پتانسیل عمل و دوره تحریک ‌ناپذیری را در تمام بافت‌های قلب طولانی می‌کند.

داروی ﻣﺤﺮک ﺳﻤﭙﺎﺗﻴﻚ وﻣﺤﺮک ﻫﺎی دوپامین، آلفا و بتا است و ترشح نوراپی نفرین را در بدن افزایش میدهد.

موارد مصرف:

در هایپوتانسیون شدید و در غیاب هیپوولمی (دوپامین کار میوکارد را بدون افزایش جریان خون کرونر افزایشش میدهد که این باعث افزایش تقاضای O² و در نتیجه ایسکمی میوکارد ایجاد میگردد)

فشار خون کمتر از ۹۰ میلی متر جیوه، الیگوری، کاهش فشار خون همراه با برادیکاردی علامت دار و پس از CPR جهت حفظ گردش خون مغز موثر است.

قطع ناگهانی باعث هیپوتانسیون شدید میشود.

موارد مصرف: در بیماران با احتقان ریوی و کاهش CO (برون ده قلبی) و در هایپوتانسیون.

مقدار مصرف: ۲-۲۰ میکروگرم/kg/دقیقه

از دسته داروهای گشاد کننده عروق میباشد، نیاز عضله قلب را به اکسیژن کاهش میدهد، در مصرف داخل وریدی اتساع عروق محیطی را ایجاد میکند.

موارد مصرف نیتروگلیسرین: نارﺳﺎﻳﻲ اﺣﺘﻘﺎﻧﻲ ﻗﻠﺐ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ اﻧﻔﺎرﻛﺘﻮس ﻣﻴﻮﻛﺎرد،درمان آنژین صدری، کنترل هایپرتانسیون حین عمل جراحی.

موارد مصرف وراپامیل:

ضد آنژین-ضد فشار خون

داروی انتخابی موثر بر AV

فوروزماید به عنوان دیورتیک شدیدالاثر دفع سدیم، کلر و پتاسیم را با اثر بر قوس هنله افزایش میدهد.

موارد مصرف:

در هایپرتانسیون ناشی از افزایش مایعات، ادم ریوی و محیطی، نارسایی حاد کلیه و سندروم نفروتیک.

این دارو موجب کاهش مقاومت محیطی می‌گردد و همچنین موجب افزایش سیستمیک و کاهش بار قلب می‌شود.

تا به این جای کار لیست مهمی از آمپول های ترالی دارو برای شما عنوان شد و سایر آمپول ها همانند آمپول هپارین، آمپول هیدروکورتیزون، دگزامتازون، آمپول آمینوفیلین، آمپول دیازپام، ویال بیکربنات سدیم، آمپول دیلانتین

آمپول فنوباربیتال، آب مقطر، ویال کلرور سدیم، ویال گلوکز ۲۰ و ۵۰ درصد، اسپری لیدوکاوئین، میباشد.

طبقه دوم ترالی :

در طبقه ی دوم ترالی خانواده ی دیگری از داروها از قبیل سرنگ ها ،لوله های آزمایش،باندهای دیجیتال،باندها،گازها،و دستکش ها قرار میگیرد.

طبقه سوم ترالی :

در طبقه سوم ترالی چسب ها و سرم ها قرار میگیرند.که به شرح زیر میباشد.

آنژیوکت سبز ، صورتی و آبی از هر کدام ۳ عدد ،خاکستری و نارنجی هر کدام ۱ عدد , سه راهی آنژیوکت ۲ عدد

– اسکالپ وین سفید ، آبی و سبز از هر کدام ۳ عدد

– چسب معمولی و ضد حساسیت از هرکدام ۱ حلقه

– ست سرم ۵ عدد + ست خون و میکروست ۱ عدد

– سرم نمکی یا رینگر یک عدد – سرم قندی ۵%  ۱ عدد + سرم شستشو ۱ عدد

طبقه چهارم ترالی :

در طبقه چهارم ترالی لارنگوسکوپ،لوله تراشه ها،پنس ها،سوند ها،پانسمان ها،بتادین،گوشی،چراغ قهوه قرار میگیرد. شما میتوانید تمامی اطلاعات در خصوص انواع ترالی ها همانند ترالی دارو،ترالی اورژانس،و سایر ترالی ها را در قسمت ترالی ها مشاهده نمایید.

جهت مشاهده محصولات ترالی کلیک کنید

ترالی بیهوشی:

جنس این ترالی از استیل 304 است.که برای اتاق عمل مورد استفاده است. از دیگر خصوصیات این ترالی به شرح زیر است.دارای 12 باکس جهت قرار دادن داروهای بیهوشی.دارای دو کشوی طولی در بالا و یک کشو در پایین.دارای دو چرخ ترمز دار و دو چرخ بدون ترمز بیمارستانی روان.

ترالی حمل پرونده:

یکی دیگر از انواع ترالی هایی که در محیط بیمارستان دارای کارایی بسیار زیادی است ، ترالی حمل پرونده می باشد . خود ترالی حمل پرونده دارای طرح های متفاوتی می باشند که بر اساس نوع کارایی که دارند در محیط بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرند . ترالی حمل پرونده بسیار پرکاربرد می باشد و موجب می گردد فردی که در محیط بیمارستان فعالیت می کند در ضمن سرعت عمل بالاتری که دارد می تواند به بیمار خدمات بالاتری را نیز ارائه نماید . که این خود موجب رفاه حال بیشتری برای بیمار می گردد . ترالی های حمل پرونده این امکان را به پرستار بخش می دهد تا به آسانی بتواند به مجموعه کاملی از پرونده های بخش دسترسی داشته باشد و بتواند با سرعت بالاتری به بیماران بخش رسیدگی کند و آن ها را ویزیت کند . در اصل هدف از تولید ترالی های بیمارستانی بیشتر به خاطر این هدف می باشد که به کیفیت رفاه حال بیماران و روند کاری پرسنل بیمارستان سرعت بالاتری را می بخشد . از ترالی های حمل پرونده در تمام بخش های بیمارستان می توان استفاده کرد و هر پرسنل بخش می تواند با استفاده از این نوع ترالی به بیماران بیشتری درمدت زمان کمتری رسیدگی کند . جنسی که برای تولید این نوع از ترالی ها به کار می رود از استیل استنلس می باشد که بسیار مقاوم و محکم می باشد  و مورد تائید اداره تجهیزات پزشکی می باشد . اداره کل تجهیزات پزشکی بر کیفیت تولید این نوع از ترالی ها نظارت کاملی دارند . ترالی های حمل پرونده دارای دو طرح هستند که هر دو طرح دارای کاربرد می باشد یکی از این طرح ها دارای تک کشو است و دیگری طرح دو کشو دارد . در ضمن هر ترالی دارای یک دستگیره می باشد که برای جابه جایی ترالی از این دستگیره استفاده می گردد . جنس ترالی های مخصوص حمل پرونده از استیل استنلس می باشند که بسیار مقاوم و محکم می باشند .

جهت مشاهده محصولات ترالی حمل پرونده

ترالی نظافت و تی شوی

این ترالی ها دارای طبقات مختلف روی بدنه آن می باشد که از جنس استیل و یا پلاستیکی می باشد.

بسته به نوع طراحی برخی ها دارای سطلهای متفاوت در اطراف ترالی می باشد و برخی هم تی و خاک انداز و دستمال تنظیف هم روی ترالی نظافت تعبیه شده است.

تفاوت تی شوی و ترالی نظافت:

تی شوی ها که به تی خشک کن هم معروف می باشند بصورت تک لگن و دو لگن تولید شده است.

برخی از این مدلها تولید داخل بوده و برخی هم وارداتی می باشد.

تی خشک کن های تک لگن بیشتر برای فضاهای کوچکتر بوده که تی را از قبل خیس کنیم و با آبگیر فلزی که روی تک لگن تعبیه شده تی را خشک کنیم.

اما برای فضاهای بزرگتر باید از تی خشک کن های دو لگنه استفاده شود که یک لگن برای قرار دادن آب تمیز و یک لگن هم برای آب کثیف میباشد.

که با استفاده از آبگیری که روی دو لگن قرار دارد تی را خشک کرده و آب کثیف حاصل از خشک شدن تی وارد مخزن آب کثیف می گردد.

مدلهای دو لگنه در ابعاد و سایزهای مختلف می باشد که می توانید بسته به محیط خود مورد مناسب را انتخاب نمایید.

اما ترالی های نظافت علاوه بر تی شوی های تک لگن و دو لگن که روی ترالی ها قرار می گیرد از طبقه های مختلف نیز برخوردار است که برای قرار دادن دستمال تنظیف ، جارو ، نخ تی ، تی ، و سطلهای کوچک که می شود در آن از مواد شوینده های مختلف و یا آب نیز استفاده کرد.

برخی از این طبقات از جنس پلاستیک بوده و برخی هم از جنس فلزی که بسته به مکانی که می خواهید استفاده نمایید متفاوت می باشد. در کنار همه ی این متعلقات سطل زباله یا بین زباله هم در این ترالی ها قرار می گیرد و برای جمع آوری زباله ها از مکان های مختلف در این سطلها یا بین ها مورد استفاده قرار می گیرد برخی از مدلهایی که بین دارند در بیمارستانها برای جمع آوری لباسهای کثیف بیمارها برای انتقال به اتاق نظافت و رختشوی خانه مورد استفاده قرار می گیرد.

مکانهای مورد استفاده :

تی شوی ها و یا همان تی خشک کن اغلب در تمامی فضاهای عمومی و منزل و آپارتمان مورد استفاده قرار می گیرد

برای تمیز کردن پارکینگ ها ، سالن ها ، مجتمع ها و آپارتمانها و فضاهای کوچکتر مثل سالن زیبایی

و باشگاههای کوچک که کف سالن قابلیت تی کشیدن را دارد.

اما ترالی نطافت در مکانهای بزگتر مثل کترینگها ، رستورانها ، هتلها ، تالارها و بیمارستانها و درمانگاهها مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت مشاهده محصولات ترالی های بین و شستشو کلیک کنید

 ترالی مانیتورینگ

از دیگر دسته بندی های ترالی در محیط بیمارستانی ، ترالی مانیتورینگ می باشد که بسیار در رفاه حال بیمارانی که در شرایط سخت تری از بیماری قرار دارند موثر است . این نوع از ترالی براساس این هدف تولید شده اند که برای حمل و جابه جایی دستگاه مونیتور به کار برده می شود . برای تمام دستگاه های مانیتورینگ قابل استفاده می باشد و می توان انواع مختلفی از مانیتور را بر روی ترالی نصب کرد و مورد استفاده قرار داد . ترالی های مانیتورینگ قابلیت تغییر زاویه دید مانیتورینگ را دارند و پرستار می تواند به آسانی زاویه دید خود را با این نوع از ترالی تنظیم کند . ترالی مانیتورینگ مانند سایر ترالی ها از جنس بسیار مرغوبی تولید می گردند که مورد تائید اداره تجهیزات پزشکی است و دارای ابعاد استانداردی نیز هستند . در ضمن ترالی های مانیتورینگ اغلب در بخش های خاصی و برای بیماران با شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع از ترالی ها  نیز مانند سایر ترالی ازجنس استیل استنلس با بدنه بسیار محکمی تولید می گردند . ترالی های مانیتورینگ دارای وزن زیادی نستند و به وسیله دستگیره ای که در قسمت بالایی ترالی قرار داده شده است پرسنل بیمارستان می توانند به آسانی ترالی را جابه جا کنند و هیچ گونه اذیتی برای فرد به همراه ندارد . قابلیت جابه جایی آسان این ترالی این امکان را به پرسنل بیمارستان می دهد تا بتوانند به آسانی آن را به بخش های مختلف منتقل کنند و برای رفاه حال بیشتر بیمار از آن استفاده نمایند . برخی از این نوع ترالی های مانیتورینگ به همراه خود دارای یک باکس لوازم جانبی نیز می باشند که برای رفاه حال بیشتر بیمار مورد استفاده قرار می گیرد . ترالی های مانیتورینگ نیز مانند سایر ترالی ها دارای چرخ های هیدرولیکی بسیار محکمی می باشند که در روند جابه جایی ترالی بسیار تاثیر گذار است و می توان به آسانی مانیتور را به بالاسر بالین بیمار انتقال داد و برای رفاه حال بیشتر بیمار از آن بهره برد .

مانیتوری که متصل به پایه دیواری می باشد قابلیت گردش افقی و عمودی را فراهم می سازد  سبب تولید دامنه وسیع حرکتی از تعادل تا گردش مانیتور می باشد .پایه متصل به یک سبد نگهدارنده می باشد که قابلیت تنظیم ارتفاع سبد را دارد پایه ثابت نیاز به یک پنل نگهدارنده ی حرکتی می باشد که همراه آن تنظیم ارتفاع را ملاک قرار می دهند جنس پایه آلومینیومی با قدرت مقاومت بالا می باشد یک قسمت بازو گیری برای صفحه مانیتور دارد .پایه دیواری  یا واژه براکت بیشتر برای ثابت نگه داشتن و متصل کردن دو شی به یکدیگر کاربرد دارد تا چسباندن مانیتور یا هر شی یکسان دیگری به دیوار آسان گردد.براکت یک کلمه انگلیسی که در فارسی بسیار رایج است براکت ها (پایه دیواری) برگرفته از جنس ورق  های سرد آهن می باشد  گاهی ترکیب آهن و آلومینیوم حتی پلاستیک نیز  به کار می رود.پایه دیواری مانیتور چند نوع متحرک بالا و پایین کننده ، تمام جهت و ثابت می باشد  پایه های دیواری در گروه صنعتی  بسیار مناسب می باشند  به عنوان یک راهکار مدرن و زیبا می باشد  مناسب برای افرادیست که دارای فضای کمی هستند .پایه دیواری LED A6 دارای شش صفحه نمایشگر می باشد  دارای چیدمان افقی و دو ردیف مجزا به نصف می باشد  این پایه با وزن مناسب به عنوان یک پایه منحصر به فرد برای نصب در اتاق کنترل و مانیتورینگ مناسب می باشد  این پایه چندین رسانه دارد که نسبت به مدل گفته شده کمتر می باشد  اما می توانید نسبت به اندازه خود نه بلکه به اندازه نمایشگر ها حتی در سایز بزرگ نیز نصب کنید  زیرا همراه خود دو میله ی عمودی مخصوص نصب دارد که سبب کاهش لرزش صفحه مانیتور هنگام نصب می شود صفحه مانیتور همان صفحه (نمایشگر می باشد) که به راحتی برای استفاده از فضای مناسب به کمک پایه دیواری قابلیت نصب به دیوار پیدا می کند.

جهت مشاهده محصولات ترالی مانیتورینگ

ترالی اورژانس دندانپزشکی

در تمامی مراکز درمانی احتمال حوادث اورژانسی وجود دارد هر چند این موضوع ناخوشایند می باشد در جوامع صنعتی امروزی مشکلات قلبی بسیار گسترش یافته است و چون امید به زندگی افزایش پیدا نموده است شاهد تعداد زیادی از مراجعه کنندگان سالخورده هستیم که به مشکلات سیستمیک پیچیده دچار هستند یک دندانپزشک خوب باید در محل طبابت خود آمادگی کافی برای رسیدگی به بیمارانی که در حین کار، سالن انتظار و حتی پله های مطب نیاز به مداخله پزشکی اورژانس دارند، داشته باشد بنابراین وجود یک سری از داروهای اورژانس در مطب های دندانپزشکی و کلینیک های دندانپزشکی الزامی می باشد در مطب های کوچک وجود کیت اورژانس برای نگهداری داروهای اورژانس کفایت می کند اما در مراکز بزرگ دندانپزشکی که بیماران زیادی دارند و جراحی ها و درمان های پیچیده تری در آن ها صورت می گیرد کیت اورژانس کفایت نمی کند و در این مراکز باید از ترالی اورژانس دندانپزشکی استفاده شود البته اگر در مطب کوچکی جراحی های بزرگی انجام شود باید ترالی مورد استفاده قرار گیرد در تمام ساعاتی که مرکز در حال فعالیت می باشد باید پرستاری آموزش دیده و مجرب به منظور استفاده از اقلام ترالی حضور داشته باشد ترالی اورژانس دندانپزشکی که در بر گیرنده تمامی داروهای اورژانس، تجهیزات پزشکی است در واقع یک محفظه سیار است که هدف از تولید آن احیای قلبی ریوی می باشد که تمامی تجهیزات به این منظور را به همراه دارد و هنگامی که بیمار نیازمند احیای قلبی ریوی می باشد آن را به بالین او می آورند جابجایی ترالی اورژانس دندانپزشکی توسط چرخ های آن و همچنین دستگیره ای که برای آن تعبیه شده است امکان پذیر می باشد و خیلی راحت می توان با زدن قفل چرخ، ترالی را ثابت بر بالین بیمار نگه داشت ترالی اورژانس دندانپزشکی علاوه بر مجهز بودن به داروهای اورژانس به سایر تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای احیای قلبی و ریوی همچون تخته CPR، الکتروشوک، دفیبریلاتور، مانیتور، پایه سرم و غیره نیز مجهز می باشد که در کمترین زمان تیم اورژانس را برای نجات جان بیمار یاری می دهد از لحاظ ظاهری ترالی های گوناگونی در بازار موجود می باشد که بر اساس جنس بدنه، تعداد کشو و غیره دسته بندی می شوند همچنین باید گفت به منظور جمع آوری اشیاء تیز مانند سر سوزن، آنژیوکت، تیغ و غیره که در درمان بیمار مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین جلوگیری از انتقال عفونت ترالی اورژانس دندانپزشکی به سفتی باکس نیز مجهز می باشد که معمولا محل قراگیری آن در یک سمت ترالی و چسبان به بدنه می باشد که پس از تکمیل شدن آن می توان سفتی باکس جدیدی را جایگزین کرد.

جهت شماهده محصولات ترالی اورژانس کلیک کنید

ترالی غذا خوری استیل قابل تنظیم

ترالی های غذا خوری استیل قابل تنظیم ، یک واحد متحرکی است که برای حمل تجهیزات پزشکی و هم چنین حمل دارو در بیمارستان می شود . ترالی های جزو تجهیزات هتلینگ بیمارستانی است . ترالی های غذا خوری استیل قابل تنظیم برای حمل غذا در رستوران ها و در هتل ها کاربرد دارند و در ضمن برای حمل غذا و دسر سرمیز مورد استفاده قرار می گیردو هم چنین برای جمع آوری ظروف کثیف نیز کاربرد دارد . بدنه این نوع از ترالی ها از جنس استیل بسیار مقاوم هستند . به خاطر همین از ترالی ها استفاده می کنند . ترالی های حمل غذا دارای پایه های آلومینیومی  بسیار محکمی هستند که توانایی تحمل وزنی بسیار زیادی هستند و می توان برای حمل غذای بسیار ی از آن استفاده نمود . ترالی های حمل غذا در مراکز رستورانی نیز کاربرد بسیار خوبی دارند و می توان برای حما غذا از ترالی ها استفاده نمود . ترالی های حمل غذا دارای چرخ های هیدرولیکی بسیار قوی ای هستند که برای حمل غذا از ترالی بسیار بهره خوبی می توان برد . ترالی ها در کل به عنوان ابزار دو جهته کاربرد دارند به این معنا که هم در جهت رفاه حال  بیماران تاثیر دارد و هم موجب افزایش سرعت عملکرد پرسنل بیمارستان می گردد . از جنس بسیار با کیفیتی تولید شده اند که در استفاده از ترالی در طولانی مدت بسیار تاثیر گذار است . در ضمن از جنسی که برای تولید این ترالی استفاده می شود تحت نظارت اداره تجهیزات پزشکی است و بر تولید ترالی ها و هم چنین استاندارد بودن جنس ترالی ها تاثیر گذار می باشد . ترالی های حمل غذا دارای دسته های آسان برای حرکت دادن دارند که در سرعت کارایی پرسنل خیلی موثر است . در ضمن ترالی ها از چرخ های هیدرولیکی بسیار قوی برخوردارند . ترالی ها از جنس بسیار با کیفیتی برخوردار هستند که در روند کاری پرسنل بیمارستان تاثیر می گذارد .

ترالی حمل غذا

از دیگر ترالی های موجود در بیمارستان، ترالی حمل غذا می باشد که این نوع از ترالی فقط برای حمل غذا استفاده می گردد.از این نوع ترالی برای حمل غذا در محیط های متفاوتی بهره می گیرند مانند بیمارستان ها،رستوران ها، هتل ها.از ترالی حمل غذا ،علاوه بر حمل غذا برای جمع کردن ظرف های کثیف نیز استفاده می گردد. بدنه این نوع از ترالی ها ساخته شده از مواد درجه یک استیل با کیفیت و مقاومت بسیار بالایی هستند. این نوع از ترالی ها دارای طراحی بسیار زیبا هستند.دارای چرخ های بسیار مقاوم و روانی می باشند که در سرعت عملکرد ترالی تاثیر گذار می باشد.جنس تولیدی این نوع از ترالی بسیار با کیفیت هستند که موجب زیبا ترش دن این نوع از ترالی می گردد. دارای یک سطح صاف جهت نگهداری و هم چنین تمیز کردن ترالی های حمل غا می شوند.4 عدد چرخ لاستیکی دارند که در چرخ های عقبی یک سری ترمزهایی قرار داده شده است که باعث می شود فردی که از این نوع ترالی برای حمل غذا استفاده می نماید راحت تر بتواند ترالی را کنترل کند.در ضمن ترالی حمل غذا دارای یک دسته های آسانی برای حرکت دادن ترالی می باشند. از این نوع ترالی برای جمع آوری ظروف کثیف نیز می توان استفاده نمود که بسیار ئر محیط بیمارستان کاربردی هستند و در تمام بخش های بیمارستان قابل استفاده اند. با استفاده از ترالی حمل غذا پرسنل بیمارستان یا هر مرکزی دیگر مانند رستوران یا هتل ها راحت تر می توانند در خدمت رسانی فعالیت کنند. به طور معمول یک ترالی از وزنی در حدود 30 تا 80 کیلوگرمی برخوردار است که به وسیله چرخ هایی که در پایین ترالی قرار داده شده است به راحتی جابه جا می گردند.از ترالی های حمل غذا برای جابه جایی راحت تر غذا در بخش های مختلف بیمارستان استفاده می شوند،بعضی از این نوع ترالی حمل غذا ها نیز دارای محفظه گرم نگه دارنده غذا نیز می باشند.

جهت مشاهده محصولات ترالی حمل غذا کلیک کنید

ترالی حمل کپسول اکسیژن:

یکی دیگر از تجهیزات بیمارستانی پرکاربرد و مفید است که این مشکل را حل نموده و برای جا به جایی راحت تر کپسول اکسیژن طراحی و تولید شده است.

استفاده از کپسول اکسیژن برای انتقال اکسیژن به بیمارانی که با مشکلات تنفسی رو به رو هستند امروزه همچنان به عنوان یکی از روش های رایج و معمول در مراکز درمانی به شمار می رود. انواع کپسول اکسیژن با حجم های ۱۰ لیتری، ۲۰ لیتری و ۴۰ لیتری برای این منظور وجود دارند که جا به جایی آن ها با مشکلاتی روبرو می باشد.

ویژگی های ترالی حمل کپسول

از جمله ویژگی های ترالی حمل کپسول اکسیژن عبارت است از:

 • ترالی حمل کپسول اکسیژن در اندازه های مختلف ۱۰ لیتری،۲۰ لیتری و ۴۰ لیتری تولید شده و بنابراین مراکز درمانی مختلف می توانند با توجه به حجم بیماران مراجعه کننده و یا میزان استفاده ی خود، از هر کدام از آنها خریداری نمایند.
 • ترالی حمل کپسول ۱۰ لیتری در ابعاد ارتفاع ۸۰ سانتی متر، طول ۲۵ سانتی متر و عرض ۲۵ سانتی متر تولید می شود که ترالی های ۲۰ لیتری و ۴۰ لیتری این محصول نیز به همین نسبت بیشتر خواهد بود.
 • این چرخ حمل کپسول اکسیژن با پروفیل بدنه ۳۲ میل و با ضخامت ۱.۵ میل طراحی و تولید شده است که کیفیت و مقاومت بالایی را در برابر وزن زیاد کپسول و همچنین ضربات احتمالی حین حمل آن دارا می باشد.
 • این محصول ۲ چرخ بزرگ دارد که به کمک این دو چرخ بزرگ می توان تعادل کپسول را در هنگام حرکت حفظ نموده و کپسول اکسیژن را به راحتی میان بخش ها و اتاق های مختلف مرکز درمانی جابجا نمود.
 • دسته ی بلند این چرخ حمل کپسول اکسیژن نیز از جنس بدنه ی این محصول با مقاومت بالا بوده و بنابراین در هنگام استفاده و جا به جایی، علاوه بر قدرت بالا، کیفیت بالایی نیز دارند.
 • چرخ های ۱۲۵ میلی متری تو پر درجه یک این محصول، بدون ایجاد سر و صدا و لرزش، به خوبی می توانند کپسول اکسیژن را جا به جا کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن، اکسیژن را به بیمار دارای مشکل تنفسی انتقال دهند.
 • این ترالی همچنین ۲ بست جهت نگهداری کپسول دارا بوده که تعادل حین حرکت را سبب می شوند و بنابراین پرسنل و کادر درمانی مرکز، پس از قرار دادن کپسول بر روی این محصول، بدون نگرانی از افتادن و یا حتی جا به جایی کپسول، می توانند به سرعت آن را جا به جا نمایند.
 • طراحی و ارگونومیک این محصول به گونه ای است که در حالت ثابت نیز این ترالی به خوبی بر روی قسمت پایه زیرین و چرخ ها قرار گرفته و تعادل آن جهت ثابت ماندن حفظ می شود.
 • این ترالی حمل کپسول قابل استفاده در تمامی مراکز درمانی از جمله بیمارستان ها، درمانگاه ها، کلینیک ها، مراکز نگهداری از سالمندان و … می باشد و بنابراین کارایی زیادی دارد.
 • این ترالی حمل سیلندر از جنس فلز است که با پوشش رنگ الکترواستاتیک موجود بر روی آن، قابلیت شست و شو و ضدعفونی کردن را دارا می باشد. در حقیقت پرسنل می توانند به راحتی این ترالی را که یکی از انواع ترالی های پرکاربرد بیمارستانی است ضدعفونی و استریل نمایند تا از انتقال آلودگی ها جلوگیری نمایند.
 • از آن جایی که این محصول یکی از تجهیزات پزشکی ضروری مراکز درمانی است بنابراین قیمت ترالی حمل کپسول اکسیژن بسیار مناسب می باشد.
 • قیمت چرخ حمل کپسول اکسیژن نسبت به کیفیت و کارایی آن بسیار مناسب بوده و بنابراین می توان از این محصول برای مراکز درمانی مختلف جهت تسریع در امر خدمت رسانی خریداری نمود.

جهت مشاهده محصولات ترالی اکسیژن کلیک کنید

ترالی پانسمان

واحد متحرک ترالی پانسمان در محل های قرار می گیرد که در صورت نیاز بتوان به سرعت آن را به بالین بیمار برد .

ترالی پاسمان را بر اساس اهدافی مشخص تجهیز و طراحی می‌کنند .

نکات ویژه‌ی ترالی پانسمان چیست؟

بعد از هر بار مصرف داروها و استفاده از تجهیزات ترالی باید مطابق لیست مجددا جایگزین شوند. علاوه بر آن باید ملزومات و داروهای ترالی را به ترتیب و به گونه ای قرار داد که پرسنل در هر شیفتی که باشند به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند. علاوه بر آن باید برچسب‌ها با خطی واضح و خوانا نوشته شوند تا در زمان مورد نیاز بتوان به راحتی و به سرعت از آن‌ها استفاده شود. بعد از هر بار استفاده از ترالی باید به مسئول اورژانس گزارش داد و طبق چک لیست داروهایی که مصرف شده را مشخص کرد تا سریع جایگزین شود.


نویسنده: شقایق کلهر
لینک کوتاه مقاله
لینک کپی شد

مقالات تازه

ابطال سند رسمی

ابطال سند رسمی

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

اعتراض ثالث اصلی و طاری چیست؟

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مسئولیت مالک نسبت به پرداخت بدهی های ملک

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

مروری بر وظایف مشاور حقوقی

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

نکاتی مهم در مورد آب های غنی شده

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به صورت مجلس تفکیکی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

دعوای الزام به تنظیم سند اعیانی چیست؟

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

موارد استفاده و عوارض اریترومایسین

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

الزام به تنظیم سند رسمی اجاره چیست؟

موارد استفاده و عوارض لورازپام

موارد استفاده و عوارض لورازپام

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

با یوگا کمر درد خود را درمان کنید

علل و درمان بیماری اندومتریوز

علل و درمان بیماری اندومتریوز

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

بهترین مواد غذایی مناسب بارداری

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

کاهش وزن سریع با صبحانه مناسب

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

مشاوره وکیل حقوقی در چه زمینه هایی است؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

چه دعواهایی نیاز به دخالت وکیل دعاوی تجاری دارند؟

خطرات چربی شکمی

خطرات چربی شکمی

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

تشخیص انحراف چشم تا درمان آن

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

جرایم سایبری کدم‌اند و دلایل بروز آن ها

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

مراحل طرح شکایت از پزشک به کمک وکیل دعاوی پزشکی دارویی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

موارد مهم در خصوص انتخاب وکیل دعاوی بانکی

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

علل، علایم و درمان فتق دیسک بین مهره ای

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

چگونه فیلتر تصفیه آب بسازیم؟

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

راهکارهای مفید و موثر برای درمان سریع‌تر اسهال

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

خواص و مزایای مصرف امگا ۶

مطالب مرتبط

هولدینگ بازرگانی بلوط